Вісім тонн різдвяних гостинців відвезли воїнам на фронт збаразькі волонтери

Січень багатий на свята. З нетерпінням та в передчутті дива на Різдво та Новий рік очікують не лише діти, а й дорослі. У ці сакральні дні та вечори усі прагнуть бути разом із своїми родинами, щоб за святково вбраним столом із смачними наїдками та напоями, кутею й узваром, пляцками та пампушками, з келихами шампанського в руках та колядкою на вустах зустріти народження Божого Сина та Новоліття. Попри це, вже третій рік поспіль, тисячі українців змушені і в будень, і в свято, перебувати далеко від батьківської хати і найрідніших – захищаючи Україну на Сході. Вони там, бо клята війна прийшла на нашу землю у кремлівських кирзяках та смердючих онучах «руського міра». Щороку напередодні Різдва волонтери везуть хлопцям на фронт, крім звичних наїдків, ще й суто різдвяні атрибути свята – узвар, кутю й дзвінку коляду, щоб мужні воїни не відчували себе самотніми у ці різдвяні дні і разом з усім українським народом розділили радість народження Бога.
Збаразькі волонтери із громадських організацій учасників АТО «Сила України», «Побратими Тернопілля» та «Наша громадська справа» теж не забули про українських воїнів і 4 січня двома автомобілями повезли на Схід більше 8 тонн гостинців від збаражан, мешканців Збаразького району і Тернополя. За словами волонтера Ігоря Берника, цьогорічний різдвяний маршрут проліг у напрямку Широкиного, Бахмутки і, як завжди, до земляків з рідної 44-ї бригади. Від імені волонтерів Ігор Берник вдячний усім мешканцям району та області, які долучилися до цієї поїздки, хто харчами, хто соляркою, коштами чи малюнками. Громаді, підприємцям Стриївки та Травневого, сільському голові Василю Івахову збаразькі волонтери вдячні за картоплю, буряки, капусту, моркву, консервацію, тушкованку. Директору ТзОВ «Поділля» Василю Щурку − за солярку, допоміг із пальним і директор ТОВ «Збаразький КХП» Олександр Шпак.
Підприємці Олег Івасик та Олег Бригідир передали бійцям ковбасні та м’ясні вироби. Олександр Ковальчук – хліб та калачі, Ігор Сулік – моркву, буряк та картоплю. Сергій Гладкий – капусту, житель Стриївки Петро Панило презентував мішок цукру та буряки.

Допомагали зібрати гостинці для вояків на фронт і мешканці Зарубинець, разом із сільським головою Ярославом Шморгаєм вони передали крупи, печиво, консервацію, сало і цибулю.

Отець Михайло Найко привіз допомогу від залужанців. Учі та учителі Залужанської школи на шкільному благодійному ярмарку наторгували 7 тисяч гривень, на які закупили для воїнів теплі шкарпетки.
Вдова Героя України Юрія Горайського Наталя теж долучилася до різдвяної поїздки, привізши повне авто харчів. Пані Наталя – волонтер зі стажем, допомагати українській армії вона разом із чоловіком Юрієм розпочала ще з початку російсько-української війни. Після загибелі Юрія жінка продовжує волонтерити.
Наталя Горайська вдячна новоствореній об’єднаній Вишнівецькій громаді, яка разом із її новообраним головою Володимиром Кравцем відгукнулися допомогти військовим відчути дух Різдва. За словами пані Наталі, її вразило те, як вишнівчани разом із дітьми на санках звозили гречку, цукор, консервацію, картоплю, моркву, цибулю,часник, буряк, макаронні вироби, крупи, сало до пункту збору. А підприємець Руслан Адамович до різдвяного столу передав бійцям 15 кілограмів м’ясних виробів.

Серед постійних волонтерів, які щоразу охоче допомагають військовим продуктами харчування – ГО «Максимівська ініціатива». Михайло Хомишак та Надія Тлумацька налагодили з мешканцями Максимівки волонтерську роботу таким чином, що максимівчани вдома готують вареники, розмаїті соління (квашену капусту, маринують моркву по-корейськи) і одразу фасують їх у пластмасові відерця.
Михайло Хомишак передав через збаразьких волонтерів на фронт ще й одяг, 60 кг наборів для куті, квашену капусту, вареники від тернопільської громадської спільноти «Бункер С». За словами пана Михайла, саме до збаразьких волонтерів потрапила ювілейна партія вареників, серед котрих знаходиться 2-мільйонний вареник, який тернопільські волонтери зліпили і передали для хлопців в зону АТО.
Долучилися до різдвяної поїздки й інші волонтерські організації Тернополя. Роман Павлишин із ГО «Самооборона Майдану Тернопільщини» поділився із збаразькими колегами продуктами харчування, американськими супами, а також пральною машинкою і телевізором. За словами Ігоря Берника, цю побутову техніку їх попросили привезти військові, які стоять під Широкиним. Ще тернопільські самооборонівці передали пакети із головною стравою різдвяного столу – кутею. В кожному пакеті, розрахованому на 15 чоловік, містяться усі необхідні інгредієнти для цієї ритуальної страви, усі складники є у відповідних пропорціях. Бійцям потрібно лише відварити кутю і заправити горіхами, ізюмом, маком та медом, які знаходяться у пакеті разом із кутею.
Голова обласного осередку ГО спілки бійців та волонтерів АТО «Сила України» Зиновій Гладчук, окрім продуктів харчування, передав перев’язочні матеріали та ліки.
Логістичний центр Тернополя долучився американськими грілками для військових.
Тернопільський магазин «Миротворець» – гумовими чоботами, рукавицями, шкарпетками.
Звичайний водій маршрутки із Тернополя Володимир Бойчук, дізнавшись про різдвяну поїздку до бійців АТО, передав волонтерам із Збаража 100 доларів США.
Юні збаражани, які відвідують Станцію юних техніків, змайстрували для бійців на Схід справжнісінькі танки із паперу, а також інші сувеніри, листи та малюнки.
Відвезли на Схід збаразькі волонтери і 60 пар американських зимових берців, які 21 грудня отримали з Канади від земляка Юрія Строчинського. Як завжди, допомагали завантажувати автомобілі на Схід члени районного осередку ГО «Сокіл» разом із своїм наставником Юрієм Левковичем.

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *