Найменші школярі малювали майбутню професію

Вибір професії − складний і відповідальний крок у житті кожної людини. Він має бути свідомим і самостійним. Зробити правильний професійний вибір − означає знайти своє місце в житті, а отже, визначити подальшу долю.
З метою формування у школярів мотивації до праці, розширення уявлення про світ професій, свідомого вибору фаху Збаразький районний центр зайнятості став ініціатором проведення конкурсу малюнків «Моя майбутня професія» серед учнів 5-х класів Збаразької ЗОШ №1 І-ІІІ ст.
Творчі доробки юних художників, а це понад 20 робіт, було представлено на розсуд журі, до складу якого увійшли працівники РЦЗ та освітяни. Роботи, які подавалися на конкурс, оцінювались за наступними критеріями: відповідність конкурсній тематиці, оригінальність, творчий підхід, підтримка позитивного іміджу професії, належний естетичний вигляд та оформлення роботи.
На кольорових малюнках, різних за стилем, художньою майстерністю і техніками виконання, школярі відтворили свої заповітні мрії, уявлення та знання про професії. Роботи школярів, як і їхні мрії, дуже різноманітні. Діти мріють бути лікарями та художниками, психологами та ветеринарами, археологами. Робітничі професії також у пошані − продавчиня, фермер, кухар, перукар, кондитер. Серед креативу − космонавт, модель, священик та ютубер.
Самі ж роботи були яскравим прикладом того, що 10-11 річні діти надзвичайно талановиті, творчо розвинені, оригінальні у своєму баченні омріяної професії.
За словами начальника відділу активної підтримки безробітних РЦЗ Людмили Виклюк, членам журі було нелегко визначитися, хто краще представив свою майбутню професію. Тож після обговорення, дискусій та навіть «народного голосування» було визначено троє переможців, яких нагородили грамотами та призами.
Отже, перше місце зайняла учениця 5-В класу ЗОШ №1 Таня Паламар, яка мріє стати ветеринаром і лікувати тварин (робота «Ветеринар»). Друге місце в однокласниці Тані − Діани Козій. Дівчинка бачить себе у майбутньому аптекарем. Третє призове місце − в учня 5-Б класу Володі Польового, який мріє здобути професію кухаря.
Як розповіла наставниця юних художників, вчитель образотворчого мистецтва першої міської одинадцятирічки Світлана Чайковська, діти з ентузіазмом взяли участь у конкурсі і дуже старалися, щоб зобразити на папері омріяну професію, адже саме в професійній діяльності можна розкрити свої таланти.
− Цей конкурс, − зазначив директор РЦЗ Василь Олещук, − ще один крок служби зайнятості, щоб допомогти школярам пізнати світ професій і в майбутньому здійснити правильний вибір свого професійного майбутнього.

Оксана МОРГУН

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *