Юних туристів БДЮТ зачарували Карпати

Вихованці гуртка «Пішохідний туризм» районного Будинку дитячої та юнацької творчості люблять активний відпочинок на природі, хочуть більше дізнатися про красу Карпат, випробувати свої власні сили, витримку, познайомитись ближче з життям та побутом жителів гір, тому вирішили разом з керівником гуртка цього літа здійснити мандрівку на гори Хом’як і Синяк.
Першого дня туристи відвідали гірсько-лижний комплекс «Буковель» , помилувались красою курорту, гуцульською самобутністю. Відпочивши з дороги, підготувались до походу в гори.
Хом’як є найпопулярнішою вершиною серед туристів-початківців. Найпростіший та найлегший вихід на цю гору починається з дороги на село Паляниця. Округлі невисокі гори з переважно пологими схилами, густо вкритими буковими та ялиновими лісами, захоплювали своєю красою.
Стежка серпантином виводить нас на невелику, але дуже красиву галявинку між Хом’яком і вершиною Гребля. Цю галявинку називають полонина Бараня. З цієї полонинки веде зручна, добре втоптана стежка спочатку лісом, а потім через гірське криволісся – жереп. Сама верхівка гори Хом’як практично повністю вкрита сірим та жовтуватим камінням, на ній встановлена фігура Пресвятої Богородиці. За хорошої видимості з гори Хом’як відкриваються прекрасні краєвиди – можна побачити Чорногору, Свидовець та інші ближчі й віддаленіші масиви. На заході, зовсім поруч, видно Синяк із пологішими схилами, а на північному заході – мальовнича полонина Хом’яків. Якщо дивитися на схід, то в цьому напрямку добре проглядається гора Горган Бурячківський, а ліворуч від неї – гора Рокита Велика з телевізійною вежею на ній. За народними переказами, на схилах цієї вершини Олекса Довбуш перевіряв спритність і силу молодих опришків – для того новобранець повинен був видертися на стрімку скелю та не здригнутися від помаху сокири.
З Хом’яка спускаємося на красиву полонину Хом’яків. Це хороше місце для ночівлі. Тут стоїть невелика колиба – влітку на полонині випасають корів та овець. Наприкінці полонини починається добра стежка, що по лінії хребта виводить нас на вершину гори Синяк. Стежка проходить попри полонину Томнатик. Як і Хом’як, Синяк вкритий розсипами каміння та частково заростями жерепу. З вершини Синяк ми спустилися назад на полонину Хом’яків. Життя тут тихе, спокійне та гармонійно-врівноважене.
Далі стежкою виходимо до водоспаду Женець-Гук. Ну, і на закінчення, обов’язково слід завітати у Яремче.
Здається, ми стали залежними від цих безкраїв лісів, гірських струмків, маленьких хатин, яскравих сувенірів. Нам ще довго бракуватиме вдома цього прохолодного повітря, душевного спокою. Частинка нас залишилась в Карпатах.

Василь СТЕЛЬМАЩУК,
керівник гуртка
«Пішохідний туризм» БДЮТ

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *