• u-2016-mu-osnovna-uvaha-rekonstruktsiji-objektiv-osvity
  • 14572718_1302662009752008_1484052382_o
  • dsc_0042
  • lytva
  • 14470829_1090756590979584_190219868_n

Голова Збаразької РДА Анатолій Качка: “Бізнес у районі повинен бути чесним, тоді мешканці та місцеві громади не будуть «прохачами»”

Навіть в умовах військових дій на Сході та загальнодержавної кризи, що виникла внаслідок цього, нові керманичі районних адміністрацій Тернопільщини успішно беруться за вирішення застарілих проблем. Менш як півтора року тому розпорядженням Президента України на посаду голови Збаразької РДА було призначено Анатолія Качку. За цей невеликий період команді нового очільника району вдалося зробити більше, ніж його попередникам за років п’ять. Тож сьогодні ближче знайомимося з тим, як живе Збаражчина, чим зумовлені перетворення в районі і які проблеми ще потребують вирішення.
У 2015-ому Збараж отримав очисні споруди
— Головним досягненням своєї команди вважаю вирішення серйозної проблеми, що десятиліттями тяжіла над нашим райцентром, — розповідає Анатолій Качка. — У 2015-ому Збараж нарешті отримав сучасні очисні споруди, на будівництво яких нам вдалося залучити кошти з Державного фонду регіонального розвитку. Разом з коштами із районного бюджету загальна вартість робіт склала понад 16 мільйонів гривень.

— 2015-ий був більше націлений на формування команди РДА та розробку далекоглядної стратегії розвитку району. У пріоритеті для нас – залучення іноземних інвестицій для відновлення промисловості, наповнення районного бюджету діючими підприємцями та виробниками. Для мене також дуже важливо, щоб бізнесмени були чесними з громадою району і в повному обсязі платили за оренду землі та приміщень.

Цього року зусилля районної влади Збаражчини спрямовані на добудову та капітальні ремонти закладів освіти. За словами голови РДА Анатолія Качки, з районного бюджету на капітальні ремонти здійснено видатків на суму понад  2 мільйони гривень. Чотири з половиною мільйони гривень виділено із державного бюджету через Фонд Регіонального розвитку.

– Буде виконано величезний об’єм робіт, – каже Анатолій Качка. – Можу з впевненістю сказати, що буде зроблено більше, ніж за останні 5 років. Так, за рахунок Державного Фонду регіонального розвитку  міняють дах над спортзалом у Старовишнівецькій школі, аварійний дах Вищелуб’янківської школи, уже замінено дах Кобильської школи, вікна у Зарубинській школі, триває ремонт адмінбудинку сільської ради у Новиках. Загалом буде здійснено робіт на суму понад чотири з половиною мільйони гривень. За кошти  районного бюджету замінено пічне опалення на газове у Великокунинецькій школі, до слова, питання не вирішувалося роками, далі обіцянок справа не йшла, буде замінено систему опалення в Доброводівській школі, замінено котли у Великовікнинській школі та Збаразькій третій одинадцятирічці, у садочку села Максимівка буде відремонтовано каналізацію, у першій школі Збаража на завершенні ремонт спортзалу. Розпочато роботи щодо заміни аварійного даху на Синявській школі. Проводиться заміна каналізаційної системи у Збаразькому районному будинку культури. Кривчиківська школа отримала шанс розширити приміщення за рахунок будівлі колишнього дитсадка – тут міняють дах і ставлять вікна. Зазначу, що якби за 25 років незалежності України хоча би  щороку робили хоч по кілька подібних об’єктів, то нині напевно було би значно менше проблем. Варто зауважити, що чимало сільських рад надали субвенції для ремонту шкіл.

Крім цього, голова райдержадміністрації сподівається на продовження співпраці із партнерами ЄС щодо впровадження заходів з енергозбереження в закладах освіти. Адже позитивний досвід в цьому напрямку уже є.

У рамках реалізації програми розвитку ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» в Збаразькому районі  у 2015 році впроваджено енергозберігаючі заходи у Зарудянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, Красносільській ЗОШ І-ІІступенів та Коханівській ЗОШ І-ІІ ступенів – мова йде про заміну вікон та дверей.  У 2016 році завершено капітальний ремонт даху, утеплення покрівлі та оздоблення фасадів у Максимівській ЗОШ І-ІІ ступенів. Усе це робилося у співфінансуванні з місцевими бюджетами та за кошти громад.

До кінця року буде створено опорну школу на базі Доброводівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Філіями стануть Новиківський, Опрілівський та Малоберезовецький навчальний заклади. Для її фінансування  на 2016-й рік передбачено 679 тисяч гривень на придбання кабінетів природничо-математичних дисциплін та комп’ютерних класів.

Збаразький цукрозавод додав до бюджету громад 1,240 млн. грн.
— Наша робота в плані прозорості бізнесу вже дає плоди. Так,ми узгодили розмір платні за оренду землі Збаразьким цукрозаводом і завдяки цьому в 2016-ому році Залужанська та Базаринецька громади отримують до сільських бюджетів 1 мільйон 240 тисяч гривень. До цього керівництво цукрозаводу роками ігнорувало заклики місцевої влади і вперто не хотіло укладати угоду оренди. Моя принципова позиція щодо сплати податків бізнесом та аграріями спричинила низку замовних статтей у ЗМІ, але це не змусить мене відступити. З громадою, на землі якої працює завод і отримує прибутки, бізнесмени мають бути чесними.
З початку цього року і до серпня плідно працювала спеціальна моніторингова комісія, яка перевіряла законність використання земель у районі. Зокрема, було здійснено виїзди у Романовоселівську, Зарудянську, Раковецьку, Кобильську, Гніздичненську, Новиківську, Шилівську, Красносільську та Колодненську сільські ради. Комісія виявила недоліки, склала акти та направила землекористувачам, щоб вони привели документи у відповідність до чинного законодавства та оформили відповідні договори оренди в першу чергу під господарськими дворами. У цих процесах дуже важлива співпраця з керівництвом місцевих громад, адже вони найперше зацікавлені у наповненні своїх бюджетів.

До речі, якщо говорити про наповнення бюджету, доходи зведеного бюджету за 9 місяців 2016 року становлять 42 мільйони 516 тисяч, що на 10 мільйонів більше до минулорічного показника. Районний бюджет за 9 місяців 2016 року становить 18 мільйонів 749 тисяч, що на 2 мільйони 702 тисячі більше, ніж минулорічний показник.

Допомога учасникам АТО
— Ми завжди йдемо назустріч нашим героям, захисникам Вітчизни. Намагаємося допомагати у вирішенні будь-яких проблем і тим, хто нині в зоні АТО та їх сім’ям, і тим, хто повернувся з передової. Допомагаємо воїнам з працевлаштуванням перед мобілізацією, аби фінансове становище їхніх сімей за тимчасової відсутності годувальника не те що не погіршилося, а навпаки – покращилося. Сприяємо у пошуках роботи тим, хто повернувся з зони АТО.
Задля ефективного надання допомоги військовослужбовцям та їхнім родинам створено раду підтримки учасників АТО. На її засіданнях, що відбуваються щовівторка, розглядаємо заяви учасників АТО щодо надання одноразової грошової допомоги, вирішуємо проблеми щодо виділення земельних ділянок, отримання статусу учасників АТО, працевлаштування, надання матеріальної, юридичної, психологічної допомоги, реабілітації поранених, вшанування пам’яті загиблих воїнів.
Збараж вийшов на єврорівень співробітництва
Важливого значення також надаємо співпраці з колегами із країн Євросоюзу. Зокрема, підписано двосторонню угоду між Збаразькою районною державною адміністрацією та адміністрацією Пагегяйського самоуправління Тауразького повіту Литовської Республіки про торговельно-економічне та культурне співробітництво. Враховуючи взаємну зацікавленість у поглибленні, зміцненні та розширенні економічного та культурного співробітництва, ми домовилися про співпрацю в галузях промисловості, будівництва, сільського господарства, енергоефективності, енергозбереження, використання відновлювальних джерел енергії, транспорту, торгівлі, освіти, охорони здоров’я, культури і мистецтв, туризму і спорту.
Виноска: “Влада литовського міста Пагегяй взяла на себе зобов’язання включати наш регіон у європейські грантові програми і допомагати залучати інвестиції в економіку району”
Нещодавно ми обговорили деталі угоди з владою міста Пагегяй. Литовці взяли на себе зобов’язання включати наш регіон у європейські грантові програми і допомагати залучати інвестиції в нашу економіку. Основи співпраці з Литвою, зокрема з Тауразьким повітом, були закладені під час Міжнародного економічного форуму у травні цього року в Тернополі.

ВІЗИТКА
Анатолій Качка, 47 років.Народився у с.Новики Збаразького району. Має дві вищі освіти — педагогічну та економічну. Нині навчається в Інституті вищих керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України.

Пройшов майже 30-річний трудовий шлях від слюсаря та водія у Збаразькому АТП до топ-менеджера регіональних відділень кількох всеукраїнських комерційних структур та торгових мереж. У квітні 2015-го указом Президента призначений головою Збаразької РДА. В основі своєї роботи вбачає створення в районі прозорих та чесних умов для ведення бізнесу та співпраці підприємців з місцевою владою на користь громади. За невеликий проміжок часу зарекомендував себе як вмілий управлінець, який не боїться братися за вирішення застарілих проблем і впевнено долає труднощі.

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *