Увага до освітянських закладів – пріоритет сучасної влади

 

Напередодні Першовересня голова Збаразької райдержадміністрації Анатолій Качка разом із заступником голови Тернопільської ОДА Ігорем Вонсом відвідали ряд шкіл району, щоб особисто переконатись у тому , що навчальні заклади готові зустріти дітей чистотою і затишком. Також керівники мали на меті побачити, якими темпами ведуться капітальні ремонти, профінансовані з державного Фонду регіонального розвитку та місцевого бюджету.
Зокрема, такі роботи розпочаті у школах Вищих Луб’янок , де повністю перекривають аварійний дах та ремонтують спортзал (виділено 1,5 млн.грн з Фонду регіонального розвитку та 269 тис. грн з бюджету району), у Кобиллі, де планується реконструкція даху (із Фонду регіонального розвитку надано513 тис. грн., з місцевого бюджету − 129 тис. грн.).Також за кошти згаданого Фонду буде замінено дах над спортзалом школи у смт Вишнівець, здійснено капітальний ремонт із заміною віконних та дверних блоків у школі с. Зарубинці.
У Вищих Луб’янках, де побували представники влади, уже здійснена заміна дерев’яних конструкцій даху приблизно на 60 відсотків, працівники обіцяють , що усі заплановані роботи до кінця вересня будуть завершені. Класні кімнати та коридори тут у належному стані, тож навчальний рік розпочнеться вчасно, першого вересня.
Добре підготувалися до навчання і працівники сусідньої – Нижчелуб’янської школи. Тут навіть шкільне подвір’я виклали бруківкою. Відзначивши досягнення та недоліки, які помітили керівники , вони поцікавились тим, чи насправді вчителі змушують батьків купувати крісла для класу, як про це повідомив через Інтернет родич однієї з учениць.
Після довгих і наполегливих пошуків новеньких крісел вдалося з’ясувати, що насправді ніякого примусу не було. Принаймні так стверджує вчитель фізики цієї школи Володимир Олександрович Данилюк. – Справа у тому, – каже пан Володимир, – що у класі, про який іде мова, раніше навчалися одинадцятикласники, які мали свої м’які крісла, і ,закінчивши школу, вони їх забрали з собою, оскільки це їхня власність. П’ятикласникам, які навчатимуться у цьому класному приміщенні , я про це повідомив, тому сказав, що школа може їм запропонувати звичайні тверді стільці, якщо ж діти мають бажання, то можуть зробити так, як їхні попередники, і придбати і собі кращий комфортніший варіант. Кілька дітей так і зробили, решта будуть сидіти на шкільних.
У школі була зауважена ще одна неприємність, пов’язана з невідремонтованими зливними бачками у вбиральні. Місцевий завгосп пояснив таке недопрацювання відсутністю коштів, проте, як повідомили у відділі освіти, звернення про допомогу з вирішення даної проблеми надходило, але буквально нещодавно, тому ще не встигли на нього зреагувати.
Після відвідин кількох навчальних закладів Ігор Вонс висловив свої зауваження та побажання щодо підготовки освітянських закладів і відзначив, що, незважаючи на ряд недоліків, які ще є, він задоволений тим, що зараз робиться в плані покращення матеріально-технічного стану закладів освіти. – Якби держава так дбала про школи попередні 24 роки , – відзначив керівник,– як це робиться впродовж останнього часу, то не було б таких запущених об’єктів , які ми бачимо тепер, все виглядало б зовсім по-іншому. Зараз в області освітнім закладам приділяється багато уваги, школам буде закуплено 40 нових шкільних автобусів , з них 9 ті, що повернулись із зони АТО, загалом на Тернопіллі їх 107, тобто кількість буде збільшена на 40 з лишнім відсотків, буде придбано понад тисячу комп’ютерів. Звичайно, проблеми ще залишаються, всі одразу вирішити неможливо, але, сподіваюсь, спільними зусиллями з громадами ми їх подолаємо. Тож бажаю усім, причетним до справи навчання та виховання, великого творчого натхнення на цьому нелегкому шляху, віри і відданості справі, яка надзвичайно потрібна українському суспільству. А влада цьому всіляко сприятиме.
– Про те, що сьогодні влада звертає неабияку увагу на галузь освіти, – додав голова РДА Анатолій Качка,– свідчить як те, що виділені державні кошти на капітальні ремонти у чотирьох освітніх закладах району, так і те, що в цьому році будуть профінанансовані з районного бюджету роботи у Синявській на (1млн грн.) та Кривчиківській (на 700 тис грн.) ЗОШ, також з районного бюджету виділено 300 тис.грн на створення НВК у Романовому Селі, на ремонт даху школи у Травневому виділено 270 тис. грн. Додам, що із переданих цьогоріч школам автобусів район отримав три, а комп’ютерів − 44. Ставимо акцент і на створенні опорних шкіл. Плануємо , що ними стануть Доброводівська та Збаразька ЗОШ №1. Стати філіями Збаразької уже виявили бажання Шилівська та Добромірківська школи, до них мають приєднатися Красносільська та Капустинецька. Опорні школи створюватимемо заради покращення якості надання освітніх послуг, оскільки не секрет, що у різних школах через брак належного оснащення та відповідних кадрів є різні можливості, а тому учні опиняються у різних умовах. Опорні школи мають вирівняти таку ситуацію. На їх створення держава виділятиме до 3 млн грн. на кожну. Покращиться як навчальна, так і матеріальна база, кошти надаватимуться і на енергозберігаючі заходи. Я переконаний , що розпочате нам вдасться успішно завершити та йти далі , розвиваючи шкільну освіту належним чином. А вчителям зичу залишатися наполегливими у своїй благородній праці, яку вони люблять і якою приносять неоціненну користь нашому району і Україні загалом.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *