• DSC_4074
  • DSC_4092
  • DSC_4062
  • DSC_4123
  • DSC_4149

Збараж відвідав посол Бельгії в Україні

Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Бельгії в Україні Люк Якобс у нашому славному історичному місті побував не випадково. Річ у тім, що у 1916 -1917 роках в Збаражі перебував бельгійський автобронедивізіон – елітний підрозділ броньованих автомобілів – АСМ, і у теперішньому будинку культури, а колись будинку польського спортивно-гімнастичного товариства «Сокіл», знаходився штаб корпусу. Бельгія брала участь в обороні Галичини та Києва на російсько-австрійському фронті під час Першої світової війни і була союзником Російської імперії.
Візит Люка Якобса на Тернопілля був зумовлений його участю в урочистому відкритті меморіалу солдатам бельгійського бронедивізіону, полеглим 100 років тому в Тернополі і похованим на Микулинецькому кладовищі. Захід відбувся 24 квітня. А наступного дня посол разом із дружиною, режисером фільму “Cafard”, присвяченого історії підрозділу АСМ, Яном Бюльтилом та автором книги «Пілігрими Великої війни» Августом Тірі відвідали Збараж. Разом із міським головою Романом Полікровським та головою районної ради Світланою Боднар поважні гості познайомилися з історією Збаразького замку та оглянули кілька виставкових залів. Захоплюючу та цікаву майже двогодинну екскурсію провели наукові співробітники НЗ «Замки Тернопілля» Микола Кибалюк та Руслан Підставка. “Бельгійський період” в історії Збаража – 1850-1880 роки, став справжнім відкриттям для делегації Посольства Бельгії і пана посла. Відтак Люк Якобс зацікавився переспективами співпраці із НЗ «Замки Тернопілля» стосовно дослідження цієї теми – відтинку історії Збаража, коли власниками міста і замку були представники бельгійської князівської династії de Ligne – Євгеній і Ядвіга де Ліні.
Також бельгійська делегація виявила бажання побувати у будинку колишнього польського гімнастичного-спортивного товариства “Сокіл”, а тепер районного будинку культури, де знаходився штаб бельгійського бронедивізіону. Зробивши кілька світлин на згадку, оглянула костел бернардинів, будинок, де колись була стара залізнична станція, єврейське кладовище.
-У рамках зустрічі з послом Бельгії ми домовились про поглиблене вивчення нашої спільної історії, – розповів міський голова Збаража Роман Полікровський. – Ми готові надати можливість бельгійській стороні ближче познайомити збаражан з історією перебування міста та замку у власності бельгійської династії де Ліні, періодом, коли тут розміщувалися вояки елітного бельгійського бронедивізіону у час Першої світової війни. Крім того, ми запросили пана Якобса на Міжнародний економічний форум, який проходитиме 18-19 травня у Тернополі та Збаражі. Посол запевнив, що представники Бельгії обов’язково візьмуть участь у даному заході.
– Перебування у Збаражі такого високого рангу гостей, на мою думку, дає можливість не лише популяризувати наше славне історичне місто в Європі, приваблювати туристів, але й відкриває нові можливості для співпраці передусім в культурній сфері, – поділилася враженнями голова райради Світлана Боднар. – Крім того, це дає поштовх для нових історичних досліджень. Виявляється, наше місто має в своїй історії ще чимало нерозкритих сторінок. Сподіваюся, що співпраця наукових співробітників Національного заповідника з Посольством Бельгії в Україні та бельгійськими істориками і науковцями відкриє чимало таємниць і дозволить поглянути на наш рідний Збараж під зовсім іншим кутом.

Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *