• 4565

Пільги для учасників антитерористичної операції щодо сплати податків та зборів

З метою забезпечення соціального захисту та допомоги учасникам бойових дій, законодавством України передбачено ряд пільг, в тому числі щодо сплати податків і зборів.
Податкова соціальна пільга відповідно до пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї згідно із законодавством виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, що діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.
Так зокрема, не включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та не оподатковується податком на доходи фізичних осіб сума щорічної разової грошової допомоги, яку надають учасникам АТО (стаття 165 ПКУ). Також не обкладаються ПДФО доходи учасника бойових дій під час АТО, отримані як благодійна допомога. У даному випадку передбачається пільга й для самих благодійників — не оподатковуватимуть доходи, отримані ними для надання благодійної допомоги учасникам АТО.
Підпунктом 281.1.4 пункту 281.1 статті 281 Податкового кодексу України передбачено, що учасники АТО та особи, на який поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” звільняються від сплати земельного податку на одну земельну ділянку за кожним видом використання:
1) для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;
2) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;
3) для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;
4) для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;
5) для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.
Також, не підлягає обкладенню військовим збором грошове забезпечення , що виплачується особі на період перебування в зоні антитерористичної операції.
Якщо особа не змогла вчасно подати податкову звітність через те, що вона перебувала в зоні АТО чи на цій території розташоване її підприємство, вона звільняється від відповідальності, оскільки АТО є форс-мажорною обставиною. Але такий факт обов’язково повинен бути засвідчений Торгово-промисловою палатою України, яка видає відповідне свідоцтво.
Щодо податку на доходи фізичних осіб та єдиного податку, то мобілізовані фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності на весь період їх військової служби.
Від нарахування, обчислення, сплати єдиного внеску та ведення обліку звільняються платники, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їх військової служби. Підставою для такого звільнення є заява фізичної особи – підприємця та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до органу ДФС фізичною особою − підприємцем протягом 10 днів після її демобілізації. Для платників єдиного внеску, призваних на військову службу під час мобілізації або залучених до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їхньої військової служби зупиняється застосування норм статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», в якій передбачені заходи впливу та стягнення.

Збаразьке бюро Кременецького місцевого центру з надання
безоплатної вторинної правової допомоги

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *