Депутати райради підтримали ініціативу про присвоєння Юрію Горайському звання Героя України

Минулої п’ятниці, 25 листопада, завершила свою роботу восьма сесія районної ради сьомого скликання. Друге пленарне засідання вдалось зібрати лише з другої спроби. Причину такого зволікання офіційно так і не оголосили. Різні фракції висували свої версії : від навмисного зриву засідання до простого збігу обставин. Скидається на те, що причина все-таки була. І, очевидно, розв’язати проблему спірного питання  так і не вдалось, адже, незважаючи на гарячі суперечки у залі, дійти спільної думки відносно передачі у власність територіальної громади Збаража будинку спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Збаразького району у депутатів не вийшло. Предметом активного обговорення став будинок по вул. Грушевського, 18, де розміщуються два архітектурно-планувальні бюро різних власників. Керівники у відстоюванні інтересів своїх організацій ввійшли у глибокий і складний конфлікт, вирішити який депутати не змогли. Ні один , ні інший не знайшли підтримки більшості депутатів. Хоча був запропонований і третій – нейтральний вихід – такий, що мав би задовольнити усіх: не ставати на бік жодного з учасників конфлікту, а створити у будинку музей історії сучасної війни для увіковічнення пам’яті про героїв – учасників так званого АТО, бійців , що захищають нашу землю на сході України. Але і цей варіант настільки заговорили, звинувачуючи один одного в «маніпуляціях», що і ,на перший погляд, геніальне рішення не знайшло відповідної кількості депутатських голосів. Тож проблема залишилася на доопрацювання у депутатських комісіях районної ради.
Відрадно, що абсолютною згодою усіх 29-ти присутніх на засіданні депутатів було підтримане клопотання Громадської організації «Максимівська ініціатива» звернутись до обласної державної адміністрації та обласної ради про присвоєння колишньому голові РДА Юрію Горайському, який загинув на сході України, захищаючи український народ від російської агресії,  звання Героя України посмертно.
На даному пленарному засіданні до депутатського корпусу приєднався головний лікар Максимівської дільничної комунальної лікарні Василь Мельник, який зайняв місце Ольги Козак, що достроково склала свої депутатські повноваження. Із списку депутатів також вибув Володимир Цолтан, який виявив таке бажання через особисті обставини, що утруднюють виконання обов’язків депутата.
Серед двох десятків питань, які розглянули депутати, були звіти керівників Збаразької ЦРКЛ, Вишнівецької РКЛ, Максимівської ДКЛ Валерія Суконніка, Сергія Стецюка, Василя Мельника про діяльність цих закладів. Лікарі доповіли про те, які заходи проведені ними в плані оптимізації районної сфери охорони здоров’я, про труднощі, які доводиться долати медичним закладам в умовах невизначеності державного курсу реформ медичної галузі країни, про недостатнє фінансування, якого бракує на харчування хворих , медикаменти, про старіння і нестачу кадрів та про окремі успіхи, яких вдалось досягти у покращенні матеріально-технічної бази закладів, незважаючи на ряд проблем, і завдяки багатьом благодійникам та спонсорам. Лікарні району, запевнили доповідачі, належно виконують свої функції і в майбутньому будуть працювати над тим, щоб зробити ці заклади ще більш привабливими , конкурентоздатними, де мешканці району отримуватимуть своєчасну, кваліфіковану і чуйну допомогу.
На засіданні було погоджено ряд земельних питань, що стосувались затвердження проекту землеустрою щодо зміни меж села Івашківці Залужанської сільської ради, затвердження нормативних грошових оцінок земельних ділянок на територіях Зарубинецької, Синявської, Раковецької, Киданецької сільських рад, Збаразької міської ради.
У «Різному» депутати заслухали представника місцевого райавтодору щодо розпочатого ремонту дороги до Травневого, завершенню якого не видно кінця. Проте, як виявилось , усі запитання були не туди адресовані. За словами виступаючого, усі претензії слід висувати обласним дорожникам, які виступають замовниками робіт і виділяють на них кошти. Збаразький автодор лише виконавець.
Зі своєю інформацією також виступили начальник бюро правової допомоги Сергій Русин, начальник Збаразького відділення поліції Підволочиського відділу ГУНП Віталій Присяжнюк.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *