• DSC_0548
  • DSC_0526
  • DSC_0547
  • DSC_0550

Хор «Неопалима купина» виступив на обласному фестивалі

21 січня у церкві Святого апостола Петра, що у Тернополі, відбувся ІІ парафіяльний фестиваль колядок «Возвеселімся всі разом нині». У фестивалі різдвяної духовної пісні взяли участь майже тридцять колективів, насамперед церковних хорів із різних населених пунктів Тернопільської області та навіть з Львівщини.

За словами організаторки дійства, регента хору «Осанна» парафії Святого апостола Петра Ольги Коневич, участь у фестивалі взяли не лише церковні хори, а й світські. Ініціатором фестивалю вже другий рік поспіль є отець Юстиніан Городечний (Чин братів Менших), де, власне, і прописався фестиваль. Звертаючись до присутніх учасників та слухачів фестивалю, він відзначив, що головним завданням, яке організатори поставили перед собою, щоб через коляду був прославлений Бог. – Бог, який спочив у яслах, Бог, котрий захотів так близько бути з нами і ділити з нами наші радості, смутки та невдачі, – окреслив мету фестивалю отець Городечний.

Збараж на фестивалі колядок у церкві апостола Петра, де знаходиться найбільша різдвяна шопка в Україні, представляв хор церкви Христового Воскресіння «Неопалима купина». За словами керівника хору Богдана Бобака, для їхнього молодого колективу це вже другий фестиваль, у якому вони взяли участь. – Ми досить молодий колектив, від часу заснування у листопаді 2014 року нам щойно минуло два роки. За цей мізерний проміжок часу нам вдалося заявити про себе не лише у Збаражі та районі, а й в області. Участь у фестивалях та конкурсах дуже важлива для нас, вона неабияк мотивує, дає можливість побачити себе збоку, познайомитися з іншими колективами, оцінити і перейняти досвід, вийти за межі самодіяльності й прагнути до професійного академічного звучання, – переконаний пан Богдан.

Високоповажне журі, до складу якого увійшли заслужений діяч мистецтв Василь Кочій (голова), заслужений працівник культури Володимир Верней, голова циклової комісії хорового диригування Тернопільського музичного училища ім. С. Крушельницької Анатолій Ороновський, журналістка, літераторка, громадська діячка Марія Баліцька, оцінювали учасників фестивалю-конкурсу в номінаціях «Хоровий спів», «Вокальний ансамбль», «Солісти-вокалісти» і «Дитячі хорові колективи».

На розсуд поважного журі та вдячних глядачів, які кожен колектив зустрічали та проводжали оплесками, збаражани представили дві коляди – «У надії Божа Мати» (солістка Анастасія Попельовська) та «Через гори, через доли».

Гран-прі ІІ парафіяльного фестивалю-конкурсу «Возвеселімся всі разом нині» отримав відомий хоровий колектив з 26-річним досвідом, –  камерний хор церкви Воздвиження Чесного Хреста Господнього при монастирі отців василіян з Бучача. Організатори фестивалю відзначили усіх учасників пам’ятними подарунками, дипломами, збірками колядок.

 

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *