Луганські вчителі зацікавилися співпрацею збаражан із волонтерами та міжнародними організаціями

Вже два тижні вчителі із Луганщини Юлія Кравченко та Надія Журавльова пербувають на Збаражчині, де встигають не лише знайомитися із славетною історією нашого міста, а й ділитися та переймати досвід суто професійний. З огляду на те, що луганчани працюють у школі вчителями англійської та української мови, насамперед їм було цікаво з професійної точки зору поспілкуватися із збаразькими колегами саме з цих дисциплін. Тому закономірно, що перша фахова зустріч відбулася із місцевими вчителями англійської мови, адже збаражани мають багаторічний досвід співпраці із іноземними волонтерами та міжнародними організаціями, завдяки чому на Збаражчину неодноразово приїздили волонтери з-за кордону навчати збаразьких школярів англійської мови. Саме про цю співпрацю і йшла мова на зустрічі вчителів англійської мови району, яка 26 жовтня відбулася за ініціативи методиста англійської мови районного методкабінету Галини Журби на базі Збаразької ЗОШ № 2.
Про досвід співпраці із волонтерами із Корпусу Миру США в Україні – Емілі, Пітером Нараяном та Одрі Бейс, які в 2010-2012рр безкоштовно навчали учнів збаразької першої школи англійської мови, розповіла вчителька англійської мови цієї школи Ірина Сарабун. Волонтери під час перебування на Тернопільщині організовували та проводили літні англомовні табори, проводили пізнавально-роз’яснювальну роботу серед школярів, щодо глобальних проблем людства – екології, дискримінації, торгівлі людьми. Крім цього, від такої співпраці із волонтерами із Корпусу Миру збаразька перша школа отримала і матеріально дивіденди, зокрема матеріально-технічна база кабінету іноземної мови поповнилася новим обладнанням: ноутбуком, телевізором, DVD–плеєром, сканером, принтером, магнітофоном, художньою літературою, дисками, словниками, які закупили за кошти гранту виграного Емілі у конкурсі волонтерів.
Своїми враженнями від співпраці із волонтерами-іноземцями поділилися й інші вчителі англійської мови збаразьких одинадцятирічок – Руслана Шелест, Марія Козак, Вікторія Довгаль, Ірина Пік, Оксана Герасимчук, Тетяна Черемісінова, Соломія Федоткіна. Зокрема вчителі другої одинадцятирічки Збаража Вікторія Довгаль та керівник англомовного табору «Rainbow» Ірина Пік розповіли, як цього року взяли участь у проекті, ініційованому компанією GoGlobal спільно із Міністерством освіти України, Посольством Сполучених Штатів в Україні та громадськими організаціями різних типів щодо нового формату організації та проведення пришкільних англомовних таборів в Україні і увійшли до числа переможців проекту «GoGlobal camps» і виграли приїзд іноземного волонтера. До Збаража приїхало двоє волонтерів – студентка із Гонконгу Келлі Шуй та майбутній вчитель англійської мови, волонтер-українець із Вінниці – Богдан Обштир, які разом із вчителями школи весело навчали учнів другої школи англійської мови впродовж місяця у літньому пришкільному таборі.
Вчителька Оксана Грегоращук із Черниховецької школи захоплено ділилася враженнями від участі в англомовному літньому таборі у Заліщицькому районі ,організованому спеціально для вчителів та волонтерів. Жінка переконана, що потрібно ставити перед собою пріоритети, і тоді усі проблеми та побутові незручності стають незначними, а користь від такого поєднання навчання і відпочинку колосальна як для педагога, так і для учнів, які стають жвавішими й збільшується мотивація наполегливіше вивчати мову. Збаражанам поталанило не лише приймати волонтерів, а й самим побувати у їхній шкірі. Так вчителька англійської мови Леся Блажків із Залужанської школи розповіла про те, як цього літа впродовж двох місяців їй довелося бути волонтеркою у літньому англомовному таборі в приватній школі у Туреччині.
Луганські педагоги не приховували свого захоплення, що збаразьким колегам вдалося так добре налагодити роботу англомовних літніх пришкільних таборів, а ще більше були вражені, що звичайним неспеціалізованим школам, до того ж з невеличкого містечка вдалося заманити до себе волонтерів-носіїв мови зі США. – Вам дуже пощастило, що до вас у школи приїжджали іноземні волонтери. У нашому місті 10 шкіл, один ліцей, і воно вдвічі більше за Збараж, але щоб у звичайну, неспеціалізовану школу приїхали волонтери з Америки чи Європи, такого у нас не має, – зізнається вчителька англійської мови ЗОШ № 3 з Рубіжного Луганської області Юлія Кравченко. Вона запевняє, що досвід співпраці збаразьких освітян із волонтерами вони б із задоволенням перейняли. Методист районного методкабінету Галина Журба порадила луганським колегам звернутися до Корпусу Миру в Україні та інші міжнародні організації, створювати презентації, брати участь у конкурсах та грантах і презентувала луганським педагогам англомовну літературу та методичні та довідкові матеріали. А Юлія Кравченко подарувала пані Галині оберіг – ляльку-мотанку, яку власноруч змайстрували учні її рідної Рубіжанської школи № 3. Луганчани вдячні головам облдержадміністрацій за можливість у рамках проекту «Змінимо Україну разом» відвідати Тернопільську область, зокрема Збаражчину. Вчителі з Луганщини запевняють, що такі професійно-культурні обміни надзвичайно важливі не лише для професійного зростання, а насамперед вони збагачують ментально і духовно, зближують людей і дають вкотре зрозуміти усім, що ми один народ, що ми українці.
Першого листопада гості з Луганщини завітали у Збаразьку ЗОШ № 1, де під час засідання творчої групи вчителів української мови та літератури збаразькі та луганські педагоги ділилися власним досвідом викладання рідної мови та літератури. Під час другої частини зустрічі – «Поетичного вернісажу» луганчани мали змогу познайомитися із поетами, гумористами та публіцистами Збаражчини. Детальніше про цей захід та перебування луганських освітян у першій школі Збаража читайте у наступному номері «Народного слова».

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *