Словом і піснею відзначили ювілей України у Вищих Луб’янках

У Будинку культури с.Вищі Луб’янки відбулося святкове дійство, присвячене 25-й річниці Незалежності України.
Духовий оркестр на чолі з художнім керівником і диригентом Степаном Мерещаком виконав Гімн України.
Сільський голова Надія Біловус привітала всіх присутніх із святом Незалежності, зупинилась на важких сторінках нашої історії, згадала про нелегке сьогодення України, пов’язане в першу чершу з агресією Росії на сході нашої держави. − Але ми всі віримо, − зазначила Надія Біловус, − що український народ, об’єднавшись, подолає всі труднощі і доб’ється кращої долі, на яку й заслуговує.
Сільський голова висловила гордість, що наші односельці Руслан Григорович, Роман Івахів, Петро Григорович, Володимир Джонса, Володимир Ковенько гідно захищали Україну на її східних кордонах.
Урочисто та зворушливо під звуки духового оркестру пролунали духовний гімн «Боже великий, єдиний» та «Український марш».
Вірш «Війна» журливо звучить з уст ведучої Ольги Попович. До вподоби глядачам припав виступ Романа Моргуна, який виконав пісню «На варті».
Вперше на луб’янецькій сцені у виконанні сільського хору прозвучала пісня «Україно, молюся до тебе», також яскравою окрасою святкового концерту стали твори «Єдина Україно», «Зібралися раз дівчата», «О, Україно» (керівник Володимир Панахида, музичний супровід Сергія Нємого). Впевненість і злагодженість виступу хорового колективу «Медобори» зумовлені досвідом, багаторічними виступами на багатьох сценах, в тому числі на Співочому полі Тернополя і ,звичайно, участю у Всеукраїнській програмі «Фольк-мюзік» Першого національного каналу.
Особливої уваги та похвали заслуговує виступ жіночого складу хору, у виконанні якого прозвучали невідомі широкому загалу українські пісні «Під дубом столітнім» та «В зеленім саду». Своєрідний сплав молодості і досвіду сільських аматорів підкреслює участь в концертній програмі ще зовсім юних виконавців Ірини Штокайло, Сніжани Галайчук, а особливо найменшого вокаліста − другокласника Андрійка Мельниківського. Органічно вплівся у канву святкового концерту вишуканий виступ Іванки Прокопович з піснею «Ні на що не нарікай з печаллю» в супроводі скрипальки – її сестри Соломії. Тепло сприйняли глядачі незнайому досі пісню «Стою я в лісі самотою» у виконанні відомого і за межами району чоловічого вокального ансамблю «Оріанна».
На високому виконавському рівні прозвучали пісні «Ти моя Україна» і «Моя єдина» у виконанні знаних у мистецьких колах Тернопільщини нашого земляка Романа Гевка і Миколи Соснового.
Сільський голова виконала приємну місію, нагородивши грамотами районного відділу культури самовідданих ветеранів сільського хору Ярославу Дрислюк, Любу Ганусевич, Надію Люпак за багаторічну участь в художній самодіяльності, збереження культурних традицій, пропаганду української пісні та з нагоди 25-ї річниці Незалежності України.
Ігор БОДНАР,
учасник сільського хору «Медобори

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *