• dsc_0048
  • dsc_0016
  • dsc_0071
  • dsc_0059
  • dsc_0033

Кров Героїв кричить: назад нема вороття!

Третю річницю Революції Гідності, День Гідності і Свободи збаражани відзначили на центральному майдані міста 21 листопада невеличким символічним мітингом. У заході, зорганізованому освітянами та працівниками сектора культури РДА, взяли участь представники місцевої влади, громадських організацій, установ, школярі, вихованці ДНЗ «Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою», учасники Революції Гідності та бойових дій в зоні АТО.

Молодь та дорослі згадували тривожні події, які розпочались у листопаді 2013 року і досі знаходять своє продовження у суспільному житті, не залишаючи байдужим жодного мешканця країни, змушуючи задумуватись над вічними цінностями, за які загинула Небесна сотня − над тим, що таке честь, гідність, свобода, цілісність та єдність держави.

На жаль, за них і досі гинуть молоді воїни, сміливі сини України, свідомі свого мужнього вибору захищати Батьківщину, свій рід, свою націю. До когорти таких героїв увійшли і наші земляки Устим Голоднюк, Назар Войтович, Сергій Долгіх, Василь Борисевич, Андрій Чабан, Тарас Михальський, Володимир Магльона, Роман Дякун, Юрій Горайський. У день проведення мітингу приєднався до Небесного воїнства іще один активний учасник Революції Гідності Юрій Галенда. Свічу його життя згасила тяжка невиліковна недуга. В пам’ять про полеглих захисників України соліст РБК Микола Сосновий виконав тужливу  пісню «Мамо, не плач».

Оптимістичну нотку у подію внесли дев’ятикласники ЗОШ №1, які провели флешмоб: на фоні жовто-блакитного стягу демонстрували картинки з написаними цінностями, які характеризують свободу та гідність, юними голосами закликали своїх ровесників і дорослих не здаватись, боротись та йти до перемоги, до побудови гідного життя, сильної Української держави.

А зробити це можна лише в єдності, в любові один до одного та України. До єдності закликали піснею «Єднаймося, люба родино!» хористи Союзу українок. Дует РБК Любов Шарко та Володимир Вербовецький піснею «Лебедині крила» навіяли яскраві спогади про різнобарвні миттєвості незабутнього Майдану, сповнені благородства, людської турботи, мужності, втрати і скорботи, відчаю і надії… Усе, про що очевидцям не забути ніколи. Одним з учасників Майдану у Києві був голова РУ Братства ОУН-УПА Ярослав Брега, який поділився з присутніми своїми спогадами, переживаннями та сподіваннями.

Завершився мітинг усім відомою «Плине кача» − невід’ємною мелодією Майдану, яка здирає наліт забуття з людських душ, розбурхує їх до крові і змушує тремтіти уста від жалю за молодим загиблим цвітом та, зціпивши зуби, йти далі, не забуваючи Героїв своїх…

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *