У день народження Лицаря Блакитної каски збаражани молилися на могилі Героя

Три роки поспіль 12 серпня, у день народження Устима Голоднюка, збаражани приходять на центральний міський цвинтар, щоб квітами, щирою молитвою та теплим спогадом вшанувати пам’ять свого Героя Небесної сотні у місці його вічного спочинку. «Приймав» гостей Устим і цієї п’ятниці. Поминальною ходою з майдану Івана Франка до могили Героя рушили кілька сотень містян, серед яких найбільше школярів. Цьогорічне вшанування Лицаря Блакитної каски відбулося без пафосних промов – скромно та стримано. Перед тим, як рушити на цвинтар, на центральному майдані міста, ідейні та відважні юнаки і юнки з ВГО «Сокіл» у показових виступах продемонстрували свої військові вміння з оборони та наступу.
У Ході з різнокольоровими лампадками, з ніжними букетиками городніх квітів, разом із школярами, які розгорнули над головами жовто-блакитне полотнище державного стягу, взяли участь священик ієрей отець Роман Сливка, вчителі, директори збаразьких одинадцятирічок, керівники міста, району, райдержадміністрації та усі небайдужі краяни.
На чолі колони у камуфляжах з пейнтбольними рушницями та великим червоно-чорним прапором у руках та сплетеним з ялинових гілок вінком на раменах йшли юні «соколята» з ВГО «Сокіл». Молоді «соколята» зі Збаража, Теребовлі, Кременця, Тернополя спеціально з’їхалися того дня до нашого міста на вишкіл, щоб ще й у такий спосіб вшанувати пам’ять Устима, котрий теж брав активну участь у молодіжному русі та був членом українських громадських націонал-патріотичних організацій.
Після чину панахиди, яку за Героєм відслужив ієрей Роман Сливка, він звернувся до присутніх не забувати про Устима, пам’ятати про те, що він зробив для нас і для України, бо він загинув за правду, за нас з вами. Тому ми не маємо права зневірюватися, а мусимо продовжувати боротися за себе і майбутнє своєї держави. Священик закликав людей молитися і, працюючи над собою, щодня ставати кращими, незважаючи на фальшивих політиків, що загрузли в облуді та неправді і лише вдають, що борються з корупцією, а насправді самі її очолюють, які, прикриваючись війною, продовжують грабувати обдурений та обкрадений ними народ. Народ, який усупереч усім обставинам ще стримує кремлівського агресора, бо, на відміну від можновладців, не має іншої батьківщини. На переконання отця Романа, лише Бог, який є джерелом абсолютної правди, зможе допомогти нам встановити істину та справедливість і перемогти ворога. Помолившись на могилі Устима і поклавши квіти до підніжжя пам’ятника, збаражани також помолилися на могилах загиблих земляків-героїв АТО – Тараса Михальського та Юрія Горайського.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *