Живописні краєвиди Дубна у Збаразькому замку

Нещодавно у Збаразькому замку  відбулась презентація виставки живописних робіт художніх пленерів  «Дубенський замок» 2006-2016 років, яку організували працівники Державного історико-культурного заповідника м.Дубно для своїх колег з НЗ  «Замки Тернопілля». До уваги відвідувачів Збаразького замку музейники підготували вишукану підбірку оригінального живопису сучасних митців, яка відображає неповторні старовинні архітектурні та культурні пам’ятки міста Дубна.  На відкритті виставки пленерних робіт директор ДІК з м. Дубна Леонід Кічатий  презентував діяльність заповідника, продемонструвавши  промоційний відеоролик, а заступник директора з наукової роботи Надія Любецька розповіла про організацію та проведення живописних пленерів «Дубенський замок» протягом  2006-2016 років.

Усі відвідувачі Збаразького замку мають чудову можливість познайомитись із творами художників різних регіонів України, різноманітними за стилем та школою живопису. Та всі їх об’єднує одне – небайдужість до старовинного міста Дубно – неповторної перлини волинського краю. Кожен пейзаж відтворює маленький краєобраз  Дубна. Знайомлячись з полотнами митців, у кожному з них відчувається присутність їхньої настроєвої активності – ти наче в реальності і одночасно у кольоровій казці, створеній мистцями, де багато повітря і світла.

Заступник директора з наукової та масово-просвітницької діяльності Національного заповідника «Замки Тернопілля» Руслан Підставка та учений секретар  Надія Макарчук щиро подякували колегам  за співпрацю, а також розповіли про мистецькі пленери, які організовує наш заповідник, підкресливши, що мистецтво єднає людей міцно і глибоко, надає їхнім зв’язкам духовний вимір. Це невід’ємна частина розвитку суспільства, спосіб долучення до гуманізму, добра та краси. Мета художніх пленерів −  популяризація місцевої архітектурної та пейзажної краси, заклик туристів   відвідати наші замки  ще і ще раз.

 

                                                                                     Ольга СТАНКЕВИЧ,

                                                                                   начальник відділу

                                                                                    обслуговування туристів та

                                                                               масово-освітньої роботи

                                                                                     НЗ «Замки Тернопілля»

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *