• dsc_0264

Луганські освітяни зачаровані збаразьким краєм

Луганські вчителі – Надія Журавльова з Кремінної та Юлія Кравченко з Рубіжного впродовж місяця гостювали на Збаражчині, де завдяки спільній ініціативі голів Луганської та Тернопільської облдержадміністрацій у рамках Угоди про співробітництво між областями за проектом «Змінимо країну разом» мали змогу пізнавати наш край, людей, історію, традиції та відвідати найбільші святині Тернопілля. Три тижні луганчани мешкали у Збаражі, де почергово шефство над ними брали колеги-освітяни із Залужанської, першої та другої міських одинадцятирічок. Заключний тиждень перебування на Збаражчині вчителі з Луганщини гостювали на Вишнівеччині, де ними опікувався директор Вишнівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Анатолій Островський.
У день свого від’їзду, 17 листопада, а гості зі Сходу разом із паном Анатолієм зустрілися з керівниками району та райдержадміністрації – головою районної ради Світланою Боднар, заступником голови райдержадміністрації із гуманітарних та суспільно-правових питань Петром Тиньом, начальником управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Світланою Демах, завідувачем районного методкабінету Віктором Бартошинським, з якими поділилися своїми враженнями та емоціями від перебування у нашому краї, а районне керівництво поцікавилося у луганчан, чи вони не пошкодували, що взяли участь у проекті «Змінимо країну разом» і приїхали на Збаражчину.
За словами гостей, вчительки української мови та літератури Надії Журавльової та англійської мови – Юлії Кравченко, їм у нас дуже сподобалося. Сподобалося настільки, що, як зізналися луганчанки, вирішили приїхати на Тернопільщину ще, але вже із сім’ями. – Виникло бажання, щоб і діти побачили Збаразький та Вишнівецький замки, Зарваницю і Почаїв, познайомилися із культурою і традиціями і навчилися, як ту культуру і традиції зберегти і як дотримуватися наших спільних українських звичаїв у своєму повсякденному житті, це дуже важливо, адже Україна –цілісна держава, – переконана Надія Журавльова.
– Щодо вражень, то їх багато і вони, усі без винятку, позитивні. Ми жодного разу не пошкодували, що погодилися приїхати на Тернопільщину. Люди гостинні і привітні, нас дуже тепло і гарно скрізь приймали, запам’яталися усі зустрічі, та найбільше – з письменниками, – ділиться враженнями Юлія Кравченко. Перебуваючи на Тернопільщині, відвідуючи різноманітні заходи та екскурсії, зокрема до культових відпустових місць – Почаїва та Зарваниці, спілкуючись з людьми, Надія Журавльова, збагнула чого найбільше бракує людям на Сході – духовності, долучення до святинь.
Районні керівники переконані, що життєво необхідно налагоджувати відносини із східними куточками нашої держави, руйнувати штучно створені та нав’язані ворожою пропагандою стереотипи про східняків та західняків, більше спілкуватися, подорожувати, пізнавати звичаї та традиції один одного, вивчати історію та культуру, обмінюватися думками та враженнями, професійним досвідом, адже усі ми – громадяни єдиної, цілісної і неподільної держави, і спільними зусиллями, разом повинні будувати своє майбутнє та змінювати Україну, і такі обміни варто практикувати і надалі. Заступник голови РДА пригадав, що коли був школярем, до них у село кілька років поспіль приїжджали діти із Запоріжжя на різдвяні свята. Петро Тиньо вважає, що потрібно відновити такий обмін між областями, аби люди краще розуміли один одного, а через долучення до спільних звичаїв і традицій це зробити найкраще.
– Нам нема що ділити і нагромаджувати між собою, ми усі живемо в одному освітянському середовищі, і ті труднощі і проблеми, з якими стикаються у повсякденному житті вчителі з Луганщини, добре відомі і вчителям зі Збаража чи Вишнівця, тому з пані Надією та пані Юлією у нас жодних непорозумінь не було, вони нам сподобалися одразу, щойно їх побачили. Крім того, що наші луганські колеги професіонали, вони дуже добрі, щирі та відкриті люди. За цей тиждень, поки вони гостювали на Вишнівеччині, стали нам, як рідні, – зізнався Анатолій Островський.
Петро Тиньо і Світлана Боднар подякували луганським вчителям за те, що не побоялися приїхати на Збаражчину, і запросили приїжджати на Тернопілля ще не один раз, а начальнику управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Світлані Демах, завідувачу РМК Віктору Бартошинському, директору Вишнівецької школи Анатолію Островському і всім освітянам району подякували за те, що гідно прийняли луганських гостей, і в тому, що гості зі Сходу повезли додому незабутні враження про наш край, позитивні емоції, натхнення, є їхня величезна заслуга.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *