• DSC_0001
  • DSC_0005
  • DSC_0003
  • DSC_0004

У Збаражі оголосили карантин через африканську чуму свиней

За інформацією Збаразького відділу Держпродспоживслужби у Збаразькому районі, з 5 по 17 січня у приватному господарстві по вул.Л.Українки у районному центрі загинули 12 свиней. Дослідження, які провели у Тернополі, Львові та Києві, підтвердили − вбив тварин саме вірус АЧС.
Після того, як був встановлений попередній діагноз хвороби, від якої загинули свині, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Збаразькій РДА на чолі з головою райдержадміністрації Анатолієм Качкою прийняла низку рішень, виконання яких повинне запобігти поширенню хвороби та ліквідувати її в осередку виникнення.Зокрема, як повідомив в.о.начальника Держпродспоживслужби в Збаразькому районі Ярослав Кучма, територію м.Збараж з 19 січня оголошено неблагополучною щодо африканської чуми та встановлено карантин на 40 днів.
Згідно з рішенням комісії, встановлено зони захисту і нагляду. В зону захисту входить м.Збараж (до комбінату хлібопродуктів), села Залужжя, Ст.Збараж, Базаринці, Верняки.
До запобігання розповсюдження вірусу АЧС долучилися і працівники служби порятунку. За інформацією Андрія Станчака, працівники Збаразького РВ УДСНС, державної пожежно-рятувальної частини №4 разом з аварійно-рятувальним загоном спеціального призначення УДСНС України у Тернопільській області розгорнули намети для забезпечення функціонування блокпостів, встановлених для контролю та дезінфекції автомобілів, які виїздять з осередку зараження.
Загалом у місті було встановлено три карантинно-ветеринарні та поліцейські блокпости по вул. Л.Українки, вул.Довга та вул.Садова.
Для проїзду автотранспорту заблоковано п’ять доріг.
У трикілометровій зоні від місця виникнення захворювання введено карантин строком на 40 днів.
Із 27 січня карантинно-ветеринарні та поліцейські пости будуть перенесені і встановлені при в’їзді у Збараж з боку Тернополя по вул..В.Чорновола, з боку сіл Н.Луб’янки, Тарасівка, по вул.М.Грушевського у Збаражі (біля комбінату хлібопродуктів).
У зоні захисту (м.Збараж) та в зоні нагляду (смт Вишнівець) заборонено торгівлю тваринами, м’ясом та іншими продуктами тваринництва на ринках. Також заборонено проводити виставки, ярмарки, базари та інші заходи, пов’язані з перевезенням та накопиченням тварин.
В умовах карантину також заборонено ввозити на територію епізоотичного осередку та вивозити за його межі тварин усіх видів, у тому числі птиці, а також продукти і сировину тваринного походження, які можуть містити збудник АЧС.
Не дозволяється також вивозити з території епізоотичного осередку продукти рослинництва, корми, вантажі.
З 24 січня в епізоотичному осередку працюють спеціальні групи, у які входять працівники служби порятунку, поліції, Держпродспоживслужби та органів влади. Вони обходять домашні господарства, з метою виявлення свиней, яких будуть знищувати безкровним методом, вилучати і спалювати.
Доведено, що вірус АЧС вражає тільки диких та свійських свиней, усі інші тварини не сприйнятливі до збудника цієї хвороби. Вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я, так що побоювання населення є абсолютно не обґрунтованими.
Яким чином вірусом АЧС заразилися свині у Збаражі, наразі з’ясовують. В.о.начальника ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Володимир Богоніс припускає, що перша свиноматка, яка загинула, заразилася, з’ївши помиїв, куди могли потрапити рештки м’ясних продуктів зі святкового столу, які ймовірно, були заражені вірусом АЧС. Як відомо, в салі, сирокопченому м’ясі вірус зберігається до півроку.
Працівники Держпродспоживслужби просять мешканців Збаража та району при будь-яких проявах захворювання свиней, або у випадку їх загибелі негайно звертатися в Державну службу ветеринарної медицини за телефонами: 2-18-55; 2-12-10.

Р.S.
Власникам знищених свиней обіцяють виплатити компенсацію з бюджету. До слова, АЧС − проблема не лише нашої області, випадки захворювання фіксували практично по всій Україні. Хоча, варто зазначити, на Тернопільщині захворювання на АЧС зафіксовано вперше за часів незалежності.

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *