• DSC_0908
  • DSC_0900
  • DSC_0896
  • DSC_0900

Хліб зі Стриївки – смачний і дешевий

До Дня підприємця

Хліб, який випікають на приватній пекарні у Стриївці, не залежується на полицях крамниць − покупцям до смаку завжди свіжі буханці та батони, пухкі булочки з різними начинками . Побувавши на підприємстві Олександра Ковальчука, скористалися нагодою простежити за процесом «творення» хліба та поспілкуватися з власником.
Як розповів Олександр Ковальчук, виробництво хлібобулочних виробів МГК «Горлиця» придбав понад чотири роки тому у попередніх власників. З того часу розширився асортимент продукції, її кількість. Наразі випікають шість видів хліба та стільки ж булочок. За зміну у середньому виготовляють 1000-1500 одиниць хлібобулочних виробів, переробляючи 600 кг борошна. Торік, за словами підприємця, реалізували продукції майже на мільйон гривень.
Невелике підприємство, де у дві зміни трудяться восьмеро працівників, забезпечує свіжим смачним хлібом усі школи, дитсадки та лікувальні заклади району.
− До того ж, − наголошує Олександр Ковальчук, − реалізуємо свою продукцію за собівартістю − 6,5 грн. за буханець. Це соціальна ціна, однакова як для супермаркетів, так і для місцевої бабусі, яка прийшла купити свіженьку, ще теплу хлібину просто на пекарню. Тому стриївчани охоче купують наш хліб, який, за їх словами, дуже схожий на домашній.
На підприємстві лише заміс тіста механізовано, а вже обминають і вправно формують буханці пекарі вручну. У плетінках з лози підростає хліб із суміші житнього та пшеничного борошна, у металевих формах − пшеничний, на сусідніх стелажах − рівний стрій батонів. Усе це розмаїття чекає своєї черги, щоб потрапити у піч.
Олександр Олексійович на кілька секунд відчиняє дверцята однієї з печей − звідти війнуло вологим жаром, як із сауни. Але тут, виявляється, хліб ще не випікається, а лише підростає до потрібної кондиції за певної температури і вологості перед випіканням.
− Крім дріжджів, використовуємо ще спеціальну закваску − ось вона у бочечці, − розповідає підприємець. − Щоб підібрати оптимальну, довелося перепробувати кілька від різних виробників. Завдяки використанню цієї технології, наш хліб особливо пухкий та довго не черствіє. Адже ще наші бабусі і прабабусі замішували тісто на заквасці. Так що весь секрет у ній.
За словами начальника управління економічного та агропромислового розвитку РДА Олега Дрібніцова, на підприємстві «Горлиця» офіційно працевлаштовано 10 чоловік, щороку звідси у казну сплачують до 50 тис.грн. податків. Він запевняє, що Олександр Ковальчук − сумлінний та відповідальний підприємець, він бере участь у всіх районних та обласних ярмарках, а продукція МГК «Горлиця» експонується на постійно діючих виставках у Тернополі.
На запитання, чому обрав саме цей вид підприємницької діяльності і чи має спеціальну освіту, пан Олександр з усмішкою відповідає, що за фахом інженер-економіст. Але так склалося, що в 90-х роках забезпечував борошном такі пекарні, як ця, цікавився технологічними тонкощами та менеджментом, і коли декілька років тому з’явилася можливість розпочати власну справу, обрав хлібопекарську. − Поки що виходить, − зауважує підприємець. − Тут має значення передусім ефективний менеджмент, щоб прораховувати щодня, щомісяця видатки на прибутки. Виробництво хліба − нелегка справа. Відколи я займаюся ним, кілька підприємців із сусідніх районів припинили діяльність, бо виробництво стало збитковим
Так що головне − знайти свою нішу і втриматись у ній, в тому числі за допомогою «чарівної» бочечки із закваскою.
Олександр Ковальчук скромно промовчав про співпрацю з волонтерськими організаціями, лише після нашого прохання розповів, що підприємство регулярно благодійно передає свою продукцію бійцям у зону АТО. Скажімо, перед Великоднем всього за два дні спекли півтори тисячі пасочок для захисників України.

Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *