Збаразьким волонтерам допомагають хмельницькі …. колгоспники

28 січня збаразькі волонтери із громадських організацій «Побратими Тернопілля», «Наша Громадська справа», Спілки бійців та волонтерів АТО «Сила України» вирушили у чергову поїздку на Схід. Цього разу їздили на Луганщину до бійців 44 батальйону та батальйону «Збруч».
До мужніх захисників, як завжди, поїхали не з порожніми руками, а з гостинцями – продуктами харчування, маскувальними сітками, якими завантажили чотиритонний мікроавтобус «Мерседес». Волонтери вдячні мешканцям сіл Гніздичне, Хоми, Іванчани, які передали для бійців м’ясні консерви, сало, закрутки, мед. До кожної поїздки на Схід своїми квашеними та маринованими овочевими асорті традиційно долучаються максимівчани, об’єднані у ГО «Максимівська ініціатива».
Багато овочів, круп, м’яса привезли збаразькі волонтери аж із Хмельницької області. Як розповів волонтер Ігор Берник, один із його побратимів, з яким служив у 73-му морському Центрі спеціальних операцій в Очакові, родом з Хмельниччини. Він звернувся до односельців та голови колгоспу, до речі, одного із трьох діючих колгоспів у Хмельницькій області, з проханням допомогти бійцям на фронті, люди одразу відгукнулися. – Ми були вражені, скільки розмаїтої консервації та овочів позносили мешканці Хмельниччини. Уявіть собі, лише 45 мішків картоплі впродовж чотирьох днів позносили селяни із власних домогосподарств, а ще моркву, буряк, цибулю, і це при тому, що про збір допомоги знало лише вісім чоловік. Щоб усе це привезти до Збаража, нам доведеться їхати 10-тонною машиною або робити кілька ходок звичайною. Хмельничани запевнили нас, що готові допомагати військовим усім, чим можуть, але, з їхніх слів, ми були першими, хто до них звернувся з таким проханням. Крім тих харчів, які позносили люди, велику допомогу надав і сам колгосп. Лише круп – 200 кілограмів, з них 100 кілограмів гречки, та по п’ятдесят кілограмів ячмінних і пшеничних круп, 50 кг лущеного гороху і перловки, мішок цукру, ковбасні вироби, адже господарство має ще й власний ковбасний цех. А ще зарізали свиню та бика, так що хлопці на фронті зможуть поласувати і свіжиною, – розповів вражений щедрістю хмельничан волонтер.
Ігор Берник вдячний і власнику магазину «Мега-секонд-хенду», що у Збаражі, який презентував волонтерам 50 кілограмів одягу(футболки, вітрівки, спортивні штани) для поранених військових у госпіталях. Цілий причіп маскувальних сіток збаражанам передав керівник ДП Мишковецьке МПД «Укрспирт» Олег Пастух, подарували працівники спиртзаводу і в’язані шкарпетки. А тернопільська волонтерська група на чолі з Михайлом Могитичем, який щоразу особисто відвозить із збаразькими волонтерами допомогу в зону АТО, – продукти харчування, теплі речі, солярку для заправки волонтерського авта. Вантажити допомагали члени ГО «Сокіл» разом із своїми керівниками. Протягом наступного тижня у збаражан заплановано ще дві поїздки, про які ми обов’язково розповімо у наступних номерах «Народного слова».

Наталка ПАРОВА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *