На Андрія у Капустинській школі кусали калиту

З-поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія, 13 грудня, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави.Там, де панує неповторний дух жартів та веселих пісень, де ллється повноводною рікою мелодійна українська пісня, де парубки силою міряються, а дівчата, наче квіточки, мліють від задоволення приготування вареничків та вишивання, там проходять зимовими вечорами веселі українські вечорниці.
З метою відтворення обряду проведення вечорниць у Капустинській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів учні 5-9 класів під керівництвом вчителя трудового навчання Олени Суховінської були проведені українські вечорниці, на яких було розкрито усю красу обряду.
Веселі конкурси, чарівне ворожіння, запальний український танець, – все дарувало радість. Але особливо припали усім до смаку гарячі варенички та калита, які учні власноруч приготували.Це було свято народної мудрості та пісні, бо які ж вечорниці без неї – мелодійної, веселої, дорогої нам з дитинства – української народної пісні.

За інформацією Олени СУХОВІНСЬКОЇ,
завідувача клубом с.Мусорівці

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *