Спортивні перемоги молодь присвятила Героям України

У суботу, 13 серпня, на центральному стадіоні «Колос» у Збаражі під егідою управління освіти, молоді і спорту РДА відбувся традиційний турнір з міні-футболу, волейболу та гирьового спорту «Героям слава!» присвячений пам’яті лицарів Небесної сотні, Героїв України – Устима Голоднюка та Назара Войтовича. Ці змагання проходять уже втретє.
В урочистій церемонії відкриття турніру взяли участь мама Устима Голоднюка, батько Назара Войтовича, голова райдержадміністрації Анатолій Качка, голова районної ради Світлана Боднар, міський голова Роман Полікровський, начальник управління освіти, молоді і спорту Світлана Демах, директор Травневської ЗОШ І-ІІ ступенів Василь Оверко.
Працівники Будинку дитячої творчості підготували зворушливу композицію про життєвий подвиг юних Героїв Небесної сотні, а вихованці БДЮТ присвятили їх пам’яті щемливі пісні.
До учасників турніру звернулася мама Устима, побажавши їм віри в себе, прагнення до перемоги, обов’язково досягати мети, долаючи усі перепони, впевнено йти обраною життєвою стежиною, а в цьому мають допомогти заняття спортом.
Директор Травневської школи Василь Оверко зауважив, що юність та небайдужість серця не залежить від віку. На його переконання, важливо не те, скільки прожила людина, а те. як прожила, і Устим та Назар довели це, хоча їхні юні життя обірвались на злеті. Василь Оверко закликав молодь завжди бути на сторожі людяності та допомагати одні одним стати гідними людьми.

ЗБАРАЗЬКА «БАВАРІЯ» − ЧЕМПІОН
У районному турнірі з міні-футболу брали участь учні Збаразької ДЮСШ молодшої вікової групи, поділені на сім команд. У запеклій напруженій боротьбі, переповненій емоціями, перемогу виборола команда «Баварія». Усіх учасників нагороджено грамотами та медалями. Юні футболісти − вихованці тренерів Михайла Кузьми та Бориса Табачишина.
За інформацією директора Збаразької ДЮСШ

ВОЛЕЙБОЛІСТИ ЗАЛУЖЖЯ ТА ВИЩИХ ЛУБ’ЯНОК – НАЙСИЛЬНІШІ

У рамках районного турніру «Героям слава!» змагання з волейболу проводились у двох підгрупах. Напружені і захоплюючі поєдинки у першій підгрупі на цей раз закінчилИся перемогою команди з с.Залужжя, друге місце вибороли волейболісти з Вищих Луб’янок, третє − з м.Збаража.
У другій підгрупі змагалися юнацькі команди. Успішно виступила команда з Вищих Луб’янок, яка, продемонструвавши хорошу технічну підготовку і силу волі, здобула перше місце, на другій і третій сходинках відповідно команди «Дрім тім» і «Сокіл».

НАЙЦІКАВІША БОРОТЬБА – МІЖ ЧЕМПІОНАМИ УКРАЇНИ

У рамках спортивного заходу проведено відкритий районний турнір з гирьового спорту, участь в якому взяли вихованці відділення гирьового спорту Збаразької РК ДЮСШ, члени Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Сокіл», представники спортивного активу громади села Травневе  та всі охочі випробувати свої сили у цьому богатирському виді спорту.
Змагання проводились за програмою класичного двоборства (вправи поштовх та ривок) гирями вагою 8, 16, 24 кг.
З гирями вагою 8 кг виступав наймолодший учасник турніру – учень Збаразької ЗОШ І-ІІІ ст. №2 ім. І. Франка, одинадцятирічний Андрій Тольпа, який зумів суттєво покращити свої попередні спортивні результати, виконавши у сумі двох вправ (поштовх та ривок) 225 підйомів.
У ваговій категорії до 60 кг з результатом 92 підйоми гир вагою 16 кг перемогу здобув представник молодіжної громадської організації «Сокіл» Олександр Пахомов, на другому місці ще один представник «Сокола» − Андрій Кониш з результатом 81 підйом 16- кілограмових гир. Третє місце посів молодший за віком від своїх конкурентів, дев’ятикласник Збаразької ЗОШ І-ІІІ ст. №2 ім. І. Франка, учасник чемпіонату України з гирьового спорту серед школярів Максим Пік з результатом 40 підйомів. Вся трійка призерів −  вихованці відділення гирьового спорту Збаразької РК ДЮСШ.
У ваговій категорії до 65 кг перемогу здобув студент Тернопільського технічного університету Володимир Гуменний з результатом 201 підйом гир вагою 16 кг. На другому місці − вихованець Збаразької РК ДЮСШ Володимир Свистун (65 підйомів).
Більш досвідчені спортсмени змагались гирями вагою 24 кг.
У ваговій категорії до 70 кг. перше місце здобув Володимир Романчук , який за сумою двоборства виконав 75 підйомів та зміг вирвати перемогу у срібного призера чемпіонату України – Тараса Кузьми. Слід зазначити, що при виконанні вправи «ривок» у Тараса вислизнула з руки гиря, це і завадило йому показати кращий результат. Обидва спортсмени є вихованцями Збаразької РК ДЮСШ. Третє місце у цій категорії з результатом 59 підйомів посів спортсмен із с. Травневе – Павло Партика.
У ваговій категорії до 75 кг боротьба за призові місця проходила серед трьох вихованців РК ДЮСШ. Перше місце з результатом 86 підйомів зумів вибороти другорозрядник Сергій Свистун. Зовсім трішки йому поступився бронзовий призер чемпіонату України з гирьового спорту серед школярів, чотирнадцятирічний Олексій Піпаш (83 підйоми) друге місце, а на третьому місці з результатом 65 підйомів завершив змагання Михайло Локоть.
Найцікавішою виявилась боротьба у ваговій категорії до 80 кг, де за перемогу змагались багаторазовий чемпіон області, переможець та призер чемпіонатів України з гирьового спорту серед юніорів та чоловіків, студент Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного – Володимир Дишкант та п’ятиразовий призер чемпіонатів України серед школярів, юнаків, студентів, юніорів і чоловіків у двоборстві та вправі «поштовх довгим циклом», студент інституту фізичної культури та здоров’я Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, вихованець Збаразької РК ДЮСШ – Роман Баланюк. Виконавши під палючим сонцем 81 підйом двОх двадцятичетвірок у вправі поштовх та зафіксувавши 122 підйоми у ривку із загальною сумою двоборства 203 очки, Роман виборов перше місце. Друге місце із сумою 142 підйоми посів Володимир Дишкант, якому трішки забракло часу на підготовку до змагань, що і завадило набрати оптимальну форму та продемонструвати свої найкращі результати. Третє місце, виконавши 88 підйомів, зайняв представник молодіжної громадської організації «Сокіл», учасник «Богатирських ігор», спорсмен із ТеребовлІ – Ростислав Кавулич. На четвертому місці – спорсмен  с. Травневе Віктор Рудавський з результатом 73 підйоми.
Переможців та призерів змагань нагороджено медалями та почесними грамотами.
Та на цьому змагання з гирьового спорту не завершились. Найсильніші та найвитриваліші учасники виявили бажання позмагатись між собою у бліц-турнірі (поштовх двох гир вагою 24 кг протягом 2-х хвилин з максимальною швидкістю).
І знову головна боротьба розгорілась між найтитулованішими учасниками змагань Володимиром Дишкантом та Романом Баланюком, та цього разу жоден із спорсменів не мав наміру поступатись один одному. Дві хвилини напруженої і безкомпромісної боротьби, під час якої хлопці в шаленому темпі піднімали вгору важкі гирі (заг.вага снарядів – 48 кг, найсильнішого не виявили, обидва спорсмени виконали по 52 підйоми, чим і засвідчили рівність сил. Наблизитись до переможців змагань зміг тільки Тарас Кузьма, який протягом двох хвилин зумів підняти дві двадцятичетвірки 30 разів.
На завершення зазначу, що вихованець Збаразької РК ДЮСШ – Роман Баланюк (тренер – Віталій Гуголь) готується захищати честь нашого краю у складі збірної України на Чемпіонаті світу з гирьового спорту, який проходитиме з 26 по 31 жовтня в Італійському місті Турин.
Просимо всіх небайдужих до розвитку фізичної культури і спорту сприяти підготовці та участі нашого спорсмена у міжнародних змаганнях.