Чотирнадцять збаражан із батальйону «Тернопіль» відзначили «Хрестом Слави»

Добра традиція нагороджувати воїнів АТО народними відзнаками пошани, започаткована збаразькими волонтерами з ГО «Штаб національного спротиву Збаразького району» разом із ГО «Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України», продовжується і в новому році. Перше таке нагородження цього року відбулося у четвер, другого лютого.
Орден «Хрест Слави» за патріотизм, мужність, самовідданість та зразкове виконання службового обов’язку, проявлені у боротьбі за незалежність України, під час проведення антитерористичної операції на Сході України отримали 14 збаражан – бійців батальйону «Тернопіль», які лише кілька днів тому повернулися із чергової ротації у зоні АТО. Вручав нагороди відважним збаражанам голова обласної Громадської ветеранської організації «Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України» Зеновій Гладчук, який спеціально приїхав того дня до Збаража.
Участь в урочистостях взяли і волонтери Штабу – Олена Шевчук та Григорій Ямчук на чолі із керівником Володимиром Голоднюком. За словами волонтера, який організував та провів не одне нагородження демобілізованих бійців АТО народними відзнаками, які були приурочені до державних та національних свят, перше цьогорічне нагородження не приурочене до жодного свята. – За час російсько-української війни у батальйоні «Тернопіль» проходило службу 18 збаражан. Ми не могли не відзначити цих мужніх хлопців заслуженими нагородами та подякувати їм за їхню службу, – розповів керівник Штабу. – У складі ЗСУ є підрозділи, яким приділяється багато уваги, а є й такі, що трохи нею обділені, з боку держави і суспільства, тож цим нагородженням хочемо відновити справедливість. Ініціював сьогоднішню зустріч Михайло Валяш. Збаражанин проходив службу у батальйоні «Тернопіль», нині демобілізований. Дата для нагородження теж була обрана спонтанно, адже повернення хлопців з чергової ротації було єдиною можливістю зібрати їх усіх разом, аби вручити нагороди. Із доблесними правоохоронцями Штаб теж пов’язує давня дружба. Щоразу, коли веземо допомогу бійцям на передову, завжди у нашому маршруті зазначені місця дислокації земляків із батальйону «Тернопіль», які за ці роки стали для нас, як рідні.
Будучи присутньою на багатьох нагородженнях учасників АТО, помітила цікаву річ – бійці, які отримують нагороди, як правило, небагатослівні, мовчазні та стримані. Ніяковіють, коли виходять із шеренги, щоб отримати свою нагороду. Здається, що навіть соромляться цієї публічності, бо переконані, що не роблять нічого надзвичайного, а як кожен справжній чоловік – мовчки, зціпивши зуби, відганяючи невеселі думи, із зброєю в руках, вірою в серці та молитвою на вустах робить звичну чоловічу роботу – захищає свою землю, свою родину, свою Україну, і вдень і вночі, і в мороз і в спеку, і в дощ і в вітер, не вважає, що його робота якась надзвичайна чи героїчна, у цьому всьому і криється справжній патріотизм. Патріотизм не показний, негаласливий, не на продаж, не заради високих рейтингів та політичних дивідендів, а той глибинний, який народжується в серці і не потребує жодних доказів, ані напускної публічності. І поки є у нас такі захисники, Україна буде, і перемога буде за нами.

НАТАЛКА ПАРОВА

Довідково:
Батальйон поліції «Тернопіль» — добровольчий батальйон патрульної служби поліції особливого призначення, створений у травні 2014 року у структурі ГУ МВС України в Тернопільській області. Батальйон сформований лише з добровольців: майданівців, колишніх військовослужбовців, пенсіонерів органів внутрішніх справ, інших жителів області. Командир батальйону Володимир Катрук, заступник командира Микола Сивирин.

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *