Ювілейні «Різдвяні дзвони» зібрали повний зал поціновувачів коляди

Майже півсотні юних збаразьких музикантів, які навчаються у Збаразькій музичній школі – сольно, в складі дуетів, тріо, ансамблів і хору – прославляли новонародженого Христа, співаючи та граючи на музичних інструментах сучасні та старовинні колядки і щедрівки.
Ювілейний концерт «Різдвяні дзвони-2017» у Збаражі пролунав у двадцять п’яте, зібравши повний зал поціновувачів цієї унікальної складової української музично-пісенної культури. Заради об’єктивності варто зазначити, що більшість слухачів, які 19 січня пополудні прийшли до актового залу музичної школи, були родичами та знайомими юних артистів, але цей факт жодним чином не позначився на якості дійства, а навпаки, ненав’язливо підкреслив, що Різдво – то найвеселіше й найулюбленіше родинне свято.
Концертну програму розпочали стриївчани, вбрані у костюми вертепних персонажів. Школярі під керівництвом вчителя музики Людмили Козловської, яка акомпанувала дітям на баяні, заспівали дві коляди «Диво нині диво» і «На Різдво Христове». У виконанні ансамблю юних збаразьких скрипалів пролунало теж кілька колядок «Господь Бог Предвічний» та «Землю Юдейськую» в аранжуванні В. Стеха(керівник Ірина Шумелда, концертмейстер Валентина Баришовець). По-новому прозвучала усім відома коляда «Нова радість стала» в обробці Б. Шиптура у виконані учениці 4 класу Катерини Козій, яка займається у класі викладача Григорія Залуцького. Сподобалися слухачам інструментальні композиції варіацій на давно відомі та улюблені колядки. Органічно у виконанні ансамблю гітаристів під керівництвом Лесі  Максим’юк прозвучала коляда «Свята ніч».
Незважаючи на свій юний вік та те, що скрипка – один із найважчих в опануванні інструментів, зміг побороти хвилювання та продемонструвати свої перші успіхи в приборканні найемоційнішого музичного інструмента першокласник Денис Реп’юк. У його виконанні прозвучала колядка «У Вифлиємі новина» (викладач Людмила Шевчук, концертмейстер Зоряна Йордан). Наймолодші учні музичної школи, які займаються хоровим співом, потішили присутніх своїми ніжними голосочками, заколядувавши «Темненькая нічка». На мить відчути себе героєм «Різдвяної казки» слухачам концерту вдалося завдяки натхненному й чуттєвому виконанню на фортепіано учениці 3 класу Андріани Лагіш (викладач Діана Нікуліна). Під час різдвяного концерту Андріана не лише грала на фортепіано, а й колядувала, як у складі шкільного ансамблю, так і сольно. У її виконанні прозвучала пісня на музику О. Герасименка «Як упаде різдвяний сніг».
Авторську колядку на слова Я. Бензла та музику Ж.Роздольської «Різдвяний вечір» на розсуд слухачів концертного дійства представила учениця другого класу Юлія Новаківська, співаючи та акомпануючи собі на гітарі. «Дві колядки» прозвучали у виконанні п’ятикласника Святослава Кибалюка, який впевнено виконав цей твір на синтезаторі(викладач Сергій Нємий).
На сцені актового залу музичної школи юні співаки та музики не лише колядували, а й щедрували. Поєднали гру на акордеоні і нову щедрівку «Прийшли щедрувати» сестри Аліна та Анжеліна Бабій разом з Назаром Гаврилюком, який задавав ритм щедрувальницям акомпануючи їм на акордеоні(викладачі Галина Шевчук, Любов Синиця). Щедрівку «Ой, сивая тая зозуленька» переконливо на фортепіано заграла учениця другого класу Світлана Кулинич(викладач Валентина Семенець). У виконанні учнів класу Валентини Семенець прозвучала коляда «Ангел Божий із небес».
Чарівно й автентично сприймалися коляди під супровід бандури. «День Різдва» в обробці А. Крищук прозвучала у виконанні дуету бандуристів у складі Софії Іваськевич та Остапа Брегіна (викладач Оксана Дашевська). Учасники ансамблю бандуристів(викладач Оксана Ломага) заграли та заколядували «Три славнії царі».
Урочисто й милозвучно пролунала колядка «На Свят-вечір» у виконанні ансамблю дерев’яних духових інструментів під керівництвом Богдана Бобака. Максим Куфлик, який опановує гру на фортепіано у Надії Івасик, жваво заграв віночок «Дивная новина» й «В Вифлиємі тайна».
Свої вокальні дані демонструвала юна Аліна Шумелда, яка артистично заспівала пісню «На дворі Різдво»(викладач Валентина Баришовець).
Зворушливо й водночас святково прозвучали коляди й щедрівки «Добрий вечір, щедрий вечір» та «У нашому дворі» у виконанні фольклорного ансамблю школи (викладач Ольга Забурська). На додачу до коляди учасники фольклорного колективу голосно віншували й засівали житом-пшеницею та всякою пашницею усіх у залі. Засівав та віншував присутніх на концерті слухачів дзвінкоголосий Павло Станьковський. Завершальним акордом ювілейного різдвяного концерту «Різдвяні дзвони-2017» став виступ ансамблю трубачів (викладач Олесь Качечка). У їхньому виконанні прозвучав «Віночок різдвяних колядок». Усі юні артисти й музиканти отримали слова подяки та шоколадки, які талановитим дітям вручали директор Збаразької музичної школи Віталій Добровольський разом із секретарем міської ради Романом Напованцем та головою райради Світланою Боднар. Вправною господинею свята була Валентина Семенець.

Наталка Парова

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *