• DSC_0233
  • DSC_0155
  • DSC_0137
  • DSC_0205
  • DSC_0164

Під час хресної ходи збаражани молилися за воїнів АТО, Героїв Небесної сотні та волонтерів

Вже дванадцять років поспіль у третю неділю Великого посту, яка в народі зветься Хрестопоклінною, збаражани з духовенством, велелюдною хресною ходою з молитвами, під супровід щемливої музики, зі страсними піснями та розважаннями проходять через усе місто, пригадуючи собі Хресну дорогу Ісуса Христа, досліджуючи своє сумління й аналізуючи власні вчинки та думки.
Щороку хресна хода проходить іншим маршрутом і традиційно складається із 14 стацій. Цього року вона склала більше трьох кілометрів і пролягла від церкви Христового Воскресіння, що у центрі Збаража, аж до церкви Святого Юрія, що за виїздом з міста. Увесь цей шлях збаражани, представники різних професій почергово несли на плечах великий дерев’яний хрест.
Захід стартував третього квітня із зустрічі на подвір’ї церкви Христового Воскресіння Архієпископа та Митрополита Тернопільсько-Зборівського Кир Василія Семенюка, який традиційно разом із семінаристами приїжджає до Збаража провадити Хресну дорогу. Греко-католицькі священики району на чолі з деканом отцем Андрієм Лахманом, дітьми з Марійської, вівтарної дружин та настоятелем Воскресенської церкви отцем Олексієм Боднарчуком з короваєм зустрічали високих гостей на порозі церкви.
Помолившись у церкві, давши настанови, Владика поблагослов усіх учасників ходи й побажав, аби вона була успішною та плідною, аби кожен, пройшовши слідом за Христом, перемінився на краще, очистив душу й тіло від ненависті, заздрості, злості та лукавства, щоб укріпитися у вірі й набратися сили та наснаги до кінця Великоднього посту, щоб гідно зустріти Воскресіння Господнє.
Хресна дорога розпочалася о п’ятій годині вечора зі стації першої, хрест на своїх раменах несли священики, після них –батьки, рідні Героїв Небесної сотні, загиблих Героїв АТО, волонтери та воїни АТО. І так стація за стацією люди змінювали один одного і честь нести хрест мали і переселенці, і репресовані, і працівники міської та районної рад та адміністрації, медики, вчителі, працівники Національного заповідника «Замки Тернопілля», дитячої музичної школи, бібліотеки, діячі культури, хористи, члени різноманітних спільнот, які функціонують у лоні УГКЦ, парафіяни з Травневого та Кретівець. Чотирнадцяту стацію хрест несли прихожани церкви Святого Юра, яка була завершальною точкою ходи.
Особливістю цьогорічної ходи так само, як і минулорічної, було те, що окрім звичних роздумів про гріхи аборту, узалежнення від наркотиків, алкоголю та ігор, осудження, велику увагу під час розважань було приділено саме тематиці війни в Україні, проблемам воїнів АТО, волонтерству та екології. Владика постійно закликав молитися за українських захисників та бути щедрими у пожертві на потреби АТО, бо народ і церква єдині і в добрі, і в недолі.
Після завершення Хресної дороги, спільної молитви за мир та спокій в Україні, хрест занесли до церкви, де поклонитися й доторкнутися до нього мали змогу усі бажаючі.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>