• dsc_0518
  • dsc_0528
  • dsc_0533
  • dsc_0518
  • dsc_0634

Залужанські вчителі організували колегам зі Сходу паломництво до Зарваниці

Три тижні вчителі із Луганської області гостювали у Збаражі, зустрічаючись із колегами з місцевих шкіл, які почергово брали шефство над гостями зі Сходу, намагаючись урізноманітнити їхнє перебування у нашому краї різними цікавими зустрічами, екскурсіями, презентаціями, концертами та фестивалями, які відбувалися у кожній збаразькій одинадцятирічці. Долучитися до цієї ініціативи вирішили і вчителі Залужанської школи, які у неділю, шостого листопада організували луганчанам поїздку до сакрального місця, всесвітнього Марійського відпустового центру, однієї із найбільших подільських святинь Української греко-католицької церкви, духовної перлини Тернопілля – Зарваниці.
Холодно і мокро було вдосвіта у Збаражі, коли жовтогарячий шкільний автобус виїхав із міста, пронизливий вітер і мряка супроводжували нас усю дорогу. Зарваниця зустріла паломників по-осінньому стримано але привітно, без дощу і холоду, час від часу між важкими сивими хмарами визирало сонце і на кілька хвилин усе довкола − жовтогарячі ліси, золотаві храми ставали ще величнішими та вражаючими у своїй красі та силі. Тепла і вогка погода наповнила повітря ароматами осіннього лісу – запахом свіжої землі, дерев, зів’ялого листя та грибів. Сильніше, ніж будь-коли, відчувалися аромати від церковних кадил, які пречудово поєднувалися із запахами лісу і ще більше підкреслювали незвичну атмосферу сакрального відпустового місця.
Залужанські та луганські педагоги насамперед відвідали Службу Божу у Соборі Зарваницької Матері Божої, де усі бажаючі мали можливість посповідатися та причаститися й отримати повний відпуст усіх гріхів аж від народження завдяки Року Божого Милосердя, який добігає кінця 13 листопада.
Як розповіла вчителька християнської етики Залужанської школи Олена Фари люк, 2016-ий рік Папа Римський Франциск проголосив Роком Божого Милосердя в Україні, під час якого у спеціальних відпустових місцях, зокрема у Зарваниці, людина може отримати повний відпуст гріхів за умови сповіді, покаяння, причастя, покути, вчинення діла милосердя та молитви за мир в Україні та а наміренні за Папу. За словами пані Олени, Рік Божого Милосердя Церквою проголошується раз на п’ятдесят років, і хоча з часу проголошення останнього Року Божого Милосердя п’ятдесят років ще не минуло, з огляду на те, що в Україні триває війна на Сході і українці як ніколи потребують духовної підтримки, Папа Франциск дозволив проголосити його раніше. Впродовж року у Зарваниці відбувається багато прощ, зокрема і суто професійних. Так співпало, що саме в першу неділю листопада відбувся перший відпуст для працівників культури.
Після богослужіння у Соборі та освячення води у джерелі луганські вчителі Надія Журавльова та Юлія Кравченко разом із залужанськими колегами молилися на інсценізованій Хресній дорозі, відвідали дзвіницю, хатинку Матері Божої, каплиці та численні храми, які знаходяться на території Зарваницького Марійського центру, а Олена Фарилюк провела цікаву й пізнавальну екскурсію святинями Зарваниці та переповіла давній переказ про об’явлення Зарваницької Матері Божої. Мали змогу гості з Луганської області і особисто побачити та доторкнутися до чудотворної ікони у церкві Пресвятої Трійці, де вона зберігається, довіривши Божій Матері найсокровенніші думки та найсильніші бажання. Біля чудотворної ікони разом відспівали Акафіст до Богородиці та сповнені незабутніх вражень, в гармонії, очистивши думки і душу від зла та повсякденного рутинного негативу, окрилені вирушили назад до Збаража. На згадку про відвідання Зарваниці заступник директора з навчально-виховної роботи Залужанської ЗОШ Галина Кулаковська подарувала луганським колегам освячені ікони Зарваницької Матері Божої та ілюстровані книжки про одну з найбільших святинь Тернопілля.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *