Міністр юстиції здійснив прийом громадян у Збаразькому бюро правової допомоги

13 вересня Міністр юстиції Павло Петренко з одноденним робочим візитом перебував на Тернопільщині. Він взяв участь у засіданні колегії ОДА, відвідав Тернопільський перинатальний центр «Мати і дитина»та вручив свідоцтва про народження батькам 10 немовлят.
У рамках візиту Павло Петренко відвідав Збаразьке бюро правової допомоги, де провів особистий прийом громадян.
Також очільник Мін’юсту разом з головою ОДА Степаном Барною взяв участь у відкритті нового операційного блоку у відділенні Тернопільської університетської лікарні, який оснащено сучасним медичним обладнанням провідних європейських фірм. Окрім цього, міністр долучився до урочистостей з нагоди запуску електронної бібліотеки юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету та поспілкувався із студентами і викладачами.
На колегії Тернопільської ОДА Міністр юстиції зосередив увагу присутніх на реформі територіальних органів Мін’юсту та створення на їх базі бюро правової допомоги.
– Запуск системи правової допомоги − це найбільший соціальний проект Уряду, який дає можливість вперше в історії України реально виконати обов’язок держави із захисту прав людини незалежно від її матеріального стану, − наголосив Павло Петренко. У цих бюро, підкреслив Міністр,кожен може отримати юридичну консультацію, доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції. Крім цього, за словами очільника Мін’юсту, клієнти при необхідності матимуть змогу через бюро отримати доступ й до адвокатських послуг, а також у тих випадках, якщо належатимуть до категорії осіб, які за законом мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.
Павло Петренко відзначив, що наразі в Україні уже діє 500 таких бюро, причому 100 відкрили останнім часом. З 1 вересня бюро правової допомоги почали діяти у 14 районних центрах Тернопільщини − у Збаражі, Ланівцях, Підволочиську, Шумську, Зборові, Теребовлі, Бережанах, Підгайцях, Козові, Бучачі, Заліщиках, Монастириську, Гусятині, Борщові.
Спілкуючись у Збаражі з представниками місцевої влади та громадськості, Міністр зауважив, що про ефективність роботи цих установ промовисто свідчать такі цифри − лише за 9 днів вересня до фахівців бюро по Україні звернулися 5 тисяч людей, зокрема у Збаразьке −50. Павло Петренко провів особистий прийом громадян у приміщенні Збаразького бюро правової допомоги. Люди, а їх прийшло близько 10, звернулися до очільника Мін’юсту з різними питаннями, вирішити які не в змозі впродовж тривалого часу − це проблеми з приватизацією земельних ділянок та житла, спори стосовно успадкування майна, порушення трудових прав громадян тощо. Аналізуючи суть звернень, міністр відзначив, що багато з них не належать до компетенції адвокатів, їх повинні вирішувати органи місцевого самоврядування, відповідні установи. Однак, за словами Павла Петренка, раніше ці люди не могли безкоштовно проконсультуватись з юристами, почути рекомендації та поради, куди їм звернутися, а тепер вони таку можливість отримали.
Зокрема, до міністра звернулася мати-одиначка, яка з трьома маленькими дітьми та матір’ю-пенсіонеркою живе в аварійному будинку в центрі міста. Молода жінка у відчаї, оскільки умови проживання у цьому приміщенні не просто далекі від комфортних, а навіть небезпечні для життя − 100-річна розвалюха без жодних побутових зручностей буквально тріщить по швах. Минулої зими у її квартирі обвалилася стеля.
Ситуацію з аварійним будинком пояснив міський голова Роман Полікровський. Він зазначив, що споруда перебуває в аварійному стані ще з 70-х років минулого століття, жодного разу за цей час її не ремонтували, тож косметичним ремонтом тут не зарадиш. Потрібен капітальний ремонт. І міська рада намагається вирішити це питання. Уже виготовлена проектно-кошторисна документація на проведення ремонтних робіт, у міський бюджет на наступний рік будуть закладені відповідні кошти. Наразі ж матері-одиначці з родиною винаймуть тимчасове житло з належними побутовими умовами, міська влада оплачуватиме оренду. Жінки згідні переселитися за умови, що після капітального ремонту повернуться у свою відремонтовану квартиру. Павло Петренко пообіцяв, що особисто контролюватиме вирішення цього питання.
На прийом до міністра прийшла також громадська активістка, збаражанка, колишній депутат міської ради Ніна Марцинишин та від імені 250 мешканців свого житлового масиву озвучила їх проблему: внаслідок приватизації земельних ділянок люди позбулися не лише дороги, по якій їздили автомобілі, а й пішохідного проходу. Власники приватизованої дороги просто перекрили її. Мешканці п’яти вулиць намагаються відстояти свої права в суді. Позивачі вимагають відмінити попереднє рішення міської ради і скасувати приватизаційні акти. Судова тяганина триває уже два з половиною роки, відбулося 13 судових засідань, під час яких затягується винесення рішення по суті і ситуація ніяк не вирішується. Міністр підтвердив, що це рішення дійсно незаконне, оскільки згідно із законодавством приватизовувати дороги заборонено, і надав фахову консультацію, як позивачам діяти далі, щоб добитися справедливого та законного рішення суду.
За результатами прийому громадян, очільник Мін’юсту дав низку доручень і взяв їх виконання під особистий контроль.
Разом з Павлом Петренком на прийомі громадян у Збаразькому бюро правової допомоги побували начальник головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов, заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов та інші.
Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *