• dsc_0158
  • dsc_0161
  • dsc_0167

Проблеми учасників АТО – тема круглого столу соціальних служб

Як найефективніше вирішувати проблеми учасників АТО та їхніх сімей – цим питанням задались учасники «круглого столу», зорганізованого районним центром соціальних служб для сім’ї , дітей і молоді, який відбувся у приміщенні центру 28 листопада. В обговоренні актуальної теми взяли участь представники управління соціального захисту населення, служби у справах дітей, відділу охорони здоров’я, управління освіти, молоді та спорту РДА, громадської організації «Учасники АТО «Побратими Тернопілля», районного центру зайнятості, РО ТЧХ, Тернопільського ОЦ СССДМ. Як констатували фахівці, для сімей 172-ох учасників АТО зроблено чимало у плані соціальної допомоги, проте ще є ряд проблем. Демобілізовані бійці пройшли медичне лікування, дехто отримав гуманітарну допомогу, хтось оздоровився в обласному санаторії, хтось за межами Тернопілля. 41 учасник АТО стоїть на обліку в центрі зайнятості, 16 демобілізованих працевлаштовані. Велика увага приділяється дітям учасників АТО. Більше сотні оздоровлено в дитячих оздоровчих закладах області, десятеро дітей відпочивали за кордоном. Для дітей організовувались розважальні заходи. У школах та дитсадках ця категорія учнів і вихованців харчується безкоштовно за рахунок районного бюджету. Пораненим бійцям матеріально допомагає місцеве Товариство Червоного Хреста. На стаціонарне лікування учасників АТО виділено 74 тисячі гривень, на зубопротезування – 10 тис. грн.
Проте, намагаючись допомогти тим, хто повернувся з війни, представники соціальних служб стикаються з труднощами під час спілкування з атовцями. До прикладу, бійці часто з різних причин не погоджуються на пропозиції фахівців поїхати оздоровитись у тому чи іншому закладі, отримати психологічну реабілітацію. З дітьми інша проблема – для багатьох з них перепоною на шляху до відпочинку у деяких оздоровчих закладах стає їхній дуже юний вік. Для того, щоб вчасно виявляти потреби учасників АТО та членів їхніх сімей, мати можливість надавати їм якісну соціальну допомогу , запобігати проявам негативних явищ, популяризувати здоровий спосіб життя та виховувати у молодого покоління патріотизм, між Збаразьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді та громадською організацією «Учасники АТО «Побратими Тернопілля» укладена угода про співробітництво.
Підсумовуючи сказане учасниками круглого столу, директор Тернопільського ОЦ СССДМ Богдан Рокочий закликав колег виконувати головне завдання відносно учасників АТО – своєчасно виявляти та реагувати на проблеми бійців, спрямовувати роботу на попередження можливих ризиків.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *