• dsc_0002

Збаразькі поліцейські змінюють формат своєї діяльності

Віднедавна збаразькі правоохоронці почали працювати у новому форматі. Реформи міліції, хоча ще не в повній мірі, але уже торкнулись і нашого району. Впроваджувати їх в життя довірили молодим кадрам. Зокрема начальнику Збаразького відділення поліції Підволочиського відділу поліції Головного управління національної поліції Тернопільської області підполковнику поліції Віталію Присяжнюку та його заступнику підполковнику поліції Володимиру Гарасиміву.
Обидвоє – корінні збаражани, мають відповідну вищу освіту та немалий досвід роботи у правоохоронних органах. Віталій Присяжнюк свій шлях до керівної посади розпочав з посади дільничного Збаразького РВ УМВСУ в Тернопільській області 13 років тому після закінчення Прикарпатської філії Національної академії внутрішніх справ України. За короткий період стрімко піднявся службовими сходинками: був і старшим дільничним, і начальником відділення дільничних інспекторів міліції, заступником начальника районного відділу – начальником міліції громадської безпеки, тимчасово виконуючим обов’язки начальника відділення поліції. Паралельно навчався в Національній Академії ВСУ у Києві. Разом з іншими правоохоронцями навесні цього року пройшов атестацію у Києві, за результатами якої був рекомендований на підвищення посади. Таким чином 22 липня Збаразьке відділення поліції отримало висококваліфікованого тридцятитрирічного керівника, на чиї плечі має лягти увесь основний тягар реформ.
Володимир Гарасимів на три роки старший від свого начальника і також добре знайомий збаражанам. Адже його нещодавній прихід до місцевого відділення уже не перший. Саме зі Збаража він розпочинав кар’єру, працюючи у 2002-2006 роках слідчим у Збаразькому РВ УМВСУ. А через три роки його доля знову привела до райвідділу , де він працював заступником начальника РВ. Теперішнє призначення дало йому нагоду прислужитися рідному місту втретє. Між тим Володимир Гарасимів встиг попрацювати у відділі розслідувань особливо важливих справ та злочинів, вчинених організованими групами та злочинними організаціями, слідчого управління УМВСУ в Тернопільській обл. Вищу освіту здобув у Харківському національному університеті внутрішніх справ. Поверненню до рідного колективу Володимир Гарасимів радіє, але відзначає, що працювати тепер буде непросто. – Зараз, – каже керівник,– специфіка нашої роботи дуже змінилася, а також впливає нестача кадрів. Якщо раніше у карному розшуку працювало семеро людей, то тепер лише четверо. Навантаження на кожного дуже зросло. Проте стараємось виходити з положення, залучаючи до завдань людей з інших служб. Дуже приємно, що у Збаражі залишився надійний кістяк працівників, які здатні професійно виконувати поставлені завдання.
– Сьогодні дійсно ми у своїй роботі ставимо трохи інші акценти, ніж раніше, – додає Віталій Присяжнюк. – Основна увага приділяється дотриманню прав людини, презумпції невинуватості, своєю працею ми маємо показувати , що ми не каральний орган , наша функція надавати людям послуги, які захищають їхні права. Змінюється підхід до роботи, підхід до відбору кадрів. У даний час відбулось значне скорочення кадрів , хтось пішов за власним бажанням, зважаючи на якісь вигоди, хтось пішов на пенсію чи не витримав відбору. Тепер він дещо жорсткіший. Хоча з іншого боку це добре, адже дозволяє підібрати людей з належною професійною підготовкою. Сьогодні штат відділення скоротився приблизно на третину у порівнянні з тією кількістю, яка була раніше – лише 43 атестованих працівники. Хоча людям це не дуже помітно за рахунок того, що менше правоохоронців тепер сидять у кабінетах, натомість більше їх вийшло на вулицю. Нам не вистачає слідчих, дільничних розшуківців та інших фахівців. Загалом вакантних посад у нас більше десятка. Плануємо невдовзі розпочати їх підбір. Бажаючі повинні пройти необхідні тестування, співбесіди в Головному управлінні Національної поліції в Тернопільській області. Згідно з завданнями реформи, плануємо створити групи швидкого реагування, сектор кримінальної поліції, превентивної діяльності, слідчі підрозділи. Дуже допомагає у нашій роботі створена у Вишнівці поліцейська станція, завдяки чому значно зменшилась кількість злочинів, скоєних на території, яку охоплюють працівники цієї станції. Бачимо, що нововведення дають результат. Користуючись нагодою, хочу сказати, що до вишнівецьких поліцейських тепер можна при потребі телефонувати за таким номером мобільного телефона : 0677676200. Звернення людей нам допоможуть в роботі. На жаль, зараз кількість злочинів значно збільшилась. Зокрема через введення в дію так званого закону Савченко, згідно з яким засудженим особам термін перебування у слідчому ізоляторі зараховується вдвічі більший, тож свій термін покарання вони відбувають значно швидше , ніж це мало б бути. Внаслідок цього на волю вийшло багато злочинців, які подалися скоювати злочини повторно. Наприклад, за згаданим законом звільнилось 16 засуджених мешканців Збаразького району, і п’ятеро з них уже встигли вчинити протиправні дії, серед яких – крадіжки, угон транспортного засобу та нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до загибелі людини.
У районі, за даними на жовтень, розкривається 47 злочинів із 100. Це немалий показник, якщо врахувати, що загалом по Україні показник розкриття становить лише 15 відсотків. Проте сьогодні дуже активізувались телефонні шахраї, які видурюють з людей гроші, виманюють кошти через різні схеми, посилаючи смс-ки, знімають чужі гроші з банківських карток. Чомусь люди дуже довірливі і продовжують потрапляти на гачок злодюжок. Почастішали і квартирні крадіжки, частину з яких ми розкрили. Тож просив би мешканців міста, селища і сіл району не втрачати пильності, пам’ятати, що нечисті на руку люди діють дуже вишукано, володіють методами психологічного впливу , тому кожну інформацію, яка потрапляє від незнайомих осіб, треба принаймні ретельно перевіряти, не втрачати здорового глузду, логічно оцінювати сказане.
Для працівників поліції важливо мати зворотній зв’язок з мешканцями району. Для цього ми створили сторінку нашого відділення у Фейсбуці, на яку кожен може повідомити про вчинені відносно нього правопорушення. Також ми готові вислухати усіх, хто має в цьому потребу. У поліційному відділенні для цього встановлений графік прийому громадян: начальник приймає щопонеділка з 9 до 12 години, заступник – щовівторка у цей же час. Це не означає, що в інші дні двері кабінетів керівників для відвідувачів закриті, якщо є термінова необхідність, то можна прийти у будь-який час.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *