• dsc_0021
  • dsc_0024
  • dsc_0012
  • dsc_0005
  • dsc_0025

Призов, допомога війську – топ-теми колегії

29 вересня в залі засідань районної ради відбулася колегія та нарада за участю керівників РДА, районної ради, очільників структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ, організацій, представників правоохоронних органів та міського, селищного, сільських голів.

Перед початком роботи колегії головуючий – перший заступник голови РДА Юрій Головатюк надав слово для інформаційного виступу співробітниці районної бібліотеки Тетяні Стахів, яка анонсувала відкриття РЦБ тематичної виставки. присвяченої 150-річчю від дня народження першого президента України Михайла Грушевського, і коротко розповіла про його науковий доробок та життєвий шлях. З частиною експонатів присутні могли ознайомитися безпосередньо у сесійному залі на спеціально облаштованому стенді.
На колегію для розгляду було винесено чотири питання: про стан підготовки галузей господарського комплексу та закладів соціальної інфраструктури до роботи в осінньо-зимовий період 2016/2017 року доповідав в. о. начальника відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Володимир Ратушняк; про стан надання населенню району субсидій та пільг – начальник управління соціального захисту населення Олександр Рожко, про підсумки літнього оздоровлення дітей у 2016 році – начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Юлія Ключка, про здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчими органами місцевого самоврядування – керівник апарату РДА Павло Житко.
Окрім запланованих питань, присутні заслухали т.в.о. військового комісара Збаразького військкомату, майора Василя Бродзянського, який закликав міського, селищного та сільських голів активніше співпрацювати із військкоматом і забезпечити явку військовозобов’язаних, які підлягають осінньому призову, адже згідно з законом відповідальність за оповіщення і доставку військовозобов’язаних у військкомати покладена саме на них. Комісар сказав, що відкритий для діалогу і закликав представників місцевого самоврядування сумлінніше виконувати свої професійні обов’язки, проводити роз’яснювальну роботу щодо умов та фінансового забезпечення строковиків та контрактників. У свою чергу сільські голови запевняють, що все від них залежне роблять, але через недосконале законодавство, не мають законних важелів впливу на призовників, які масово виїжджають закордон, а ті, що реально залишилися в селі – переховуються. Майор Бродзянський запевнив, що відвідає кожне село та спільно із кожним сільським головою проведе звірку усіх військовозобов’язаних і з’ясує стосовно кожного причини ухиляння від служби в армії.
У зв’язку із масовим отруєнням українців фальсифікованим алкоголем, від якого протягом кількох днів померло понад 50 людей, начальник Збаразького відділення Кременецької ОДПІ Головного управління ДФС у Тернопільській області Анатолій Локоть закликав сільських голів переконати тих підприємців, які ще торгують тютюновими та алкогольними виробами без ліцензії, все ж таки її купити. За словами Анатолія Локотя, без відповідної ліцензії торгують у 15 населених пунктах району, що неприпустимо, за таку торгівлю передбачені серйозні штрафні санкції та адміністративна відповідальність. Усіляко сприяти безробітним, які займаються підприємництвом, та допомогти усім тим, хто тільки хоче розпочати свій бізнес – зменшенням місцевих податків на перший стартовий рік для підприємців-фізичних осіб з числа безробітних у разі започаткування ними власної справи, та передбачити кошти на створення нових робочих місць для розвитку малого та середнього бізнесу в програмі розвитку села (громад) закликала керівництво району, міського, селищного і сільських голів, заступник директора районного центру зайнятості Оксана Радібова. Наразі припинено виплати коштів по безробіттю на підприємницьку діяльність, центр забезпечує бажаючих розпочати власну справу лише відповідним навчанням.
Юрій Головатюк закликав ті сільські ради, які ще не перекинули кошти на спіфінансування пожежної частини у Вишнівці, зробити це якнайшвидше, адже від цього залежить життя, здоров’я та безпека мешканців та їхнього майна. Вишнівецький селищний голова Олег Стефанський був ще категоричнішим. За його словами, ті сільради, які не укладуть з ними угоди про співфінансування пожежної частини та не перекинуть коштів на її утримання, залишаться без пожежної допомоги, пожежна до них просто не приїде.
Співпрацювати закликали присутніх і керівники районних волонтерських організацій ГО «Штаб національного спротиву Збаразького району» Володимир Голоднюк та ГО «Всеукраїнська спілка учасників бойових дій в АТО «Побратими України» Ярослав Ратушний.
Володимир Голоднюк закликав присутніх спільними зусиллями закупити термобілизну, теплі шапки та рукавиці, які так необхідні хлопцям на передовій в окопах. З проханням про це до волонтерів у Штаб звернулися бійці добровольчих батальйонів «Айдару», «Правого сектору», «Азову», які знаходяться на передовій на лінії зіткнення. За словами панаВолодимира, військовим ЗСУ вже почали видавати зимову форму, але вона неякісна і холодна, довго не витримує під час екстремальних погодних умов та бойових дій, такої ж низької якості й берці. Тому волонтер закликає спільно, громадою закупити захисникам теплий одяг, а він зобов’язується особисто доставити його хлопцям на передову й прозвітувати. За словами керівника Штабу, комплект термобілизни нормальної якості коштує 560 гривень, а мають потребу у ній не окремі солдати, а батальйони.
Представник іншої волонтерської організації ГО «Всеукраїнська спілка учасників бойових дій в АТО «Побратими України» Ярослав Ратушний закликав мешканців району допомогти армії продовольством, а саме картоплею, морквою, солониною, консервацією. Волонтери готові власним транспортом забрати продукти, потрібно лише попередньо зателефонувати їм на черговий номер (068)8445063, або (097)2520175. Також за цими номерами можна з’ясувати, в якій саме консервації є потреба на фронті, а також дізнатися, чим ще можна допомогти військовим.
Про загрозу африканської чуми свиней, про відсутність вакцин від сказу та необхідність виділення коштів для боротьби з нодулярним дерматитом ВРХ розповів в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Збаразькому районі Ярослав Кучма. Він повідомив, що в Україні лише у п’яти областях – Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Дніпропетровській і Тернопільській немає африканської чуми, тому керівник закликав суворо дотримуватися усіх санітарних вимог та рекомендацій ветеринарів, щоб вберегти тварин від смертельної хвороби, а себе від економічних збитків. Ярослав Кучма роздав сільським головам інформаційні листівки, в яких описані характерні симптоми хвороби з номерами телефонів відповідних служб, куди потрібно звертатися у разі підозри на африканську чуму. Сказ, точніше хронічна потреба у вакцині від цієї вже фатальної і для людини хвороби, залишається актуальним і надалі, тому очільник Держпродспоживслужби у районі звернувся до керівництва передбачити у бюджеті кошти і на придбання цієї життєво необхідної для людей і тварин вакцини.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *