• dsc_0247
  • dsc_0221
  • dsc_0424
  • dsc_0377
  • dsc_0353

Для луганських колег у першій школі організували творчу зустріч українських мовників, «Поетичний вернісаж», «Варенник-фест» та патріотичний концерт

Першого листопада гості з Луганщини завітали у Збаразьку ЗОШ № 1, де під час засідання творчої групи вчителів української мови та літератури збаразькі та луганські педагоги ділилися власним досвідом викладання рідної мови та літератури. З методичною роботою з української мови і літератури в районі луганських колег ознайомила методист РМК Ірина Муравка. Керівник творчої групи Марія Назар розповіла про те, чим займаються збаразькі мовники, про проблеми і напрямки їхньої роботи, майстер-класи, презентації, публікації та екскурсії. Старші вчителі Збаразької ЗОШ № 1 Ольга Чиж та Наталя Коник на розсуд колег представили презентаційні роботи, обидві обравши об’єктом для свого дослідження творчість талановитих уродженок Збаражчини, тим самим поєднавши минуле та сьогодення. Презентація Ольги Чиж була присвячена вивченню творчої спадщини української малярки, скульпторки, письменниці, поетки і громадської діячки першої половини ХХ століття Оксани Лятуринської, яка 114 років тому народилася на хуторі біля села Хоми Збаразького району. А колега пані Ольги Наталія Коник обрала сучасну письменницю, авторку захоплюючих книжок про мандри та пригоди, твори якої із задоволенням читають дорослі і діти, збаражанку Надійку Гербіш.
З нагоди 160-річчя від дня народження та сторіччя з дня смерті Великого Каменяра 2016 рік був проголошений в Україні Роком Івана Франка. Марія Назар постановила цього року відвідати знакові музеї Івана Франка у Львові, Нагуєвичах і Криворівні. Влітку вона відвідала село Криворівню, в якому дуже полюбляли відпочивати і працювати Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський та інші діячі української культури. Саме у Криворівні Сергій Параджанов знімав шедевр світового кінематографу «Тіні забутих предків». Там, серед мальовничої і загадкової природи, у краю мольфарів та гуцулів вони черпали своє натхнення, часто відпочиваючи поблизу Писаного Каменя. Місцями великих українців у Криворівні мандрувала і керівник творчої групи Марія Назар, яка поділилася своїми враженнями та думками від перебування у Карпатах.
Вчителька першої категорії Надія Журавльова з міста Кремінна Луганської області теж провела презентацію, під час якої поділилася з колегами своїми напрацюваннями, застосуваннями сучасних інноваційних методик та технологій у вивченні української мови та літератури, які вона використовує на своїх уроках у другій Кремінській одинадцятитирічці. Надія Михайлівна розповіла трішки про себе. Вона народилася на Рівненщині, але сімейні обставини змусили її батьків переїхати на Луганщину. Вищу освіту здобула у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника. Впродовж 19 років працює вчителем української мови та літератури на Луганщині. Вона розказала про те, як у її рідній школі відбувається навчання і дозвілля, як пізнавально і колоритно проходять свята, як популяризує серед учнів українську культуру і традиції під час тематичних презентацій, конкурсів, концертів, як діти залюбки колядують, беруть участь у «Шевченкіані» й інших заходах. Вчителька розповіла про співпрацю із місцевим Клубом талантів, між іншим, членом котрого вона є, як полюбляє вишивати. У Клубі об’єдналися різні майстри ужитково-прикладного мистецтва – бісероплетіння, вишивки, різьби по дереву, лозоплетіння тощо, усього більше вісімдесяти людей. А ще пані Надія з сім’єю бере участь у фестивалях сімейної творчості, які проходять у них на Луганщині, пише вірші. Жінка не вважає себе поетесою і стверджує, що це робота її змусила взятися за римування. Вишиті рукотвори Надії Журавльової друкували у місцевому альманасі «Моя Кремінщина».
Під час другої частини зустрічі – «Поетичного вернісажу» луганчани мали змогу познайомитися із поетами, гумористами та публіцистами Збаражчини. Свої поетичні та прозові твори читали поетеси, яким підвладна образна поезія високого літературного штибу та краси, – вчителька Великовікнинської школи Надія Тарасюк та Марія Назар. Політичними памфлетами та публіцистичними опусами на злобу дня поділився Ігор Залевський. Веселий настрій та пригорщі сміху, а подекуди ліричну нотку подарували присутнім життєрадісні гумористи із Раковця та Охрімовець Юрій Заяць та Орест Чоловічок. На згадку про зустріч та обмін досвідом між збаразькими та луганськими освітянами методист районного методкабінету Ірина Муравка подарувала луганчанам бібліотеку з літератури рідного краю.
Але творчою зустріччю перебування луганських вчителів у першій школі не закінчилося. У п’ятницю, 4 листопада, кафедра початкових класів організувала для гостей зі Сходу справжнісіньке свято смачної української кухні та пісні на «Вареник-фесті». Під час цього віршовано-пісенно-танцювально-пізнавально-кулінарного шоу збаражани, вдягнені у найкращі вишиванки, продемонстрували усі свої творчі обдарування. Ведучими фестивалю були непосидючі та артистичні вчителі початкових класів Михайло Каліновський та Наталія Попельовська, які проводили конкурси, вікторини, а ще розважали усіх співом і танцями, у чому їм охоче допомагали усі вчителі. Прграма фестивалю була продумана таким чином, щоб усі номери, конкурси, загадки, скоромовки, пісні були присвячені улюбленим українським національним стравам, а найбільше – вареникам. На «Вареник-фесті» у першій школі не лише розповідали про вареники, а й частували ними. Але спочатку під музику усі разом їх ліпили з різними начинками – із сиром, картоплею та грибами, гречкою і сиром, капустою, вишнями, чорницею та медом, яблуками та корицею. Вчителі так захопилися ліпленням вареників, що вже через десять хвилин кухарі на кухні не встигали їх варити. А потім, ще були конкурси із швидкості поїдання вареників та спортивна естафета, хто швидше за допомогою чайної ложечки попереносить вареники з однієї тарілки в іншу. Після «Вареник-фесту» на луганчан чекав ще один сюрприз від учнів та вчителів першої школи, які підготували патріотичний концерт «З Україною в серці». Талановиті школярі декламували та співали пісні, які бентежили серце і душу, мимоволі змушували задуматися і співпереживати кожному слову і дослухатися до кожного звуку. Пісні прозвучали у виконанні Анастасії Попельовської, Павла Станьковського, дуету у складі Юлії Волошин та Катерини Попельовської, ансамблю «Барвінок» та шкільного хору(керівник Олена Грищук). Вірші і балади читали Максим Росипко, Вікторія Лосик, Софія Більчук, Богдана Кутень, Ольга Івасик, ведучими концерту були сестри Соломія та Софія Невідомі. Директор школи Оксана Богатюк подякувала усім хто долучився до організації та проведення цих дійств, а освітянам із луганської області за те, що впродовж тижня не лише обмінювалися професійним досвідом, а пройнялися життям їхньої школи.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *