• dsc_0041
  • dsc_0062
  • dsc_0061
  • dsc_0059
  • dsc_0050

Збаражани молилися за душі жертв голодомору

Скромно і невелелюдно, за участю трьох священиків, кількох десятків школярів та їхніх вчителів, керівників РДА, районної ради та небайдужих збаражан в п’ятницю, 25 листопада, пополудні на майдані Івана Франка відбулася меморіальна акція «Запали свічку пам’яті», приурочена Дню пам’яті жертв голодоморів, який щороку відзначаємо в останню суботу листопада.
Школярі та нечисельні перехожі, учасники меморіальної акції, аби пом’янути мільйони замордованих голодом українців, палили лампадки, щоб тим маленьким, яскраво-пекучим вогником зігріти й освітити їхні безневинні душі та збурити власну пам’ять вічним нагадуванням про катастрофу людяності всесвітнього масштабу, про геноцид українського народу – рукотворний голод 1932-1933рр.
Із запалених лампадок учасники акції сформували широкий козацький хрест пам’яті, біля якого місцеві священики – настоятель костелу Св. Антонія з Падуї отець Давид Мокрий, настоятель церкви Христового Воскресіння отець Олексій Боднарчук та настоятель Свято-Успенської церкви ієрей Роман Сливка звершили поминальну молитву за усіх замордованих голодною смертю земляків-українців.
Після чину панахиди отець Роман Сливка звернувся до учасників поминального заходу, закликавши завше пам’ятати про тих сотні тисяч, мільйони наших предків, яким авторитарний сталінський режим без суду і слідства виніс смертний вирок, прирікши до найжорстокішого покарання – конати у голодних муках. Священик, звертаючись до школярів, просив їх не бути байдужими і добре завчити уроки нашої історії, особливо її найтрагічніші сторінки, адже історія має здатність повторюватися, коли люди нехтують її уроками. Роздумуючи над сьогоденням, Роман Сливка поділився з присутніми своїми невтішними міркуваннями, що ми стоїмо на порозі нового геноциду, коли більшість української молоді не бачить для себе перспектив у рідній державі та усіма правдами і неправдами прагне виїхати за кордон у пошуках кращої долі і забезпеченого життя, натомість люди старшого віку через зубожіння ледве зводять кінці з кінцями.

Наталка ПАРОВА

P.S. Пам’ятні заходи на честь річниці Голодомору в Україні відбулися у 32 країнах світу. Щороку Український інститут національної пам’яті пропонує спеціальну тему Дня для підкреслення певного аспекту трагедії Голодомору 1932-1933 років. Цьогоріч такою темою є «Голодомор не зламав», коли згадували видатних українців, котрі пережили геноцид та змогли реалізувати себе, попри травму пережитого в 1932-1933 роках.
Серед обраних Інститутом національної пам’яті незламних українців – автор Акта проголошення незалежності України у 1991-ому році Левко Лук’яненко, оперна співачка Євгенія Мірошниченко, дисиденти Іван Світличний та Олекса Тихий, художниця Катерина Білокур, письменники Василь Барка та Олесь Гончар, лікар Нонна Ауска, поет Дмитро Білоус, філософ Микола Руденко, модель Євгенія Сакевич-Даллас, творець музеїв Михайло Сікорський, кінодраматург Борис Хандрос, прозаїк Анатолій Дімаров, художник Опанас Заливаха.

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *