Завдяки «ДОБРОБУТу» Збараж стає комфортнішим

Зійшов сніг, вщухли морози і в місті знову пожвавилася робота з благоустрою вулиць, парків, скверів, доріг. Тобто додалось роботи місцевим комунальним службам. Головний тягар з наведення ладу на території Збаража випав на долю міського комунального підприємства «Добробут», яке уже кілька років поспіль очолює Юрій Дмитришин. За цей час зроблено чимало. І усе завдяки збільшенню надходжень до міського бюджету та вмілому управлінню коштами. – За цей час, – відзначає керівник підприємства, – ми потроху почали знову збільшувати штат, придбали техніку, освітили вулиці. Якщо у 2014-ому було лише троє прибиральників вулиць, то тепер їх є уже семеро, а в цілому штат зріс до 27 осіб. Стараємось щороку додавати по декілька штатних посад, які нам необхідні для якісного виконання завдань. Маємо тепер майстра з благоустрою, прийняли тракториста для обслуговування нового трактора з навісним обладнанням, який придбали приблизно за 600 тис. гривень. Це наша лише друга велика покупка за останні роки. Трохи раніше підприємство придбало сміттєвивізну машину, яка забирає контейнери зі сміттям від будинків. Решта ж техніки – стара, латана-перелатана ще з часів Радянського Союзу. Теперішній трактор має обладнання, яке прикріплюється в залежності від потреби: є щітка для підмітання вулиці, відвал, щоб відгортати сніг, а також подрібнювач деревини, який дрібні гілки подрібнює на тирсу. Цю сировину ми використовуємо для опалення приміщення підприємства, бо, окрім газового, маємо твердопаливний котел. Тож трактор дозволяє ще й економити на енергоносіях.
Розповідаючи про непогані успіхи, керівник підприємства також зізнався, що у планах комунальників ще закупити новий грейдер, на який міською радою уже виділено частину коштів. Грейдер знадобиться для ремонту доріг та розчищання їх від снігу. На разі снігові замети розчищав лише старенький переобладнаний ЗІЛ, який не справлявся з великим об’ємом роботи у заметілі. Адже у місті майже 160 вулиць.
Не лише новою технікою можуть похвалитися працівники «Добробуту». Завдяки їм у 2015-2016-ому вдалось відновити освітлення на двох десятках вулиць. – Якщо, –розповідає Юрій Дмитришин, – у 2008-ому після повної темряви у місті було освітлено лише основні центральні вулиці та майдан І. Франка, то за останні два роки вдалось виконати набагато більший об’єм роботи. І процес продовжуємо. За кілька місяців 2017-го уже встановлено ліхтарі на вул. Корольова, Сагайдачного, Устима Голоднюка, Гоголя, Пушкіна, Родини Білинських. Проводяться роботи по вул. Симоненка і Стуса, Луговій. Маємо намір за цей і наступний рік освітити кожну вулицю. Буде освітлений і парк Бурляя, біля лавочок встановимо сучасні ліхтарі. Також буде встановлено три системи освітлення пішохідних переходів біля першої школи, біля колишньої автобусної станції та біля магазину «Шедевр». Варто відзначити, що тепер встановлюємо лише найсучасніші ліхтарі з ЛЕДлампами, які дуже економні, 50-Ватні дають освітлення так, як колишні, розраховані на 500 Ват. До того ж вони не горять, розраховані на величезний термін роботи і окуплять себе за рік – півтора. Якщо ж десь якийсь ліхтар на горить, це комунальники бачать за допомогою камер відеоспостереження, встановлених у трьох місцях міста. Незабаром доставлять ще кілька. В ідеалі, мріє керівник, було б добре встановити електронну систему, з допомогою якої можна з диспетчерського місця бачити, який ліхтар не працює,і швидко відновити його роботу.

Тротуари змінюють своє обличчя

Завирувала робота і на узбіччях доріг, де продовжують викладати плиткою розпочаті восени тротуари на вулицях Грушевського, 22 Січня, на черзі підпірна стінка. Продовжать прокладання тротуару на відтинку Незалежності –Чорновола аж до церкви Святого Юра, на що уже вироблена проектна документація. Також планується у цьому році капітальний ремонт сходів від вулиці Шолом-Алейхема на міський ринок, капітальне будівництво мосту по вул. Данила Галицького над міським ставом. Нарешті функціонуватиме міська вбиральня, яку спорудили у центрі міста. Вона дасть не лише додатковий комфорт людям, а й два робочих місця: там чергуватимуть по змінах двоє працівників. Планується капітальний ремонт вулиці Кобилянської, виконання якого становитиме 2,3 млн грн., на даний час проходить процедура тендеру на визначення виконавця робіт.

Не уклав угоду – плати штраф

Одним з важливих завдань підприємства є вивіз сміття від осель мешканців міста. Хоча уже відлагоджена система, розроблені графіки приїзду машини, проте ще залишаються деякі труднощі. – На даний час,– відзначає Юрій Дмитришин, – майже всі підприємці уже уклали договори про вивіз відходів від їхніх робочих місць, хоча ще кілька років тому їх було лише 10 відсотків. Тепер ми роз’яснювальну роботу проводимо серед населення. З першого квітня буде працювати комісія у складі представників поліції, міської ради, депутатського корпусу, МКП «Добробут», яка робитиме обхід і перевірятиме, чи дотримуються мешканці міста правил благоустрою, чи не понасипали купи будівельних матеріалів на вулицях, чи не стирчать з їхніх дворів гілляки, які заважають руху транспорту, а також комісія довідається, чи усі уклали угоди з нашим підприємством про вивіз побутових відходів. За порушення правил благоустрою винуватці будуть притягнені до відповідальності і змушені будуть заплатити штраф від 340-360 гривень, а посадові особи – 850 -1700 грн. Попереджень не буде, буде одразу штраф. Контейнери для сміття у приватному секторі ми плануємо встановлювати не маленькі біля кожного обійстя, а кілька великих для всієї вулиці – так , як і біля багатоквартирних будинків, які створили ОСББ .

Палії також платитимуть

Якщо ж хтось переконаний, що вивозити сміття немає потреби, бо він його просто спалює, то він глибоко помиляється, бо уникнути штрафу йому також не вдасться ніяк. Адже спалювання побутових відходів, листя, трави несе величезну шкоду довкіллю, здоров’ю дітей і дорослих. Та цієї обставини чомусь вперто не хочуть розуміти деякі господарі. – Ми вже цієї весни, – зауважує керівник МКП «Добробут», – склали ряд протоколів на тих, хто уже активно взявся наводити лад біля своїх осель і палив сміття, незважаючи на заборону. Але приємно, що ситуація потрохи змінюється, люди уже один одному роблять зауваження, стримують від таких дій, пояснюють про небезпеки, які несе така поведінка.

Лад буде і на цвинтарі

Як повідомив наш співрозмовник, наступного четверга, 23 березня, відбудеться загальноміська толока, під час якої комунальники будуть вирізати дерева та кущі на центральному цвинтарі, у самому низу, де є ще багато заростів, викорчувавши які, можна звільнити місце для поховань. У майбутньому на цвинтарі планують встановити ще одні ворота, щоб усі в’їзди були перекриті. Адже тільки так, вважає Юрій Дмитришин, можна проконтролювати і виявити тих хитрих підприємців, які без дозволу захоплюють вільне місце, обмуровують його і продають. За в’їзд доведеться платити тим, хто виконує на цвинтарі якісь будівельні роботи і не платить ніяких податків, як і за дозвіл на такі роботи. Порадує мешканців міста та новина, що на цвинтарі буде відновлена подача води.
Тож своє професійне свято працівники «Добробуту» наступної неділі відзначатимуть з приємним відчуттям важливості і потрібності власної праці.
– Користуючись нагодою, – додав керівник підприємства до своєї розповіді, – хочу щиро привітати колектив зі святом працівників житлово-комунального господарства, також наших колег з МКП «Збараж». Зичу усім бути завжди у доброму здоров’ї і настрої, адже наша праця, хоча дуже важка, невдячна, але необхідна людям. Бажаю благополуччя, домашнього затишку і достатку, життєвих радощів і наснаги.

Ірина СИСКО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *