• dsc_0130
  • dsc_0224
  • dsc_0076

Учням другої Збаразької школи доводили переваги навчання у польському вузі

У Збаразькій ЗОШ №2 відбулася зустріч учнівського та педагогічного колективів з представниками Східноєвропейського Університету з м. Перемишля, що у Польщі.
Дирекція школи на початку жовтня побувала у Польщі, де обговорювалося питання про підписання договору про співпрацю між Збаразькою ЗОШ №2 та Університетом Перемишля. Згодом, менше ніж за місяць, представники іноземного вишу завітали до Збаража, аби поспілкуватися з потенційними абітурієнтами та власне підписати договір.
Учні другої школи гостинно зустріли вельмишановних гостей за усіма народними традиціями: привітали їх двома мовами, почастували короваєм та подарували український танець. Не забули відзначити й те, що на цей день припало державне свято Польщі – День Незалежності. Приємно здивовані гості одразу ж піднялися до актової зали, аби розпочати презентацію свого закладу та поспілкуватися з учнями.
Серед представників Східноєвропейського Університету був і українець, студент 3 курсу – Роман зі Львова, який швидко порозумівся із старшокласниками і зумів передати усі переваги навчання за кордоном.
Дирекція та викладачі університету намагалися якомога доступніше представити учням Збаразької школи свій навчальний заклад. Для цього вони показали мультимедійну презентацію університету, провели бесіду з школярами, запропонували взяти участь у конкурсі, який у майбутньому допоможе вступити у цей ВНЗ. Викладач хімії провів декілька практичних дослідів, чим зумів вразити усіх. Збаразькі вчителі перекладали виступи польських викладачів, щоб найповніше донести їх зміст до своїх учнів.
Презентація Східноєвропейського Університету зацікавила усіх старшокласників а багатьох переконала вступати у закордонний ВНЗ.
На завершення візиту польських друзів шкільні активісти провели для них екскурсію в шкільному музеї, що складається із трьох своєрідних частин. Польські викладачі з щирою цікавістю послухали розповідь про життєвий та творчий шлях українського Каменяра – славетного Івана Франка, ім’я якого носить Збаразька ЗОШ №2; побували у народознавчій світлиці, де познайомилися із частинкою українського побуту та традицій; довідались про історію школи, окрему частину якої складала розповідь про наших земляків – Героїв Небесної сотні та АТО.
Дирекція Східноєвропейського Університету Перемишля та дирекція Збаразької ЗОШ №2 обговорили всі питання щодо договору про співпрацю і таки підписали його.
Згідно з угодою про культурно-освітню співпрацю Державний Східноєвропейський Університет Перемишля проводитиме навчання польської мови, надаватиме консультації для охочих навчатися у польському ВНЗ. З цією метою планується організація літнього мовного табору на базі університету в Перимишлі. Віднині учнв Збаразької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 імені Івана Франка мають змогу здійснювати екскурсійні поїздки до Польщі, брати участь у спільних конференціях, дослідницьких проектах. Так, під час першої зустрічі стартував проект для учнів 9-11 класів на тему «Моє бачення свободи». Переможець відразу буде зарахований до числа студентів закордонного закладу, до того ж матиме можливість побувати на Міжнародній конференції разом з представниками цього ВНЗ, а найголовніше – отримає сертифікат( призовий фрнд конкурсу становить 25 тисяч євро).
Варто зазначити, що Збаразька ЗОШ №2 потрапила у четвірку українських шкіл, які співпрацюють із Східноєвропейським Університетом у Перемишлі.

Аліна АДАМОВИЧ,
учениця Збаразької ЗОШ І-ІІІ ст. №2

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *