Роман Полікровський: «Створюючи об’єднану громаду, закладаємо фундамент майбутніх успіхів»

 

 

 

Процес реформування влади, хоча повільно, але впевнено рухається у задуманому напрямку. Згідно з законом про децентралізацію влади, на теренах району уже утворилося три об’єднаних територіальних громади: Колодненська, Вишнівецька та Черниховецька. Є певні напрацювання і в плані утворення Збаразької ОТГ. Про успіхи та складнощі, які виникають на шляху нового територіального об’єднання,  розповів міський голова Роман Полікровський.

– На даному етапі міська рада отримала  рішення сесій Залужанської та Зарубинської сільських рад про намір цих сільських рад об’єднатися  у Збаразькій територіальній громаді. Це уже дає право утворювати таку структуру. Тепер важливо , щоб і інші прилеглі до Збаража села прийняли подібні рішення. Це спростить багато питань і буде економічно вигідно усім населеним пунктам. До прикладу,  збаразький цукрозавод стоїть на території  Базаринецької сільської ради, відповідно велику частину податків, зокрема земельний платить у бюджет сільської ради, у той же час завод має юридичну адресу у Збаражі. Тобто у  ремонт доріг , благоустрій на цій території кошти має вкладати міська рада. Самостійну громаду Базаринці утворити не можуть, бо на її території немає ні дитсадка, ні школи, які б відповідали вимогам економічно самодостатньої громади. Збаразька громада має усі підстави, щоб бути такою. При утворенні ОТГ будуть встановлені прямі міжбюджетні відносини між бюджетом держави та бюджетом громади. Освітні субвенції розраховуватимуться на одного учня та вихованця дитсадка. Як відомо, діти з Базаринець відвідують і міські садочки, і школи. Збаразька громада в перспективі буде економічно потужною, оскільки в райцентрі зосереджена основна кількість суб’єктів підприємницької діяльності, левова частина робочих місць, з яких платиться податок на доходи фізичних осіб, що є основним наповнювачем бюджету. Цей податок на даний час ні  в бюджет міста, ні села не надходить, а в разі утворення ОТГ 60 його відсотків залишатиметься в бюджеті об’єднаної громади. Крім того, незабаром на базі колишнього «Калганова» запрацює лікеро-горілчаний завод, де планується відкрити 100 робочих місць. Місцевий цукрозавод, який уже має нового власника, також працюватиме, там уже  ведуться ремонтні роботи, проводиться благоустрій, де задіяні працівники. Також  у Збаражі заплановано будівництво нового зернового елеватора, який також приноситиме податки в бюджет громади та створюватиме робочі місця. Тож запрошуємо громади району не зволікати з рішеннями, які будуть вигідними для них, і приєднуватись до Збаразької громади.

  • Чому ж сільські громади не поспішають робити такий крок?
  • Людей можна зрозуміти, адже будь-які реформи створюють дискомфорт, невідоме завжди лякає. Але заради подальшої перспективи та розвитку, я вважаю, різноманітні незручності потерпіти варто, бо ми сьогодні закладаємо фундамент майбутніх успіхів.
  • Чого ж бояться селяни?
  • Багато хто думає, що при об’єднанні громад їхні населені пункти будуть ліквідовані. Це не так. І назва , і село залишаться. У сільських радах буде староста, який надаватиме адміністративні послуги, відстоюватиме інтереси односельчан. Територія об’єднаної громади буде розділена на округи, кожен округ шляхом виборів отримає свого депутата до ради новоутвореної громади. Тобто кожен населений пункт матиме свого представника у цій раді, який лобіюватиме вирішення назрілих питань і потреб.
  • Що чекає сільські ради , які не захочуть добровільно увійти до складу тієї чи іншої громади?
  • Коли закінчиться період добровільного об’єднання, рештасільських рад будуть приєднані автоматично згідно з законом. Тож краще проявити активність і зробити вибір, не чекаючи, що його зробить хтось інший за них. На даному етапі ми ведемо активні переговори з усіма населеними пунктами, які межують зі Збаражем, і сподіваємось, що найближчим часом отримаємо позитивний результат.

 

Ірина СИСКО  

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *