• img_0578

Малий та середній бізнес сприяють розвитку області

Напередодні Дня підприємця у Тернополі, 2 вересня відбулася обласна конференція «Перспективні напрямки розвитку підприємництва Тернопільщини». Розпочалася вона з урочистостей – підприємців з нагоди професійного свята, яке відзначається у першу неділю вересня, привітали керівники області.
Дохід від підприємницької діяльності становить 30% від загальної суми бюджету Тернопільської області. Про це наголосив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна. До слова, у Тернопільській області налічується 45 тисяч фізичних та 20 тисяч юридичних осіб-підприємців.
«Загалом на Тернопіллі спостерігається хороша динаміка, адже у нас підприємства частіше відкриваються, аніж закриваються. Ми робимо все для того, щоб створити сприятливий інвестиційний клімат. Відтак у нас відкриваються потужні підприємства, а вже діючі розширюють свою діяльність. Малий та середній бізнес, безумовно, сприяє розвитку області», — зазначив керівник області.
«Від обласної ради та від себе особисто щиро вітаю вас із святом – Днем підприємця. Шлях, який ви обрали нелегкий, ризикований. Та ви – самодостатні люди. Адже забезпечуєте себе і свої родини, створюєте робочі місця для краян, надаєте тернополянам послуги, наповнюєте бюджет, – наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук. – Практично в усіх розвинутих європейських країнах малий та середній бізнес складає основу економіки, є її рушійною силою. І так поступово стає в Україні. Без діяльності підприємництва взагалі важко уявити існування нашого суспільства. Запровадження цього свята на державному рівні – це визнання тієї ролі, яку відіграють у вітчизняній економіці підприємництво і приватна ініціатива. У ці складні для України часи підприємці показали, що вони є справжніми патріотами своєї країни. Адже ви першими взялися за допомогу українському війську, передавали для наших бійців продукти харчування, необхідне обладнання, амуніцію. Низький уклін Вам за підтримку, за допомогу і небайдужість. Бажаю Вам процвітання та подальших успіхів у підприємницькій діяльності, надійних партнерів, натхнення, сили та благополуччя!

Під час заходу, в якому взяли участь більш ніж 120 осіб (представники влади, бізнесу та громадськості області), відбулося нагородження кращих підприємців області спільними грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради, подяками державної фіскальної служби в області, а також почесними грамотами Асоціації платників податків в Тернопільській області.
Також у рамках заходу голова обласної державної адміністрації Степан Барна, голова обласної ради Віктор Овчарук, а також директор Програми USAID „Лідерство в економічному врядуванні” Тамара Соляник нагородили переможців конкурсу дитячого малюнка „Підприємництво очима дітей” спільними дипломами та цінними подарунками, серед них учня 5-А класу Збаразької ЗОШ №2 Марка Гонту. Заохочувальний приз передав школяреві.начальник управління економічного та агропромислового розвитку райдержадміністрації Олег Дрібніцов.

Крім цього, під час конференції було презентовано можливості підтримки бізнесу від Європейського банку реконструкції та розвитку.
В другій частині конференції відбулося засідання круглого столу «МСП в Україні: соціальна роль в період військового конфлікту», в якому взяли участь учасники АТО, представники громадських організацій, які опікуються питаннями демобілізованих учасників АТО, представники громадських формувань підприємців, а також державних органів, до компетенції яких належить питання соціального забезпечення учасників АТО.

За інформацією члена регіональної ради підприємців
Ігоря ЛОМАГИ та матеріалам и прес-служби ОДА

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *