Чернігівські шахрайки погастролювали у Колодно, але від правоохоронців не втекли

Трьох шахраїв затримали спільними зусиллями збаразькі та кременецькі поліцейські минулої п’ятниці. – До нашого відділення , – повідомив начальник Збаразького відділення національної поліції Віталій Присяжнюк, – 31 березня зателефонувала мешканка с. Колодно і схвильовано повідомила, що її пограбовано і розповіла історію, подібних до якої трапляється немало, проте люди і далі, як це не дивно, ловляться на гачок спритників.
Головний правоохоронець розповів, що трапилось усе тоді, коли до Колодно на авто з чернігівським номером приїхали двоє, схожих на циганок, жінок разом з водієм, який виявився сином однієї з них. Гості ходили від хати до хати та розповідали місцевим мешканцям, що йдуть до Почаєва відвідати святиню, а по дорозі роблять добрі справи – допомагають тим , хто потребує. Вступаючи у розмову, хитрі мандрівники легко викликали довір’я у слухачів. Не важко це було зробити і у випадку з потерпілою жінкою. Заїжджим «акторам» вдалось переконати її, що у неї проблеми, бо їй «пороблено». Але одразу запропонували швидкий вихід і порятунок, потрібно лише принести всі гроші, що є в хаті, над ними проведуть спеціальну процедуру «відробляння» і все буде гаразд. Коли перелякана господиня принесла 12 тисяч гривень замотані в газету, «добродійники» засумнівались у щирості власниці і висловили підозру, що грошики ще якісь є, і то в доларах. Селянка забожилася, що доларів не тримає, хоча, якщо потрібно, то принесе золоті вироби. Готівка разом з коштовностями опинилася у руках непроханих відвідувачів і мала повернутися до господині після так званого обряду. Але якимось чудом вміст пакунка кудись зник, і як це сталось потерпіла чітко пригадати не змогла. Отямившись від пригоди, вона зателефонувала до поліції. Збаразькі поліцейські оперативно повідомили про подію вишнівецький наряд , який одразу помчав вслід за шахраями. Перехопити автівку допомогли кременецькі колеги у своєму районі. При обшуку в сумці однієї з пасажирок в потаємній кишенці знайшли вкрадені 12 тисяч гривень і золоті прикраси. Викрадене повернеться до власниці, а на зловмисників з Чернігівщини чекає відповідальність, міру якої встановить суд. Загалом, згідно з ст. 190 ч. 2 ККУ за шахрайство передбачається позбавлення волі до трьох років або обмеження волі до п’яти років.
– Хочу застерегти усіх земляків, – відзначив Віталій Присяжнюк, – щоб вони не були такими довірливими, не впускали посторонніх осіб у свої домівки, краще взагалі не спілкуватись з деякою категорією людей, бо вони володіють методами психологічного впливу, вигадують різноманітні причини, щоб потрапити до оселі людини – чи то просять напитися води, чи надати допомогу дитині, чи пропонують поворожити. Було й таке, що пропонували поміняти старі купюри на нові, а в результаті ошукана людина отримувала замість своїх євро звичайні кольорові обгортки від цукерків.
Словом, щоб не стати легкою здобиччю для непорядних людей, треба пам’ятати про пильність завжди і скрізь.

Ярина ОЗИМА

Поширити статтю:

RedTram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *