• юні гості зі Сходу у Збаразькому замку.

Впродовж минулого року працівники НЗ «Замки Тернопілля» провели благодійні екскурсії для понад двох тисяч відвідувачів

На початку року, у святкову новорічно-різдвяну пору, хочу торкнутися теми благодійності. Якщо розібрати слово «благодійність» на частини, то стане зрозуміло, що воно означає дію людини, спрямовану на благо інших. Це може бути слушна порада, моральна або матеріальна підтримка, добра справа або просто щире, лагідне слово. На мою думку, благодійність – це найвища міра прояву людяності. Вона є найважливішою якістю особистості з тих, що коли-небудь були притаманні суспільній істоті. Тому благодійним потрібно бути завжди, не залежно від часу, настрою чи ситуації.
Мати Тереза говорила: «Щоб по-справжньому творити благо, потрібно бути вільними від егоїзму». І це правда. Благодійні акції мають багато різних форм і проявів. Благодійність – це не обов’язково відрахування коштів. Можна займатися благодійністю без відриву від своєї професії. Юристи можуть надавати безкоштовні консультації тим, хто їх потребує, а заплатити не може. Вчитель – безкоштовно займатися репетиторством із дитиною з малозабезпеченої сім’ї.
Одним із важливих напрямків роботи працівників Національного заповідника «Замки Тернопілля» є проведення безкоштовних благодійних екскурсій Збаразьким, Теребовлянським, Скалатським замками, Вишнівецьким палацом. За 2016 рік наукові працівники та екскурсоводи нашої установи провели 45 благодійних екскурсій для понад двох тисяч відвідувачів. Зокрема, протягом року ми радо зустрічали і вітали юних гостей із Волноваського району Донеччини, дітей-сиріт, дітей учасників АТО, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах з багатодітних та малозабезпечених сімей навчальних закладів Тернопілля за сприяння Управління у справах сім ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради; учасників АТО та їхніх дітей із Збаразького, Підволочиського, Кременецького, Скалатського районів, а також для дітей-сиріт із м.Тлумач Івано-Франківської області. Цікавим і незабутнім було проведення у червні загальнообласного марафону «З турботою про дітей» під гаслом «Діти світу проти війни» для дітей учасників АТО і делегації учнів із м. Зелена Гура Любського воєводства Республіки Польща.
Також благодійно проведено екскурсії для учасників проекту «Соціально-реабілітаційного центру для молоді в складних життєвих обставинах» Тернопільського благодійного фонду «Карітас» Української греко-католицької церкви Тернопільсько-Зборівської архієпархій та для підопічних Львівської обласної організації Українського товариства глухих.
З метою популяризації об’єктів НЗ «Замки Тернопілля» оглядові екскурсії проводились Збаразьким і Теребовлянським замками, Вишнівецьким палацом для учасників Всеукраїнського культурно-мистецького фестивалю блогерів у рамках виконання програми туризму в Тернопільській області на 2016-2020 роки та для учасників туристично-культурного проекту іноземних волонтерів Feel Ukraine («Відчуй Україну») під егідою голови Тернопільської ОДА Степана Барни.
Декілька екскурсій було організовано для учнів середніх шкіл м. Біла Церква Київської області із чорнобильськими посвідками 4-ї категорії.
«Добро завжди повертається», – кажуть у народі. Сьогодні ти допоможеш комусь, а завтра хтось допоможе тобі. Головне – не робити добрі справи з корисливою метою. Наша нагорода – усмішка і щире «дякую», яке викликає у душі неповторні відчуття, завдяки цьому можна відшукати щастя.

Ольга СТАНКЕВИЧ,
начальник відділу обслуговування туристів НЗ «Замки Тернопілля»

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *