• DSC_0070
  • DSC_0068
  • BtHL94MhuBg
  • DSC_0012
  • DSC_0558

У «Соколі» виховують майбутніх управлінців та національну еліту

Войовничі хлопці та дівчата з ВГО «Сокіл» з маскувальним розписом обличчя у камуфляжній формі і з страйкбольними гвинтівками в руках, які 12 серпня взяли активну участь у заходах із вшанування Героя Небесної сотні збаражанина Устима Голоднюка, увесь час ловили захоплені та допитливі погляди учасників ходи та пересічних перехожих. Особливо тоді, коли під час показового виступу на майдані Івана Франка вони продемонстрували свої вміння з військової підготовки – тактики бою, розгортання підрозділу для ведення вогню, основ рукопашного бою з використанням автомата. До речі, ці вміння юнаки та юнки відпрацювали на тренуванні напередодні. За словами керівника обласного осередку ВГО «Сокіл», депутата районної ради Тараса Дячуна, впродовж двох днів – 11-12 серпня у Збаражі відбувався плановий вишкіл «сокільців», участь у якому взяли представники районних осередків організації із Збаража, Теребовлі, Кременця та з Тернополя. Загалом свої осередки «Сокіл» має в шести районах області. За словами Тараса, перебуваючи в цей час у Збаражі, вони не могли не взяти участь у вшануванні пам’яті Героя Небесної сотні Устима Голоднюка, адже саме на прикладі таких героїв, як Устим, в організації виховують своїх «сокільців» у дусі українського лицарства і патріотизму.
Взявши участь у поминальній ході, для якої «сокільці» сплели триметровий вінок з гілля ялинки і прикрасили квітами та жовто-блакитними стрічками, вони маршем повернулися назад на майдан Івана Франка, де виконали під гітару кілька націоналістичних пісень. Після цього юні патріоти в актовому залі міської ради мали «гутірку» – іншими словами, лекцію на патріотичну тематику. Лекцію на тему «Історична місія України, місце країни в світі» прочитав їхній побратим і наставник, учасник АТО, депутат обласної ради Богдан Бутковський. Основні тези доповіді – «Україна – наступниця Русі», друга – «Нація сильна тоді, коли сильна еліта». Про шкоду, яку чинить на організм людини алкоголь, та про наслідки від його вживання розповів «сокільцям» у наступній лекції – «Алкоголізм, його причини та наслідки» Тарас Дячун.
Отримавши масу інформації під час просвітницьких «гутірок», «сокільці» перебазувалися на острівок, де продовжили вишкіл не лише для розуму, а й для тіла. Досвідчені інструктори навчали старшокласників азів військово-тактичної медицини, стрільбі із страйкбольної зброї, рукопашному бою, військовій тактиці тощо. За словами голови міського осередку, інструктора Михайла Синюти, ці знання та навички є життєвонеобхідними особливо зараз, коли в країні триває війна. Разом з тим і Тарас, і Михайло наголошують, що військовий вишкіл молоді не є самоціллю організації, це вимушений крок. – Наше завдання не зробити з них воїнів чи універсальних солдатів, а виховати еліту нації, майбутніх управлінців держави. Адже, як свідчить історія, українці програють не на полі бою, а за столом, у владних кабінетах, бо люди не хочуть брати на себе відповідальність за свою долю і за долю країни та нації. Ми готові і навчаємо цього своїх «сокільців», це наша середньострокова перспектива, якщо хочете, – каже Тарас Дячун.
«Сокільці» брали активну участь у національно-визвольних змаганнях, зокрема у Революції Гідності. З початком військової агресії Росії вони стали на захист України як у складі добровольчих батальйонів, так і ЗСУ. Зараз багато хлопців на передовій. За словами Тарас Дячуна, на російсько-українській війні їхніх «сокільців» чи не найбільше серед усіх громадських організацій. За словами керівника обласного осередку, їхня організація нині активно розвивається. З початком нового навчального року активізують свою роботу по школах області, агітуватимуть старшокласників вступати у «Сокіл».
Зараз в організації працюють над пркращенням матеріально-технічної бази у кожному районі області, а також над залученням у лави організації нових членів. Для цього «сокільці» відвідують школи, де проводять зустрічі зі старшокласниками, адже, щоб долучитися до організації, школярам повинно бути не менше 13- 14 років. Тарас запевняє, що крім патріотичного виховання та веселого й корисного і пізнавального дозвілля в колі однодумців, в організації кожна дитина має змогу проявити себе, свої таланти та здібності і розвинути їх. – Ми прагнемо забрати дітей від комп’ютера та спрямувати їхню енергію у конструктивне русло, запропонувати молоді альтернативне дозвілля без алкоголю та наркотиків, – каже він.
– Регулярно проводимо різноманітні пізнавальні та військово-патріотичні акції, лише з квітня поточного року провели більше 60 акцій, квестів, екскурсій, таборів. Нещодавно повернулися із табору «Простір Соколу» у Бердянську. Тому усіх, хто хоче бути активним, успішним і в майбутньому стати національною елітою, ласкаво просимо у «Сокіл», – запрошує Михайло Синюта.
За словами Тараса, допомагає організації народний депутат Михайло Головко та небайдужі підприємці, а також користають «сокільці» із спеціальної програми підтримки молодіжних організацій, яка розроблена при обласній раді. На жаль, на регіональному рівні таких програм немає, і розвиток районних осередків повністю лягає на плечі членів організації. Хоча позитивні тенденції простежуються і в окремих районах. До слова, міська рада Теребовлі готова сприяти «сокільцям» у виділенні приміщення під районний осередок організації, також розробляється програма підтримки. – У Збаражі нам теж ідуть назустріч у проведенні вишколу, але програми підтримки та свого приміщення у нас тут поки що немає, – стверджує Тарас.
Молодіжна патріотична організація «Сокіл» була створена ще у далекому 1894 році, як спортивно-руханкова-протипожежна, під цим прикриттям в організації займалися вихованням кадрів для боротьби за незалежність України. «Сокіл» був ліквідований більшовиками у 1939 році і лише у 2006 році був реанімований «свободівцями». З тих пір осередки «Соколу» є у кожній області.
На жаль, з 1894 року майже нічого не змінилося, і ті самі цілі, які стояли перед організацією майже півтора століття тому, актуальні донині. Крім того, що 25 років, як маємо власну державу, досі мусимо виборювати і захищати незалежність та державний сувернітет, а питання кадрів, виховання патріотичної еліти для управління державою є чи не найголовнішим. Тому на «Сокільців» покладаємо надію і ми.
Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *