• 651288_1388398

Депутати ініціювали вшанувати Степана Шалая орденом Свободи посмертно

Майже два десятки питань порядку денного вирішили депутати під час пленарного засідання 14-ї сесії Збаразької міської ради, яке відбулось минулого вівторка, 31 січня.
Серед іншого депутати підтримали пропозицію свого колеги Петра Напованця звернутись до голови Збаразької РДА з ініціативою про нагородження нашого земляка, безстрашного борця за становлення Української держави, покійного Степана Шалая орденом Свободи посмертно. Цей орден – державна нагорода України, встановлена у 2008-му році для відзначення громадян за видатні та особливі заслуги в утвердженні суверенітету та незалежності України, консолідації українського суспільства, розвитку демократії, соціально-економічних та політичних реформ, відстоюванні конституційних прав та свобод людини і громадянина. Нагородження проводиться Указом Президента. На 21 січня 2017 року орденом нагороджено 52 особи, з них 16 іноземців.
Під час засідання із звітом про минулорічну роботу своєї команди, виконавчого комітету, міських комунальних підприємств виступив міський голова Роман Полікровський, який відзначив, що досягнуті успіхи, які можуть бачити збаражани, – це результат спільної роботи голови, заступників, усього депутатського корпусу та кожного мешканця міста, який робить усе для того , щоб у Збаражі було жити затишно і комфортно, щоб творити достойне майбутнє для міста, славного своєю великою історією. Міська рада впродовж минулого року відреагувала на звернення понад двох тисяч мешканців – пенсіонерів, учасників АТО, непрацюючих, соціально незахищених громадян, які потребували тієї чи іншої підтримки, більше 140 осіб отримали 109 тисяч гривень матеріальної допомоги, понад 10 тисяч гривень було виділено на поховання окремих категорій людей.
Працівники МКП «Добробут» встановили енергоощадне освітлення на вулицях, розробляються проекти встановлення освітлення на тих вулицях, де його не було. Нове облаштування тротуарів спеціальною плиткою по вул. Грушевського, 22 Січня, Незалежності, як і брами, підпірні стінки на цвинтарі, дитячі майданчики, комплекти встановлених тренажерів мешканці бачили самі.
Чимало зробленого і на рахунку МКП «Збараж», яке опікується комунальним житлом та системою водопостачання та водовідведення. Ним здійснено підпірне облаштування будинку по вул. Незалежності, 1, капремонт будинку по вул. П. Мирного,4, проведено ряд ремонтів у під’їздах багатоквартирних будинків, придбано 8 водозапірних пристосувань для системи водопостачання. Комунальники незабаром придбають трактор для розгортання снігу, а згодом і грейдер для утримання вулиць в належному стані, та іншу необхідну техніку при умові спрогнозованого наповнення міського бюджету. Завершуючи свій виступ, Роман Полікровський висловив вдячність депутатам за належне виконання своїх обов’язків, вчасну і злагоджену роботу в депутатських комісіях та активну співпрацю з громадою. Усе це стало невід’ємною складовою і запорукою усіх досягнень Збаража.
Дочекались позитивного вирішення їхнього питання і мешканці гуртожитку по вул. Грушевського, 151, які добились врешті передачі даного будинку на баланс створеного ними ОСББ .
Враховуючи особливу важливість та відповідальність роботи міського голови та його заступників, яка оплачується не відповідно до затрачених зусиль, депутати проголосували за те, щоб встановити надбавки до заробітних плат цим посадовцям.
Було також розглянуто 15 заяв громадян відносно операцій із землею. Одним з рішень, важливих для громади , була передача в оренду ТОВ «Промислова компанія ВІТАГРО», до якого перейшло право на виробничі будівлі, раніше використовувані попереднім орендарем ТОВ «Лікеро-горілчаний завод Калганоф», земельну ділянку площею 1,5099 га для промислового використання, обслуговування виробничих будівель та споруд. За словами представника ВІТАГРО, міський бюджет матиме щорічно по 200 тис. грн. надходжень орендної плати від їхнього товариства, яке планує запустити виробництво не лише лікеро-горілчаних виробів, а й мінеральної води, дати робочі місця для півтори сотні місцевих мешканців.
Депутати своїм рішенням також присвоїли назви новоутвореним вулицям житлової забудови Козацька та Затишна, та вирішили ряд інших технічних питань. Зокрема підтримали заклик начальника управління Держветмедицини Ярослава Кучми долучитись до обходу господарств мешканців міста, які розміщені в карантинній зоні, встановленій через виявлену у Збаражі африканську чуму свиней.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *