У школі-інтернаті не тільки навчають, а й лікують

До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

Кожен мешканець Збаража принаймні раз у житті відпочивав на його мальовничій околиці, серед екзотичних паркових дерев, де розташовані будівлі санаторної школи-інтернату. Влітку паркові алеї дарують прохолоду і тішать око різнобарв’ям клумб, а взимку зачаровані інеєм дерева запрошуюють у казку.
На сьогодні Збаразька санаторна школа-інтернат залишається єдиним на всю Тернопільську область навчальним закладом, де завершують лікування діти, що перехворіли туберкульозом, діти з діагнозами «тубінфікування» і «тубвіраж», діти із сімей, де дорослі хворіють на туберкульоз, а також часто довготривало хворіючі діти, у яких високий ризик заразитись туберкульозом.
Наші вихованці приходять до школи за скеруванням районних фтизіатрів та направленням з обласного тубдиспансеру, що у Великій Березовиці. В умовах медичної реформи, коли лікування туберкульозу поступово зростає на рівні райфтизіатрів, направлення дітей з сім’ї, де хворіє дорослий, у спеціалізовану санаторну школу є першочерговим завданням.
Як же лікуються діти у нашій школі? Медичний персонал робить усе необхідне, щоб лікування було комфортним та результативним. Доброзичливе, чуйне ставлення та індивідуальний підхід до кожного вихованця, вкупі з традиційними медикаментозними засобами, вправами лікувальної фізкультури, новітніми фізіотерапевтичними методами у буквальному сенсі творять дива у відновленні здоров’я дітей. До речі, впродовж останнього навчального року завдяки благодійній допомозі Тернопільської обласної організації «Братерство сиріт» придбано три нових юлайзери (апарати для інгаляційної терапії), що дало змогу відновити роботу фізіотерапевтичного кабінету. Оскільки у санаторній школі оздоровлюються саме діти з патологіями верхніх дихальних шляхів, така допомога виявилась дуже доречною. На нових юлайзерах наші вихованці отримують інгаляції з дезінфікуючими препаратами, препаратами, що розріджують мокротиння, а це дає можливість значно скоротити терміни лікування.
Важливим фактором оздоровлення є також лікувальна фізкультура. Інструктори ЛФК Ірина Студінська та Ліда Карімова виконують з дітьми вправи з дихальної гімнастики, комплекси вправ для корекції постави, зміцнення м’язів хребта та кінцівок.
Неможливо переоцінити потужний оздоровчий ефект і від прогулянок на свіжому повітрі та від повноцінного п’ятиразового харчування. Погодьтесь, у наш тяжкий економічний час не кожна сім’я може забезпечити своїм дітям таке харчування.

Ірина КОЛОДЧАК,
старший лікар Збаразької загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ст.

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *