• dsc_0078

Питання розвитку спорту – надважливе

Питання розвитку фізичної культури і спорту в Збаразькому районі було першим і головним на засіданні колегії Збаразької РДА, яке відбулось 26 січня.
− Хоча, на перший погляд, − відзначила начальник відділу сім’ї, молоді і спорту РДА Юлія Ключка, − тема спорту не є на сьогодні особливо актуальною, але вона надважлива для наших дітей, які мають зростати здоровими, гармонійно розвиненими.
− Вкладаючи одну гривню в дитячий спорт, − поділився переконанням начальник департаменту у справах молоді, фізичної культури і спорту Тернопільської ОДА Віктор Мацикур, − ми економимо 8 гривень в медицині, спорт має і дуже сильне соціальне значення.
Виступаючі відзначили здобутки місцевих юних спортсменів, які займаються у шести відділеннях Збаразької ДЮСШ, Доброводівській ДЮСШ, 16 із них здобули перший спортивний розряд, є п’ятнадцять кандидатів у майстри спорту.
Поряд із непоганими успіхами спортивна галузь району має і ряд труднощів, зокрема фінансового характеру.
Нестача бюджетних коштів унеможливлює участь спортсменів у змаганнях міжнародного, всеукраїнського рівнів. Ще недостатньо можливостей для повноцінних занять спортом мають сільські діти.
− Сільським радам, − відзначив заступник голови Збаразької РДА Петро Тиньо, − потрібно подумати над тим, як організувати підвіз дітей до Збаража на заняття під професійним керівництвом тренерів спортшколи.
Також сільські ради можуть при бажанні прийняти програму підтримки Доброводівської ДЮСШ та утримувати її власним коштом, оскільки дана спортшкола була утворена при ДФСТ «Колос» і сьогодні з державного бюджету не фінансується.
− Щодо фінансування колосівських шкіл сьогодні багато спекуляцій, − висловив і свою думку Віктор Мацикур, − хоча насправді проблеми тут немає. Усі тренери працевлаштовані в інших структурах і вихованці не постраждали. А щодо джерел фінансування «Колосу», то ними можуть бути і фермерські господарства та інші структури, загалом їх можна нарахувати 8-10.
На разі ж, за словами Віктора Мацикура, в країні немає чітко визначеної лінії щодо взаємодії держави з громадськими організаціями, якою є також «Колос». Зараз проводиться детальний аналіз ефективності їх діяльності, в результаті чого будуть вироблені нові підходи до вкладення бюджетних коштів у ті чи інші структури. А загалом, спорт завжди тримався і тримається на ентузіастах і не лише в нашій країні, а й в інших, навіть у США.
Істинність слів головного спортсмена області підтверджує діяльність багатьох місцевих тренерів-фанатів того чи іншого виду спорту. Одним з них є заслужений тренер України, майстер спорту міжнародного класу Петро Багрій. Він не лише самовіддано працює над розвитком гирьового спорту в районі, а й вболіває за те, щоб спортивними заняттями мали змогу займатись мешканці кожного села. Свої ідеї він виклав у пунктах програми, яку запропонував для розгляду на сесії районної ради.
− Сьогодні важливо, − відзначив Петро Федорович, − щоб у кожному селі була людина, відповідальна за спортивну діяльність. Не так складно у штат сільської ради ввести посаду спортивного інструктора. Шукати для такої роботи активістів, залучати вчителів фізкультури. Хтось має замінити у селах «Колос», бо залишити спорт напризволяще − неприпустимо. А створити хоча б елементарні умови для занять спортом під силу в кожному населеному пункті, як наприклад, це зробили небайдужі люди у Шилах, Новиках. У пустуючих приміщеннях там облаштували тренувальні зали для занять гирьовим спортом, важкою атлетикою. Чому б не запозичити цей приклад іншим? Адже приміщень, які стоять без використання, у селах є вдосталь.
Вважаю, одним з необхідних кроків є створення в районі ще й фізкультурного диспансеру, де б фахівці зі знанням спортивної медицини допомагали спортсменам відновлювати фізичну форму і головне, з допомогою певних вправ виправляли у дітей сколіоз, порушення постави, які сьогодні є масовими захворюваннями.
Дану програму розвитку спорту в районі Петро Багрій передав у профільну комісію районної ради, яку очолює Василь Оверко.
− Програма буде детально вивчена, − відзначив депутат, − відшліфована і прораховані, скільки коштів потрібно буде на фінансування її завдань, зокрема треба буде залучити позабюджетні кошти на потреби тих спортсменів, хто їздитиме на змагання всеукраїнського, європейського, світового рівнів. Програма дуже потрібна, тому будемо подавати її на затвердження депутатів районної ради на найближчій сесії.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *