Юні збаразькі музиканти вшанували героїв визвольних змагань

Напередодні 14 жовтня у приміщенні Збаразької музичної школи відбувся святковий концерт, присвячений 74-ій рійниці створення Української Повстанської армії та Дню захисника України, які вже третій рік поспіль відзначаються на державному рівні. До цього всеукраїнського вшанування колишніх і теперішніх героїв визвольних змагань долучилися і юні збаразькі музиканти зі своїми наставниками та подарували усім присутнім чудовий концерт патріотичних пісень.
Програма концерту складалася із відомих та улюблених стрілецьких, повстанських, козацьких пісень, які вже не одне покоління українців надихають на боротьбу за свої права та свободу, а також із сучасних творів, які лунали на усіх майданах під час Революції Гідності і ще з тих пір полюбилися теперішнім борцям за волю України і нині додають сил та впевненості новітнім героям-захисникам в АТО.
Під час концерту відбулася й прем’єра пісні, присвячена наймолодшому Герою Небесної сотні, назавжди сімнадцятирічному юнакові з Травневого – Назару Войтовичу. Пісня про Назара збурила у пам’яті слухачів спогади про масові вбивства та розстріли на Майдані, під час котрих загинули двоє збаража – Назар Войтович та Устим Голоднюк. Від цих спогадів очі й серця присутніх наповнилися сльозами та болем за юними й талановитими хлопцями, що лише починали жити й творити, а стали новітніми Героями України, яку вони любили понад усе. Зачепити слухачів за живе, передати душевний та емоційний стан батьків Назара, які втратили єдину й найдорожчу дитину, музикою та словами вдалося автору пісні, вчителю музики Стриївської школи Василю Козію. Виконала пісню, присвячену Назару Войтовичу, учениця школи Наталя Кіт, акомпанувала талановитій стриївчанці її викладачка Людмила Козловська. У виконанні стриївчан пролунали на концерті ще два твори − пісня «Хай живе Україна» та «Небесна цариця» у виконанні шкільного ансамблю с. Стриївка (керівник Л.Козловська). Сльози на очах у слухачів під час концерту з’являлися ще не раз. Щемливим та зворушливим вийшов виступ наймолодших вихованців музичної школи. У їхньому виконанні прозвучала вже народна пісня Романа Купчинського «Як з Бережан до кадри»(керівник Н. Оліх). Учень другого класу музичної школи Олексій Веренжак впевнено заграв на акордеоні козацький марш «Гей там на горі Січ іде» (вчитель А.Канас). «В’язанку українських пісень» в обробці В.Лісового виконала учениця шостого класу, скрипалька Олена Лукащук (концертмейстер З.Йордан, вчитель Л.Шевчук). У виконанні Каті Вербової потужно пролунала пісня «Їхали козаки» (концертмейстер В.Баришовець). Сучасну «Українську пісню» Зінаїди Присухіної, акомпануючи собі на гітарі, виконала Юлія Новаківська (вчитель Ж.Роздольська). Ще одну сучасну пісню «Україні» на слова Ірини Багрійчук, музику Володимира Войнарського виконав вокальний ансамбль під керівництвом О.Забурської, концертмейстер А.Канас.
Стрілецьку пісню на слова та музику Р.Купчинського «Плач галичанок» артистично виконали маленькі збаражани (О.Світлична, О.Федяк, Т.Матвійчук, С.Кулинич, концертмейстер В. Семенець). Ліричну пісню «Гудуть вітри» на музику О. Герасименка на бандурі проникливо заспівала та заграла Соломія Глиняна (вчитель О.Дашевська). Інструментальний варіант пісні «Як з Бережан до кадри» на баяні заграв шестикласник Олег Чорний (вчитель С. Нємий ) У виконанні ансамблю трубачів пролунав «Віночок повстанських пісень» (концертмейстер В.Семенець, керівник О.Качечка). Надзвичайно задушевно пролунала повстанська пісня «Прощався стрілець» у виконанні юної Катерини Бойчун, якій акомпанував В. Добровольський).
Учень третього класу Павло Станьковський та шестикласниця Софія Мандзюк(скрипка) виконали пісню Надії Балабурди на слова Лесі Вознюк «На могилі героїв». У виконанні бандуристки , учениці п’ятого класу Юлії Волошин зворушливо прозвучала теж улюблена багатьма пісня
«П’є журавка воду». Завершальним акордом концерту стала в’язанка стрілецьких пісень «Гей там на горі січ іде», «Зажурились галичанки», «Ми гайдамаки» у виконанні фольклорного ансамблю музичної школи (концертмейстер А. Канас, керівник О.Забурська ).

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *