Лікар-українець з Бельгії передав медичне обладнання в Збаразьку лікарню

Волонтер з Бельгії Ігор Вітенько 5 травня привіз та передав Збаразькій ЦРКЛ медичне обладнання для реанімаційного відділеннія. Ігор − наш земляк, уродженець Черниховець. Чоловік розповів, що уже 16 років живе і працює в Бельгії, у місті Гент. Потрапив у цю країну випускником Тернопільської медакадемії за студентською візою і вирішив будь-що працювати за фахом. Це виявилось дуже непросто, адже український диплом за кордоном нічого не вартий. Йому довелося починати, як кажуть, з нуля, здобувати медичну освіту в Бельгії, паралельно вивчаючи нідерландську мову і в той же час працювати, щоб заробити на прожиття. Спочатку Ігор працював медбратом, а для дипломної роботи обрав спеціалізацію − лікування ран. Викладачі та керівництво клініки помітили та оцінили цілеспрямованість, силу волі та здібності українця й підтримали його. Зараз Ігор − фахівець із гнійної хірургії, затребуваний у лікарні Гента на 1200 ліжок.
За словами Ігоря Вітеньк,а він разом з іншими українцями, які живуть у Східній Фландрії, а це близько десяти чоловік, збирають медичне обладнання та інвентар у лікарнях, будинках престарілих, замовляють у спеціалізованих фірмах та відправляють в Україну. Завдяки волонтерам відділення реанімації та інтенсивної терапії Збаразької ЦРКЛ отримало кардіомонітор, цифровий апарат для дозованого введення ліків, набори для катетеризації центральних вен, протипролежневий матрас, засоби гігієни для пацієнтів. За словами завідувача реанімаційного відділення Ігоря Пелешка, усе це вкрай необхідне для порятунку життя людей медичне обладнання, і збаражани дуже вдячні Ігорю Вітеньку та його однодумцям за гуманітарну допомогу.
Під час спілкування з колегами пан Ігор розповів про бельгійську систему охорони здоров’я, підкресливши, що в цій країні зокрема та в Європі загалом середня ланка медперсоналу дуже освічена і підготовлена. У бельгійських лікарнях відділеннями завідують головні медсестри, які пройшли навчання з менеджменту. Взагалі, кожен медпрацівник чітко виконує свої функції і вся система налагоджена, як годинниковий механізм. Ігор Вітенько переконаний, що в українській медицині потрібно кардинально змінювати підходи, акцентуючи увагу на профілактиці захворювань та інноваційних технологіях.

P.S. Мене особисто найбільше вразило те, що наш земляк у Бельгії не вирощує квіти і не гарує на будові, а працює за обраним фахом − лікує людей і для досягнення цієї мети доклав титанічних зусиль. І звісно, повагу й захоплення викликає волонтерська діяльність пана Ігоря та його однодумців.

Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *