• dsc_0638
  • dsc_0645
  • dsc_0669
  • dsc_0753
  • dsc_0770

Курсанти присягнули на вірність Україні

У четвер, тринадцятого жовтня, зал засідань районної ради був переповнений військовими – кремезними поставними чоловіками, сивочолими ветеранами колишніх та сучасних воєн та зовсім ще юними хлопцями та дівчатами. Усі вони представники різних військових підрозділів, в парадних мундирах та одностроях з численними медалями-орденами на грудях, прийшли того дня, аби привітати 77 відважних тілом і духом юнаків та юнок зі святом посвяти у курсанти Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою та урочистим складанням ними клятви курсанта.

Примхлива осіння погода – дощ та холодний вітер – внесла корективи у святкування, і замість просторого й ошатного замкового парку, де спочатку були заплановані урочистості, змусила передислокуватися у сесійний зал адмінбудівлі, який не міг вмістити усіх бажаючих побачити це небуденне дійство.
Вже другий рік поспіль, відколи на базі колишнього СПТУ-25 відкрився новий навчальний заклад, збаразькі курсанти напередодні свого професійного свята – Дня захисника України – привселюдно присягають на вірність державі та українському народу. Даний коледж унікальний, адже в Україні закладів такого типу є лише два – один у столиці, а другий у нашому місті.
За словами директора коледжу полковника Василя Процика, навчатися тут виявили бажання хлопці та дівчата більше ніж з десяти областей України, навіть з тих територій, де наразі проходять бойові дії. Він подякував курсантам та їхнім батькам за те, що виявили бажання навчатися захищати державу від ворогів та обрали саме цей навчальний заклад, не злякалися бути військовими. Разом з тим, пан полковник переконаний, що набуті у коледжі військові знання знадобляться не лише тим курсантам, які згодом продовжать навчання у вузах, зокрема військових, а й усім іншим, хто обере в подальшому цивільну професію. Василь Процик не забув подякувати владі, волонтерам, які допомагають коледжу продовольством та придбанням матеріальних цінностей.
Привітати другий набір курсантів коледжу у день складання ними клятви, крім батьків та родичів, прийшли багато поважних гостей – бійців, волонтерів, громадських діячів, обласних та районних керівників, артистів. Усі вони, хто словом, хто піснею, вітали першокурсників зі святом та нагороджували кращих із кращих похвальними грамотами, дипломами та подяками за визначні успіхи у навчанні, спорті, за активність, цілеспрямованість та патріотизм. Та насамперед, хвилиною мовчання пом’янули усіх мужніх захисників-борців, полеглих за волю України:
козаків Гетьманської доби, Січових Стрільців, воїнів УПА, патріотів Майдану, бійців, які не повернулись із зони АТО. Вшанувавши загиблих героїв, усі присутні разом із священиком – настоятелем церкви Різдва Христового отцем Богданом Болюхом помолилися за героїв сучасних, за тих воїнів, хто зараз захищає Україну від російського окупанта на Сході і за здоров’я та успішне навчання курсантів. Після молитви отець Богдан окропив курсантів свяченою водою та подарував кожному з них образок Матері Божої. Отець Богдан закликав не забувати про молитву, яка впродовж віків оберігала українців від душевних і фізичних напастей і завжди була запорукою перемоги над внутрішніми та зовнішніми ворогами.

Заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа, передаючи вітання від очільника області, голови обласної ради та депутатського корпусу ради, запевнив, що найближчим часом буде прийнята обласна програма на підтримку коледжу. – Дякую за ту любов, яка є у вашому серці і якою ви змогли запалити серця своїх дітей, повірте, ми зробимо усе від нас залежне, аби цю любов не лише зберегти, а й примножити, – запевнив присутніх пан Любомир.

Дякували за свідомий вибір, патріотизм та вітали з новим етапом у їхньому житті, бажаючи здоров’я, натхнення, наполегливості у навчанні, незабутніх студентських років, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Головатюк, заступник голови районної ради Юлія Чванкіна, заступник міського голови Андрій Синчишин.

Учасники бойових дій, заступник голови Тернопільської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану Іван Бабій та голова Тернопільської організації Всеукраїнського об’єднання «Закінчимо війну» і «Тернопіль пошук» Сергій Ліпянін, закликали з честю захищати Батьківщину, незважаючи на труднощі, біль та страх.
Те, що їхній найголовніший обов’язок – навчитися якісно та фахово захищати себе, родину, побратимів й державу загалом, нагадав курсантам-першокурсникам і обласний військовий комісар полковник Володимир Катинський. Він переконаний, що збаразькі курсанти стануть прикладом справжнього, дієвого патріотизму, якого так не вистачає сьогодні. Обласний військовий комісар висловив побажання, щоб курсантам ніколи не довелося використовувати отримані у коледжі знання та навики у справжніх бойових діях. Полковник Катинський радий, що новий коледж активно розвивається й стає кращим завдяки професіоналізму колективу, підтримці громади та налагодженої співпраці між керівниками коледжу, області та району.
Районний військовий комісар, майор Василь Бродзянський, зауваживши, як багато дівчат зголосилося вивчати військову справу, закликав чоловіків наслідувати їхній приклад, підкресливши, що українське жіноцтво нині активно вступає у лави ЗСУ.
Події сімдесятирічної давнини, як у лісі зі зброєю в руках складали свою клятву-присягу повстанці, про боротьбу з окупантами і про те, як згодом слава про героїзм бандерівців гриміла у світі, пригадав воїн ОУН-УПА Ярослав Перчишин,
Голова обласної організації Спілки офіцерів України полковник Олександр Варакута, разом із волонтером, головою групи «Схід і Захід єдині» Василем Коньком також прийшли привітати молоду генерацію військових.

Командир добровольчого батальйону «Тернопіль» Володимир Катрук, голова відокремленого Збаразького підрозділу Всеукраїнської спілки бійців та ветеранів АТО «Сила України» Ігор Берник передали вітання «іменинникам» від хлопців з передової, вони теж закликали бути гідними нащадками та спадкоємцями героїчної слави своїх предків та сучасників, які нині захищають Україну. Шанувати батьків, чинити по-совісті закликав курсантів наказний отаман Тернопільського козацького десантного екологічного коша, генерал-хорунжий Володимир Мосейко з побратимами, які як волонтери об’їздили усю передову. Пан Володимир розповів, що їхня організація більше року плідно співпрацює із збаразьким коледжем, спільно проводять військово-патріотичні вишколи тощо. Спільне навчання та дозвілля припало курсантам до снаги настільки, що декотрі з них зголосилися стати повноправними членами козацько-десантно-екологічного коша.
Музичним дарунком курсантам став невеличкий патріотичний концерт. Для них співали гурт воїнів-інтернаціоналістів «Інтерконтингент» та автор-виконавець, волонтер, який дав більше тридцяти концертів на передовій – Ігор Степ.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *