• dsc_0015
  • dsc_0020

Хор «Неопалима купина» відзначили на обласному фестивалі духовної музики

Перший обласний фестиваль-конкурс духовної музики «Тебе оспівуємо, Тебе благословимо» відбувся минулої суботи, 22 жовтня, в Тернопільській обласній філармонії. Захід проходив під патронатом Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, організатором та ініціатором фестивалю став заслужений діяч мистецтв України Василь Кочій. Метою започаткованого фестивалю-конкурсу є сприяння у відродженні духовності українського народу та його релігійних традицій, зростання виконавської майстерності церковних та світських хорових колективів, розширення та популяризація творів українських композиторів, творчий доробок яких складає найбільший внесок у світову скарбницю духовного співу.
За словами ініціатора й організатора конкурсу Василя Кочія, подібні фестивалі несуть у собі місіонерське завдання та пропагують духовні цінності − любов до ближнього та небайдужість до навколишнього світу. Без духовної музичної культури людство не може розвиватися та існувати. Духовна музика є своєрідним етичним кодексом, що формує духовні прагнення людини, закликає її до вищих ідеалів, до яких прагнула і пране кожна людина у її особистісному розвитку. Це орієнтація на вищі абсолютні цінності. «Той, хто співає церковні пісні, той двічі молиться», − цитує слова Івана Золотоустого член журі фестивалю декан Тернопільський та настоятель храму Зарваницької Матері Божої УГКЦ о. Роман Ваврух. Він вважає, що головне бажання, яке переслідували організатори, щоб Господь був прославлений у цьому фестивалі.
У фестивалі взяли участь 26 хорових колективів з усієї області. Церковні хори, капели, квартети, як аматорські, так і камерні з Чорткова, Бережан, Зборова, Збаража, Кременця, Борщова, Бучача, Козови, Великої Березовиці, Озерної, Підволочиська, Теребовлі і Тернополя з ранку до вечора славили Бога молитовними піснеспівами. Зокрема обласний центр був представлений десятком хорових колективів. Кожен учасник фестивалю виконував два духовні твори, один з яких обов’язково мусів бути українського композитора (таку умову учасникам поставили організатори конкурсу). Адже, на переконання Василя Кочія, наш народ виплекав унікальну за обсягом і висотою культури кількість пісень, колядок, щедрівок, кантів(духовної музики), серед яких − шедеври незрівнянної краси, якими захоплюється увесь світ, тож ми мусимо їх популяризувати і в Україні.
Збаражчину на дебютному фестивалі представляв хор церкви Христового Воскресіння «Неопалима купина» зі Збаража (керівник Богдан Бобак). Підтримати хористів приїхав священик, − отець Омелян Колодчак. Незважаючи на те, що колектив існує лише другий рік, йому вже вдалося гучно заявити про себе як у районі, так і в області. Зокрема цього літа під час прощі Збаразького деканату до Зарваниці, саме «Неопалима купина» мала честь співати у відпустовому місці дві Служби Божі, одна з яких Архиєрейська, та двогодинний концерт духовної музики. Участь у фестивалі-конкурсі для збаразьких хористів теж була дебютом, з яким, на переконання керівника Богдана Бобака, колектив успішно впорався. – Наш колектив молодий і, безумовно, ми не можемо зрівнятися ні за виконавською майстерністю, ні за репертуаром з уже маститими камерними колективами і навіть тими церковними хорами, творчий доробок котрих вимірюється десятиліттями. Ми лише починаємо писати свою історію, але у нас є неабиякий потенціал та найголовніше − величезне бажання вдосконалюватися, духовно і пісенно, щоб з кожним роком співати все краще і краще. Для цього ми будемо ще наполегливіше працювати, розширювати репертуар, зокрема духовними камерними, класичними творами, як українських, так і закордонних авторів і композиторів, – стверджує Богдан Бобак.
Хористи зі Збаража виступали сьомими і на розсуд високодостойного журі запропонувало два твори − молитовний гімн України «Боже, Великий, Єдиний» та «Припадаю до Тебе, мій Христе» в аранжуванні Богдана Ващука (солістка Анастасія Попельовська). За підсумками фестивалю, збаражани увійшли до числа найкращих хорових колективів. Члени журі пообіцяли суворо не судити учасників конкурсу, адже більшість з них аматорські хори, переважно церковні. Врешті, найвище оцінили народний аматорський жіночий камерний хор «Gloria» (кер.Євгенія Біркова) із Бережан.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *