Енергетична галузь – головний стержень економіки

Із настанням холодів, морозів, сніговіїв у енергетиків настає найнапруженіша пора, коли щодня треба бути особливо пильними, терміново усувати неполадки на лініях електромереж, щоб жодна оселя та установа не залишились без тепла, світла і затишку, а підприємство – без можливості успішно працювати. – Енергетична галузь є головним стержнем економіки держави, – каже начальник структурного підрозділу ВАТ «Тернопільобленерго» Збаразький РЕМ Петро Підлубний. – Тому, незважаючи на різноманітні труднощі, з якими наш колектив стикається останнім часом, ми працюємо надійно, відповідально, усвідомлюючи усю важливість покладених на нас завдань.
За словами головного енергетика району, який трудиться в даній галузі області уже 44 роки, Збаразький РЕМ стабільно тримається у першій десятці, за показниками займає 6-8 місце серед районів Тернопілля. За час, відколи Петро Іванович очолив структурний підрозділ, вдалось значно зменшити втрати електричної енергії: якщо раніше цей показник становив 65-70 % , то тепер він сягає 17-18%, при тому, що допустимий норматив становить 21%. Добитись такого результату змогли завдяки заміні лічильників на електронні, свій результат дало і винесення приладів обліку електричної енергії на зовнішню сторону приватних будівель, встановлення магнітограм, проведення рейдових перевірок та інших заходів. Загалом праці було вкладено чимало, адже на обслуговуванні є понад 20 тисяч абонентів-фізичних осіб та 860 – юридичних, півтори тисячі кілометрів електромереж, в тому числі 480 трансформаторних підстанцій 10/04 кВ, електричних опор 30 тисяч , з них майже 7 тисяч або 200 км в аварійному стані. Керівництво ВАТ планує у 2017-2018 роках розпочати реконструкцію мереж Вишнівецької зони , це 400 км ліній електромереж і близько 100 трансформаторних підстанцій 10/04 кВ, на що будуть виділені мільйони гривень. – Ця звістка, – відзначив Петро Підлубний, – є для нас дуже втішною, адже нове устаткування дасть можливість значно скоротити затрати на ремонт. Ми маємо приклад, коли замінили обладнання у Мусорівцях, куди нам доводилося виїжджати разів 5 на день через різні аварії, а після реконструкції кількість виїздів скоротилась до одного разу на місяць. Економія і людського, і матеріального ресурсу – очевидна. Зайвих фахівців ми не маємо, навпаки – є дефіцит кадрів. Потребуємо електромонтерів. Дивно, але якось так склалося, що висококваліфіковані фахівці не поспішають працювати, їм вигідніше залишатися у центрі зайнятості, або виїхати на заробітки за кордон. І така картина не лише в нашій галузі. Це дуже тривожне явище, характерне для всієї України, і з цим мусимо негайно щось робити на державному рівні. Адже люди, хороші фахівці, які мають належні знання і досвід, – це головне багатство кожної установи чи організації. До прикладу, наш колектив – це майже сто сумлінних працівників, які щодня трудяться над спільним успіхом, і кожен з них вартує вдячності і доброго слова. Особливо у професійне свято, яке ми відзначатимемо 22 грудня.
Заступник начальника з енергозбуту Михайло Вигонський також розпочав свою розмову про успіхи колективу з окремих прізвищ колег, яких хотів би відзначити за сумлінну працю. – Наш відділ енергозбуту, – зауважив пан Михайло, – тримається на таких людях, як інженер 1-ї категорії з 30-річним стажем Оксана Антошків, бухгалтер з енергозбуту Людмила Станкевич, старший інспектор Юрій Фесина, інженер-інспектор, голова профспілкового комітету Роман Дмитришин, майстер РЕМ Володимир Котик. Загалом маємо роботи все більше. Споживання електроенергії населенням зростає щороку на 15-20 %. Очевидно, покращується добробут мешканців району, які купують і використовують більше побутової техніки. Разом з тим з’являються охочі користуватись електричним струмом безплатно, в обхід лічильника. Хочу застерегти таких хитрунів, що за не обліковану розетку штраф становить 10 тис. грн., який розрахований за спеціальною методикою. Тож, вважаю, не варто випробовувати удачу і конфліктувати з працівниками РЕМу. Краще брати приклад з тих, хто зумів виробляти електроенергію для власних потреб, встановивши на дахах своїх будинків систему сонячних батарей. До того ж такі господарі мають змогу надлишкову енергію продавати державі за пільговим «зеленим» тарифом, тобто досить дорого. Таких абонентів у районі є 12.
Серед тих, чия найбільша заслуга в акумулюванні коштів для підприємства, працівники інспекції РЕМ інженери- інспектори Олександр Дундій, Олександр Михальський, бухгалтерія підприємства у надійних руках головного бухгалтера Дарії Попович, Лариси Пенцак, Оксани Саган.
Оперативно-виїзні бригади у складі водія, монтера, диспетчера чергують цілодобово і своєчасно реагують на різноманітні збої в системі енергопостачання району. Координує роботу старший диспетчер служби Ігор Довгань. – Наші спеціалісти, – каже фахівець, – мають бути завжди напоготові. Коли на моніторі висвітлюється проблемна зона, виправляємо ситуацію, а якщо це зробити неможливо через якісь аварійні ситуації, то виїжджаємо на місце, шукаємо, де і в чому причина, ремонтуємо. Доводилось і від обледеніння рятувати дроти, і після стихій налагоджувати роботу системи, погодні умови часто підсувають нам неприємні сюрпризи. Але наші монтери з цим успішно борються. Наприклад, такого, як Володимир Бастюк, не злякаєш ніякими стихійними явищами, він завжди виконує свою роботу впевнено і якісно.
Одним з ключових посадовців є інженер з програмного забезпечення Микола Стасюк, під чиїм наглядом працює уся комп’ютерна система підприємства.
Відповідальна, напружена і непроста робота випала і на долю представниць абонентського відділу – трьох чарівних молодих фахівців Тетяни Ничик, Наталі Порохняк та Галини Жак. – Ми працюємо з людьми, – кажуть дівчата, – тому не просто. Іноді людям важко пояснити щось, якщо вони переконані у протилежному. Тому нам потрібно мати багато терпіння і витримки. Стараємось в нашій роботі підтримувати одна одну, допомагати, виручати у складних ситуаціях.
– Загалом наша робота непроста, – додає Оксана Антошків, – сильно впливають погодні умови, мусимо працювати на результат спільно, від кожного з нас залежить успіх і якість нашої роботи, яку хочемо виконати якнайкраще. Тому хочеться більшого розуміння та підтримки з боку наших абонентів. Колектив наш дружний, згуртований профспілкою, яку очолює Роман Дмитришин. Профспілка дбає про літній та зимовий відпочинок працівників та їхніх дітей, організовує поїздки до лялькового театру, на екскурсії до Львова, Вінниці, у Зарваницький духовний центр, Почаїв, Карпати, за рахунок профспілки люди оздоровлюються на базі відпочинку у Залізному Порту, наша профспілка надає матеріальну допомогу тим, хто її потребує на лікування, не залишається осторонь і потреб воїнів АТО. – Стараємось бути поряд з нашими колегами, – каже Роман Дмитришин, – і в моменти радості , і в час випробувань долі. Дбаємо і про те, щоб вони мали змогу займатись спортом, закуповуємо спортивний інвентар, є умови для занять настільним тенісом, волейболом. Змагаються наші енергетики і в професійній майстерності. На базі нашого підприємства проходили обласні змагання монтерів з експлуатації розподільчих мереж. Наші діти брали участь у спартакіаді обленерго, де Богдан Тольпа зайняв призове місце у змаганнях з гирьового спорту.
Словом, колектив має всі умови зустріти наступного року 50-річчя Збаразького РЕМ у доброму настрої, сповнений сил та наснаги на якісну працю, без якої життєдіяльність району неможлива.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *