Свято гарбузової каші відбулося в Котюжинах увосьме

 

Погожого недільного дня в обідню пору багато місцевого люду та гостей поспішають до зали сільського клубу. Адже тут сьогодні на них чекає свято! По-осінньому затишний, зі смаком прикрашений зал вже переповнений. З перших хвилин тут панує святкова атмосфера: куди не глянь – всюди цікаві гарбузові композиції, створені талановитими руками школярів та вчителів. У залі лунає пісня «Ходить гарбуз по городу», на сцену вибігає юрба діток-школярів молодших класів з жовто-блакитними кульками в руках. Своїми дзвінкими голосами з піснею «Ми діти України» вони розпочинають концертну програму «Свято гарбузової каші».
Хочу нагадати нашим читачам, що вперше свято Гарбузової каші в с. Котюжини відсвяткували у 2008 році. Його ініціатором була і надалі залишається заповзята, весела та енергійна Ліда Воробець – директор місцевої школи, зі своїми надійними і вірними помічниками Мирославою Медвідь, Тетяною Хільчук, Ілоною Савчук і Євдокією Загазей. Відтоді це свято котюжани святкують кожен рік поспіль. Лише одного року свято Гарбузової каші не проводилося, у 2014році, у зв’язку з воєнними подіями на сході країни. У 2015 році частину коштів, вторгованих на солодкому ярмарку, школярі передали для потреб бійців в АТО.
Пісні, вірші конкурси, танцювальні композиції учасників зачаровували глядачів своїм різнобарв’ям. НАТК «Пролісок» звеселяв запальними танцями: то закружляв у композиції«Краков’як і Карапет», то у «Підманула, підвела», то «Козацько-дівочій» у виконанні старшої і середньої груп, а от на сцені уже учні 5-6 класів з тематично-сюжетним танцем «Гарбузова каша». Гучні оплески та щирі посмішки глядачів супроводжували наймолодших наших танцюристів, школярів 1-3 класів, які у яскравих жовтих костюмах виконали композицію «Соняшники».
У свою чергу, ансамбль «Любисток» під керівництвом Мирослави Медвідь виконав веселі та жартівливі пісні «Картопля» і «Піють півні». Під її ж керівництвом третьокласниця Діана Шандрук виконала пісню «Донечка Вкраїни», а Маргарита Мусій – «Мелодія кохання», також вона продекламувала авторський вірш про наше село.
З музичними інструментами в руках на сцені з’являється Гурт «Топ Сейшен», керівником якого є Зоя Поліщук. Дівчата просто зачарували слухачів різноманіттям українських композицій.
Та співали не лише учні й вчителі, завдяки Ілоні Савчук, яка організувала цікаві конкурси, зокрема під назвою «У рідному краю і серце співає», заспівав увесь зал. А ось і гарбуз покотився, як той колобок, з рук в руки, і, як тільки зупинялася музика, то учасник, у якого в руках залишався гарбуз, виконував певне завдання: або заспівати, або скоромовку чи вірш розказати, або поділитися власним рецептом гарбузової каші. Найактивнішим учасникам дісталися цікаві призи.

Родзинкою концерту став танець «Диби-диби». Найстарший за віком, та наймолодший за створенням, креативний танцювальний колектив вчителів Котюжинської школи «Кульбабки» залишили по собі лише шквал шалених емоцій.

Концерт закінчувався піснею «Про Україну», а в повітрі смачно запахло пампушками і гарбузовою кашею, яку приготували Оля Козира та Ілона Савчук. Кожен бажаючий міг не просто скуштувати каші, а й досхочу поїсти. Смачним сюрпризом для усіх став «Солодкий ярмарок», який організували школярі разом із батьками. Такого ажіотажу ще не було. Не минуло й десяти хвилин, як усі солодощі розкупили, залишивши на столах лише гарбузові композиції – справжні витвори мистецтва. Цього року школярі також планують частину коштів передати для потреб бійців АТО .
Насичена різноманіттям концертна програма подарувала глядачам неймовірні емоції, а солодкий ярмарок та гарбузова каша не залишили нікого голодним. Жителі села дякують усім, хто приєднався і працював над створенням такого гарного і веселого свята.

Галина БРЕГА,
вчитель-пенсіонер
с. Котюжини

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *