«МРІЯ» провела першу офіційну зустріч з громадами Тернопілля

У вівторок, 14 березня, відбулася перша звітна нарада Кластеру «Тернопіль» – однієї із структурних одиниць Агрохолдингу «МРІЯ». Представники Компанії на чолі з Генеральним директором Саймоном Чернявським розповіли про виробничі результати минулого року, відзвітували про сплачені податки та реалізовані соціальні проекти та намітили основні напрямки діяльності на цей рік. У Компанії кажуть, що відтепер такі зустрічі будуть проходити на регулярній основі та в усіх кластерах. А стартували невипадково з Тернопілля – тут «МРІЯ» обробляє найбільше земель, а кластер «Тернопіль» за підсумками минулого року було обрано найкращим.
«Кластер “Тернопіль” звітує першим з семи кластерів Агрохолдингу, адже Тернопільщина – це, фактично, місце народження нашої Компанії. Впродовж двох років зроблено дуже багато, станом на сьогодні “МРІЯ” контролює близько 180 тис. га сільськогосподарських земель у шести областях України, із них майже 100 тис. га ми обробляємо саме в Тернопільській області», – зауважив Генеральний директор «МРІЯ Агрохолдинг» Саймон Чернявський.
Варто зазначити, що на сьогодні завершено впровадження змін в організаційну структуру Компанії. Так, весь земельний банк «МРІЇ» територіально поділено на сім кластерів – сім структурних одиниць, кожна з яких має своє керівництво та виробничі активи. Зокрема, кластер «Тернопіль» охоплює 8 районів, а саме: Тернопільський, Гусятинський, Підволочиський, Збаразький, Заліщицький, Теребовлянський, Чортківський та Борщівський райони Тернопільщини. Площа земель, що входять до кластеру, становить близько 40 тис. га.
«Робота наша полягає не лише у прагненні підтримувати рентабельність виробництва, але й вимагає виконувати технічні завдання, підвищувати продуктивність праці та сприяти вдосконаленню працівників. Не менш важливими складовими нашої роботи є прозорість та відповідальність перед інвесторами, співробітниками, пайовиками та партнерами», – наголосив Саймон Чернявський.
У Компанії прагнуть чути проблеми своїх пайовиків та відгукуватись на них, саме тому минулого року на кластері «Тернопіль» було проведено збори у всіх сільських радах. Втім, бували й такі громади, з якими наради проводили по декілька разів.
«Найголовнішою нашою місією у цьому спілкуванні було донести інформацію про те, як розвивається на цей час наша Компанія. Інформація і до нас, і до пайовиків поступає інколи різна. Відстань між деякими районами є суттєвою. До прикладу, між населеними пунктами Збаразького і Борщівського району відстань сягає 200 км, – зазначив керівник кластеру «Тернопіль» Віталій Нероба. – Найбільше цікавить пайовиків видача орендної плати. Ми знаємо, що люди хочуть отримувати якісне зерно. Цього року тенденція стосовно видачі зерна, буде такою ж, як у 2016 році. Минулого року 99% пайовиків були задоволені якістю зерна, яке вони отримали. За клейковиною пшениця повністю підходила для випікання хліба. Цього року намагатимемося, щоб засміченість зерна не перевищувала 1%, якщо у вас виникатимуть сумніви щодо чистоти та якості зерна, ми готові запросити представників пайовиків приїхати до нас на елеватор, побачити зразки пшениці, яку ми видаємо в якості орендної плати».
Варто взяти до уваги і те, що Агрохолдинг в повному обсязі сплачує усі податки до бюджетів усіх рівнів та виділяє кошти на підтримку населених пунктів, з якими співпрацює. Так, у 2016 році соціальний бюджет Компанії перевищив 20 млн грн, а за інформацією Головного управління ДФС в області «МРІЯ» є найбільшим платником податків на Тернопіллі зі підсумками 2016 року, сплативши майже 188 млн грн. до бюджетів області.
«Керівництво кластеру вважає, що пріоритетними напрямками для фінансування мають бути саме: медицина, освіта та культура. Уже затверджений бюджет 2017 року, який для кластеру «Тернопіль» перевищує 4 млн грн. і в мене є пропозиція, думаю ви її підтримаєте, щоб цього року спрямовувати нашу допомогу саме на медицину, – підкреслив заступник керівника кластеру по комунікації з громадами Іван Триснюк. – Ми часто буваєм в селах, бачимо ваші ФАПи та амбулаторії і знаємо проблеми їх фінансуванням та те, що більшість з них не можуть надати належне медичне обслуговування. Тому ми дуже хочемо допомогти втілити ваші мрії про якісне медичне обслуговування у ваших населених пунктах, тому складіть перелік потреб: медикаменти, обладнання та інше, а ми допоможемо з їх придбанням».
За словами Віталія Нероби, Компанія допомагала громадам із прогортанням доріг взимку.
«Намагалися реагувати на всі ваші запити та дзвінки. Часом нам не вистарчало техніки, але ми знайшли лопати, якими зможемо прогортати сніг. Очікуємо також на нові надходження техніки. Зараз це неактуально, однак наступної зими це все використовуватимемо для очищення доріг від снігу», – підкреслив він.
На території кластеру «Тернопіль» розташовані 4 виробничі бази, із них 3 діють на постійній основі (Борщівський, Тернопільський та Гусятинський райони), інша – сезонна (Підволочиський). На кожній із них на сьогодні облаштовують та доводять до належного рівня комфорту гуртожитки, аби механізатори були задоволені умовами проживання. У «МРІЇ» переконують, що відповідно до того, як цього вимагає структура посівних площ і технологічні операції кластеру «Тернопіль», буде відбуватися і забезпечення робочими місцями. Додамо, що на кластері «Тернопіль» працевлаштовані лише жителі Тернопільської області (256 співробітників).
У рамках заходу також була запланована екскурсія на насіннєвий завод, який розташований у місті Хоростків Гусятинського району. Під час цієї екскурсії усі присутні мали унікальну можливість дізнатись про заготівлю насіння, побачити, як проводиться фізичний аналіз зерна на лабораторії, яка працює на території заводу. Для цієї процедури використовують спеціальне дороговартісне обладнання, з його допомогою визначають вміст білка і клітковини у пшениці, вологість та крохмальність в кукурудзі, олійність та вміст білка у сої тощо.
Окрім пайовиків «МРІЇ», захід відвідали представники райдержадміністрацій та голови сіл, з якими співпрацює «МРІЯ». Вони також долучились до обговорення актуальних питань. Діалог був жвавий та конструктивний.
Нагадаємо, «МРІЯ Агрохолдинг» два роки тому оголосила дефолт і перейшла під контроль своїх українських і, здебільшого, іноземних кредиторів. Спільними зусиллями новообраного керівництва та теперішніх власників вдалося здолати труднощі, відновити виробництво та дійти згоди з комітетами кредиторів і бондхолдерів щодо реструктуризації боргу розміром 1,1 млрд дол. У власності Компанії також є 7 елеваторів, які вміщають близько 600 тис. тонн зерна, 2 крохмальних та 1 насіннєвий завод. Агрохолдинг «МРІЯ» обробляє землі за допомогою сучасного технічного парку, що постійно оновлюється та поповнюється. За кількістю працівників Агрохолдинг належить також до найбільших роботодавців Тернопільської області.

 

Надія ШТОКАЛО

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *