Африканська свиняча чума: для свиней – смертельна, для людей – безпечна

На Сумщині зафіксували спалах африканської свинячої чуми. Це 72-й випадок в Україні з 2012 року і 15-й у 2016-му. Захворювання на африканську чуму − смертельна хвороба для свиней, проте безпечна для людей.
Про це розповів у коментарі «Народному слову» провідний лікар ветмедицини − епізоотолог Збаразької районної державної лікарні ветеринарної медицини Богдан Штокайло.
− При відкритому режимі роботи господарств, які утримують свиней, можливість занесення вірусу на територію свиноферми більша, − зазначив він. За словами фахівця, збудник вірусу африканської чуми свиней надзвичайно стійкий. Наприклад, у пилюці або перегної він може зберігатися понад три місяці, у трупах свиней − два з половиною місяці.
− Наприклад, якщо вірус потрапив нау колеса машин, він може переноситися на велику відстань. Також вірус може занести птиця або він може передатися через зерно. Африканська чума передається як контактним методом, так і через знаряддя праці, одяг, пил, − відзначив він. Тому можливість занесення вірусу, наголошує Богдан Штокайло, велика. Також африканська чума входить до групи А, а це одні з найнебезпечніших хвороб. За словами фахівця, потрібно дотримуватись умов дотримання свиней. Якщо хоча б одна тварина з господарства заражається вірусом африканської чуми, це призводить до загибелі й решти свиней у цьому господарстві, причому незалежно від породи та віку. Нагадаємо, на Сумщині зафіксували спалах африканської свинячої чуми. Так 15 липня у м.Шостка загинуло троє свиней на фермі «Бондаренко В.М.». Про це повідомили у прес-службі Державної служби з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів.
«У господарстві ФОП «Бондаренко В.М.» проведено вимушений забій свиней безкровним методом. Трупи тварин спалені на території господарства. У приміщенні, де утримувались тварини, проведено дезінфекцію», − йдеться у повідомленні.
До слова, у червні зареєстровано спалах африканської чуми на Буковині. У фермерському господарстві почали гинути свині. Аби збудник інфекції не поширювався, фермерам наказали пустити під ніж кілька сотень голів. У навколишніх селах ввели карантин. Селяни, які вигодовували поросят, сподівалися восени їх продати і заробити копійчину. Та лихо заглянуло несподівано – поблизу, у фермерському господарстві, спалахнув вірус. Почали гинути свині, за кілька днів злягло півсотні тварин. Аналізи підтвердили − це африканська чума. Ця хвороба зачіпає лише тварин і для людей вона безпечна.

Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *