• DSC_0218
  • DSC_0199
  • DSC_0180
  • DSC_0173
  • DSC_0232

Учні Раковецької школи імені адвоката Бориса Козубського отримуватимуть іменні стипендії від адвокатської спільноти України

Про преміювання найкращих раковецьких школярів повідомила кандидат історичних наук керівник Центру досліджень адвокатури і права при Національній асоціації адвокатів України Ірини Василик під час урочистостей з нагоди присвоєння школі у Раківці імені видатного адвоката й націоналіста Бориса Козубського. – На рівні Національної Асоціації адвокатів будемо лобіювати, щоб преміювати найкращих учнів, які пишуть наукові роботи, одноразовою грошовою допомогою від адвокатської спільноти,– пообіцяла пані Ірина. Також вона закликала частіше запрошувати до себе у гості місцевих адвокатів зі Збаража, Кременця, Тернополя, сповна користати з своєї унікальності, адже це вперше в назві школи було зазначено професію «адвокат». З нагоди присвоєння школі імені адвоката Бориса Козубського пані Ірина привезла в дарунок від НААУ навчальний стенд, а також передала вітання від Голови Національної асоціації адвокатів України та Ради адвокатів України, президента Спілки адвокатів України Лідії Ізовітової та від усієї адвокатської спільноти, об’єднаної в асоціацію.
– Щоб ви розуміли вагу моменту,  вперше в Україні, коли школі присвоєно не просто ім’я видатної людини, а в назві школи міститься назва професії «адвокат». Адвокати – це ті люди, які захищають права громадян в суді, не допускають, щоб чинили протиправні дії. Коли станете дорослими, підете навчатися у ВНЗ, будете згадувати, як ви були учасниками сьогоднішніх урочистостей, бо, нині велика подія не лише в історії вашої школи, району, області, а й для усієї України. Можливо, присвоєння вашій школі імені адвоката Бориса Козубського спонукає вас задуматися над тим, що це за фах такий – адвокат? В 9-му класі вивчаєте предмет правознавство – це перший крок на шляху до опанування цієї професії. Можливо, хтось з вас захоче з цією професією пов’язати своє життя, адже це дужа шляхетний фах, – наголосила пані Ірина. Вона подякувала усім, хто посприяв, щоб школа у Раківці носила ім’я видатного адвоката і націоналіста.
Школу у Раківці іменем Бориса Козубського назвали невипадково, адже саме це невеличке село на Збаражчині стало родовим гніздом давнього священичого роду Козубських, вихідців з Житомирщини. Саме тут пройшло дитинство знаменитого адвоката, саме до Раківця він повернувся після навчання у Києві та Харкові. Дуже цікаво про адвоката-односельця розповів присутній на урочистостях місцевий краєзнавець, перший дослідник спадщини родини Козубських на Тернопіллі Юрій Заяць.
Користуючись нагодою і присутністю на святкуванні голови районної ради Світлани Боднар, директор школи Василь Дутковський попросив її допомогти перекрити дах на школі. Голова райради що допоможе, адже не можна не допомогти таким активним та працьовитим людям, де кожен – від директора до вчителів та обслуговуючого персоналу – знаходиться на своєму місці й сумлінно виконує свою роботу і робить усе, щоб школа була найкраща і за якістю знань, і за матеріально-технічною базою.
Світлана Боднар подякувала Ірині Василик за її ініціативність, вона переконана, що присвоєння школі імені адвоката Козубського дасть їй нове дихання, а дітям побажала обирати такі професії, які дадуть їм можливість самореалізуватися.
Тернопільщина – унікальна земля, до приходу радянської влади тут успішно працювали 17 докторів права. Торік виповнилося 130 років від дня народження Бориса Козубського. Напередодні святкування присвоєння школі у Раківці імені адвоката Бориса Козубського у Кременці, де він також жив та працював, в приміщенні Гуманітарної академії було відкрито навчальну аудиторію його імені.

В Раковецькій ЗОШ І-ІІ ступенів імені адвоката Бориса Козубського навчається 74 учні. За ініціативи Юрія Заяця, Анатолія Малевича, «Просвіти», депутатів сільської ради у 1997 році на фронтоні школи встановлено пам’ятний знак на честь родини Козубських. 28 квітня 2012 року у Раківець приїжджали родичі сина Козубського Юрія, невістка Ольга з онуками Юрієм, Оксаною і Галиною, які подарували школі віньєтку про свого знаменитого родича.

Наталка ПАРОВА

Довідково:
Борис Козубський(1866-1953 рр.). Адвокат, голова Кременецької повітової земської управи в часи УНР; Представник від Волині до
Центральної Ради; Голова УНДО на Волині; Голова товариства «Просвіта». Депутат польського Сейму (1922).  Засуджений разом із сином як «небезпечний українець», концтабір для політичних в’язнів Береза-Картузька (нині смт Береза,Білорусь);1941 р. – звільнений.  У 1948 р. за антирадянську пропаганду засуджений до 25 років мордовських таборів, у яких і загинув. Реабілітований 31 липня 1991 р.

Поширити статтю:

RedTram

Погода, Новости, загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *