Збаразькі борці – чемпіони України

Одразу двома чемпіонами України нещодавно збагатилась Збаражчина. Ними стали наші земляки Андрій Ткач та Мар’яна Козак, які у складі збірної Тернопільської області взяли участь у чемпіонаті України з вільної боротьби серед юнаків та дівчат, який відбувся 25-28 жовтня у Броварах Київської обл. На цих престижних змаганнях також виступили інші вихованці тренерів Збаразької РК ДЮСШ Петра та Євгена Королів − Юрій Вовк, Олег Ключка, Олександр Мельник.
Перемога 13-річного Андрія Ткача, який змагався у ваговій категорії 38 кг, стала особливим здобутком у його особистій спортивній кар’єрі, адже чемпіоном України він став вперше. До цього часу, два роки тому хлопець мав лише бронзову медаль на такому ж чемпіонаті. На цей раз Андрію вдалось виступити найкраще серед 37 суперників, які змагались в його ваговій категорії ,і підтвердити звання кандидата в майстри спорту України. Дуже близьким до чемпіонського титулу був і Юрій Вовк, який не досягнув його лише через неуважність. − Я думав, що виграю, − зізнався хлопець, − тому у фінальному поєдинку зробив одну помилку. До наступних змагань потрібно буде добре готуватись, а під час змагань прислухатись, що кричать тренери і вболівальники, які можуть підказати правильні дії, бо збоку краще видно.
− Варто відзначити, − зауважив тренер Збаразької РК ДЮСШ Петро Король, − що, незважаючи на результат, виступ Юрія на чемпіонаті був дуже вдалим, він провів багато переможних поєдинків, продемонстрував силу волі, характер, навіть при умові, що перед тим зігнав вагу і тому змагатись йому було важко. Андрій Ткач і Юрій Вовк мають великий потенціал і , сподіваємось, що в близькому майбутньому їм підкоряться п’єдестали і чемпіонатів Європи, і світу.
Блискучий результат на цьому чемпіонаті показала і Мар’яна Козак (вагова категорія 70 кг), яка і стала чемпіонкою, і вперше виконала нормативи на звання кандидата в майстри спорту України. У фіналі Мар’яна перемогла дівчинку, яка у складі збірної команди України брала участь у чемпіонаті Європи.
− Я ,звичайно, − каже Мар’яна,- зраділа, що виграла, адже суперниця була дуже сильна, рахунок був рівний, але я зовсім не надіялась, що перемога буде за мною.
− Мар’яні вдалось перемогти, − додає Петро Король, − через те, що поєдинок вона провела розумно, все прорахувала і продумала до деталей.
Окрім збаражан, призером чемпіонату став ще один представник Тернопілля − Юрій Чорний із Теребовлі (тренер Володимир Перхалюк), який змагався у категорії 73 кг, здобув бронзову медаль.
Окрім визначних нагород, вихованці ФСК «Чемпіон» мали нагоду здобути у Броварах неоціненний досвід під час учбово-тренувальних зборів, в яких взяли участь Олександр Мельник, Богдан Бастюк, Антон Семенчук, Олександр Михальський.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *